Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az erdők tényleg be vannak...

Az erdők tényleg be vannak kamerázva?

Figyelt kérdés

Néztünk egy filmet órán, amiben egy természetvédelmi területen ástak el egy hullát. Osztálytársam megszólalt hogy de ez hülyeség, mert az erdők, főleg a nemzeti parkok és természetvédelmi területek be vannak kamerázva és ellenőrizve vannak.

Na most én ezt kétlem, de javítsatok ki. Vagy tényleg van olyan erdő amibe vannak kamerák hogy ne legyen bűnözés? Vagy milyen ellenőrzések vannak?



2021. jan. 27. 21:34
 1/8 anonim válasza:
81%
Igen valóban sok helyen van kamera, mifelénk is több helyre ki van rakva!
2021. jan. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Be bizony. Sok helyen.
2021. jan. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Nyilvan nem minden negyzetcentimeter, de vannak vadkamerak, vagy maganteruleten is, pl. falopasok ellen.
2021. jan. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak magán vagy állami vadásztarsaságok akik esetleg rakhatnak ki kamerát de ez nem jellemző. Legalábbis én erdészetnél dolgoztam és ezért láttam. Az volt a gond, hogy a szórónál ahol etették a vaddisznokat volt egy láda amiben kukorica volt lezárva. De valamelyik közeli falusi paraszt aki disznókat tarthatott otthon kijött a szóróhoz ez felfeszítette a ládát és ellopta a kukoricát.

Ezért a magán vadásztarsaság akié volt a kukorica kiszerelt egy kamerát (szerintem álkamera volt amúgy) a magaslesre ami a ládát figyelte. Kitáblázták h kamerával őrzött terület.

De az ilyen elég ritka máshol nem tudom elképzelni a kamerát erdőn belül, minek? Én is kétlem, hogy be lenne kamerázva az erdő amikor még a város sincs bekamerázva a legtöbb helyen....

2021. jan. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
92%
4/4 A hozzánk közeli erdőben még a szórót is leszerelték, nem hogy a kukoricát, kamera felvétel alapján elkapták a tolvajokat😁
2021. jan. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 darandaliuszmusz ***** válasza:
A természetvédelem , nemzeti park nagyon ritka esetben kameráz, ez a "be van kamerázva" ez maximum ilyen közvetett módon mint ahogy előttem is írták vadkamerákkal, megfigyelő kamerákkal stb.
2021. jan. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehetnek kamerák, de azok nem biztonsági céllal vannak kint, ennélfogva bizonyítékként sem használhatóak. Ha mégis ez a cél, akkor kötelesek kitáblázniuk a megfigyelt (védett) területet.
2021. jan. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7/7 vagyok ismét. Jobban belegondolva lehet bizonyítékként használni a vadkamerákat is, de mindenképpen támadási felületet jelenthet a bíróságon, ami lejjebb viheti a kiszabott büntetést, hiszen jogtalanul rögzítették az illetőt.
2021. jan. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!