Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tapon elo kutyak mindig...

A tapon elo kutyak mindig egeszsegessebbek es tovabb elnek, mint a hazi kosztos kutyak?

Figyelt kérdés
2015. júl. 18. 06:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
28%
juj, a te agyadat is átmosták ???
2015. júl. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 sippara ***** válasza:
100%
Attól függ, mit jelent a táp,és mit a házi koszt. A mosléknál nyilván sokkal jobb a (megfelelő minőségű) táp, a normálisan, kutya igényeire szabottan összeállított (nyers) kaja pedig nyilván jobb, mint bármilyen táp - már ha az ember rászánja az időt és az energiát a kísérletezésre.
2015. júl. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

A maradékba aprított kenyérnél még a tesco táp is jobb.

De nálam házi koszt a barf módszer is, ami pedig nagyon is jó, talán a prémium tápoknál is jobb.

2015. júl. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Csak mert mindenki isteniti a tapot.Ez jo,ez nem jo,ez azert olcso,ez azerrt draga.

En majdnem mindennap fozok,es mivel a konyhaban vagyok,igy fozok a kutyanak is,akinek "moslekot es apritott kenyeret" sosem adnek.Nem azert van,hogy eledobjam a tapot es ezzel le vagy tudva....De ha ezzel jot teszek neki hosszutavon,keresek egy szamara megfelelot(bar ez nekem tu a szenakazalba),es adok neki azt is.

2015. júl. 18. 07:49
 5/20 anonim ***** válasza:

Nálunk kapott Orijen Redet(talán a legdrágább táp), és néha házi kosztot, természetesen jó minőségű alapanyagokból, hogy minél tovább éljwn, de fiatalon a rák elvitte, de megmenthető lett volna csak a drága orvos nem ismerte fel a betegséget, hiába mi már tudtuk, hogy mi az..(oltáson kívül nem hiszem, hogy máshoz ért..)

Szerintem a BARF étrend a legjobb, dr megmondom őszintén, hogy jóval drágább..mert pl ha egy 2kilós nem gyorsban felhízlalt Csirke árát nézem, 3400Ft. (tanyasi csirke, aminek van színe is, és normálisan nevelkedett) Ez a kutyának 2napra elég, de kell hozzá venni még mást is, gyümölcs-zöldség..Kiszámolva az alaphangon 45.000 Ft havonta, ha csak a csirkével számolom, nincs benne más..Orijen pedig 30.000 Ft körül van, szóval az jobban megéri. Persze lehet neki venni "óccsó teszkós" húst és zöldséget, de az rákkeltő alapból, magamnak sem adom és a kutyámnak sem.

2015. júl. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyik fajta etetést sem lehet a legjobbnak kijelenti. Annyira egyéni a kutyákra a hatása. Van kutya, amelyik a tanyán "moslékon" elél 15-16 évig. És van kutya amelyik a legjobb tápokon is beteg lesz és elpusztul túl korán. És ezt lehet ragozni, hogy a BARF-os kutyáknál is lehet beteg az, amelyik csak bio termékeket kap, stb.
2015. júl. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
49%

Hónapokig hiperszuperprémium táppal etettem a kutyám, mert elhittem a sok maszalgot amivel tömik az emberek fejét. A táp televan vitaminokkal, direkt kutyáknak lett kifejlesztve ezért ez a legjobb amit kaphat.. Aha..francokat.


Arról senki sem beszél hogy a tápos "vitaminokat" a kutya nem képes normálisan feldolgozni, hogy a tápban található "csirkehús" darált csirketolltól kezdve minden utolsó szemetet tartalmaz.


Amióta BARF módszer szerint etetem a kutyust mintha egy másik állat lenne. 9,5 hónaposan tiszta izom (edzés még nincs, csak a napi futkározás) energikus és boldog.


Az árakra rátérve: Amíg táppal etettem addig havonta 15000-16000 Ft volt az etetési költség, amióta BARF szerint etetek ez havi 6000-7000Ft-ra csökkent kiegészítőkkel együtt. Hozzátenném a napi adagja közel 1kg, szóval azt sem lehet mondani hogy kevés hús kell neki azért úszom meg ennyiből.


Aki nekem szeretne esni azért, mert az Egegbe dícsérem a barfot, azoknak annyit mondanék hogy nem kell elhinni ezeket sem nekem, sem más nyers etetőknek. Egyszerűen higyjetek a szemeteknek! :)

2015. júl. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Utolso:es milyen kutyad van(az egy kilos adag miatt),es hogy tertetek at a barf-ra.Fokozatosan,vagy egyik naprol a masikra.Ez csakis nyers hust jelent?
2015. júl. 18. 11:25
 9/20 A kérdező kommentje:

5. Nagyon sajnalom a kutyidat:(

Azert is kerdezem ezt a tapos temat,mert nekunk is mindegyik allatorvos elmondja,hogy tapot egyen a kutya!Talan egy volt,aki nem mondta.

2015. júl. 18. 11:27
 10/20 anonim ***** válasza:

Amstaffom van, 18.5kg-os szuka kutyus. Én zöldséget gyümölcsöt nem adok neki, ragadozó lévén véleményem szerint semmi szüksége nincs rá.


Igen, csak nyers hús, én speciel szárnyast adok neki. Leggyakrabban csirkenyak és csirke zúza a menü lazacolajjal és zöldkagyló porral.


Az átállás éles volt, egyik este még tápot kapott, másnap este már csak nyerset. Felesleges fokozatosan áttérni. Az első 1-2 hétben előfordulhat hasmenés, amíg teljesen át nem áll az emésztőrendszere, ilyenkor probiotikumot is lehet adni a gyorsabb átállásért.


Javaslom lépj be facebookon a "BARF elvek az alapoktól..." nevezetű csoportba, nekem rengeteget segített/segítettek.


Ha bármi kérdésed lenne nyugodtan írhatsz privátot is, de itt is szívesen segítek.

2015. júl. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!