Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogy hízlalhatom fel a kutyáma...

Családom kérdése:

Hogy hízlalhatom fel a kutyámat egészségesen és hogyan írthatom ki a kis kutyámból a bolhákat házi készítésű szerekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nekem van egy ma 5 hetes kis pitbull kutyám sajnos nagyon rosszúl bántak vele ezért is szakították el az anyától minél hamarabb, mert nekik csak a pénz számított. A kicsik között ő volt a legnagyobb, de nagyon sovány. 1 hete van velünk, nagyon jól érzi magát, de minket nagyon aggaszt, hogy sovány. Mikor eszik akkor a kis hasa nagy lesz, de nem látszik rajta. Esetleg tudnátok valami ötletet adni, hogy mit adhatok neki enni, hogy fel tudjon szedni egy kis kilót? Egyebként nagyon jó étvágya van barmit megeszik, de persze mi figyelünk arra, hogy mit adhatunk neki és mit nem.

A masodik kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám a bolhákat ki írtani belőlle? Úgy, hogy persze a bőrét ne szárítsa ki vagy ne korpásodjon tőlle. Ha lehet akkor házikeszítésű bolhaírtó szert keresnék mivel én nem Magyarországon lakok és itt nincsenek olyan samponok vagy bolhaírtószerek. 1 hét múlva megyünk az első oltasára, de egyébkent nagyon erős, egészséges és játékos. Minden téren minden rendben van vele.

A segítseget előre is köszönöm.



#kutya #hízás #bolhairtás #Kutya étkezés #Kis kutya egészség #4 hetes kis pitbull
2021. febr. 17. 23:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Àllatorvos csak van abban az országban?

2021. febr. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

De igen, minden orszagban vannak, az allatorvos ad neki ferghajtot is, meg bolhairtot is. Egyreszrol. Masreszrol. Mivel etetitek? Egy ot hetes kolyoknek meg boven szopnia kellene, hetekig!

Gondolom kap tapszert, es jo fele tapot, aztatva?

2021. febr. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szia! Persze van állatorvos ebben az országban, de sajnos csak a nekük állatorsos ők maguk semmit sem tudnak.
2021. febr. 18. 00:38
 4/12 A kérdező kommentje:
Szia! Itt nincsen ennyire kis kutyáknak féreghajtó se bolha irtó nyakörv számára. Bolha írtóval fürdettem eddig egyszer holnap lesz a második. Hajszárítóval szárítom meg hogy ne fázzon meg. Igen tudom, hogy még szopnia kéne, de nekünk a leg elején teljesen mást mondtak mennyi idős. Aztán utána mikor el hozták hozzánk meg az nap megkérdeztem tőlle telefonon, hogy biztos legyek benne mikor vigyem oltasra és akkor írta meg hogy január 10 én született. Így tudtuk meg hogy milyen poci valójába. Itt sajnos nem foglalkoznak az állatokkal csak a pénz számít nekik.☹☹ Kis kutya tápot adunk neki hígítva vízzel és tápszert is, de azt csak este mert akkor nem mozogja le csak egész éjjel alszik. Néha még a kis macskáinknak a kajájába is bele akkar enni ezért mindig figyelünk rá.
2021. febr. 18. 00:45
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Drontal kell neki. Fereghajtasra. Leiras alapjan ferges a kutyad.


Next guard spectrat vegyel a dokitol. Havi gyogyszer. Elotte lesz egy 3000 hufos szivferegteszt. Ez tavoltartja a bolhat,szunyogot,stbstb.


Meglevo bolhairtasra:


Házi bolhariasztó spray


Keverj össze 4 rész ecetet, 2 rész vizet, 1 rész citromlevet és 1/2 rész hamamelisz vizet egy szórófejes palackban. Ezzel a keverékkel fújd be az érintett területeket. A bolhák a textíliákban, ágyneműkben és a bútorszövetben is megbújhatnak, ezért fontos, hogy előbb alaposan kiporszívózd a lakást, a porzsákot pedig a lakáson kívül ürítsd; illetve mosd ki az ágyneműket, a bútorok huzatait és kedvenced fekhelyét is alaposan tisztítsd meg.


Szódabikarbóna


Ahogy az előbb is említettük, az alapos porszívózás a bolhamentesítés legjobb módja, de fokozhatod a hatást, ha előbb szódabikarbónát dörzsölsz a bútorszövetekbe és a szőnyegekbe. Drogériában és bioboltban kapható nagy kiszerelésben szódabikarbóna, amellyel alaposan terítsd be a szöveteket, majd egy durva kefe segítségével dörzsöld be. Szárazon használd, mivel a nedves szódabikarbóna tönkreteheti a porszívót!



Hasonlóan a szódabikarbónához, a só is remek természetes tisztítószer. Szórd be aprószemű sóval a bolhagyanús szőnyegeket, fekhelyet vagy takarókat és hagyd 1-2 napig rajtuk, majd alaposan porszívózd fel! A porzsákot a szabadban ürítsd ki!


Citromos spray


Ha a helyzet nem súlyos, inkább csak tartasz tőle, hogy kedvenced esetleg bolhát hozott haza, akkor a citromos spray is jó megoldás lehet. Egy citromot szeletelj fel vékonyan és 3 dl vízben forrald fel. Hagyd lehűlni, majd szűrd le, és a folyadékot tedd szórófejes flakonba. Ezzel a keverékkel naponta fújd be kedvenced hordozóját, takaróját és fekhelyét.

2021. febr. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szia! A citrom az ecet a só nem kezdi ki egy 5 hetes kis kutyának a bőrét?

Mivel ahogy én már említettem nem Magyaroszágon vagyok ezeket a féregító és egyéb szereket sajnos nem tudom beszerezni.☹ De az itteniek is talán segítenek vagy mikor a dokihoz megyünk akkor mondom neki.

2021. febr. 18. 01:21
 7/12 anonim ***** válasza:
Ember, ha viszed dokihoz, a doki MINDENT is ad. Neked utána már nem kell foglalkozni vele.
2021. febr. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Itt a doki nem add semmit!! Ez más mint magyarország!!
2021. febr. 18. 23:28
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

Áruld már el, melyik országban élsz :)


A tápszer ugye kutyáknak való és nem emberi? A felforralt kecsketej is nagyon jó szokott lenni(nem, a tehén nem jó, megfosatja), kaphatja minden kajához és napi 4-5x legyen lehetősége enni. A főtt pulykamellet pici darabokra vágva is keverhetsz a kajájához. A kajából pedig jobb lenne valamilyen magasabb hústartalmú vagy legalább komolyabb kölyök táp.


Tényleg nagyon kéne egy jó doki, én Magyarországon élek, de attól még tudom, hogy nagy különbségek vannak az orvosok között. Két rendelő is van 10 percre, de oda csak oltatni viszem a kutyáimat, ha komolyabb a baj, fél-egy órát is utazunk az állatkorházba(és a közeli dokik is vannak olyan korrektek, hogy továbbirányítanak).

2021. febr. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Dél Afikában élek nyugottan keres utána hogy itt mi folyik meg az emberi egészség ügy is borzalmas!! A masodik gyermekem 2 hettel hamarabb született 1850g mmal és 23:59 kor este és másnak kora reggel már haza engedtek!! Akkor most mig várunk itt az állatoknak az orvosaitól!??

Természetesen nem emberi tápszer használok és már szoktatom a normális ételekre de még csak a könnyü ételeknél tartunk! Csont sovány volt alig tudott menni es nem azért mert annyira kicsi hanem mert nem volt ereje!! Mára már mindenkinek a nadrágra után futkosik a házban! Az udvarra ki sem engedem így a benti almot használok neki! 2 kis macskák is van és velük is nagyon el van jatszik, alszik, eszik egesz nap! Nagyon jó kedve van már!😀

2021. febr. 19. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!