Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ki lehet így hívni az állatvéd...

Ki lehet így hívni az állatvédőket? Kijönnek egyáltalán?

Figyelt kérdés
Most költözünk egy faluba. Egy romosabb háznál kiláncolva láttam egy komondor féleséget. A szőre nem szép csíkokba volt hanem ilyen olyan csomókba. Párszor összerángot miközbe ugatott és eléggé olyan volt mintha fájdalma lenne. A szőrcsomók közti résből eléggé úgy láttam, hogy vékony. A lánc amivel ki volt kötve kb 1,5-1,6m magasan lehetett (vagy magasabban) és bár nem néztem meg jól de olyan hosszú volt, hogy hogyha alatta tudjon feküdni és pont ne fojtsa meg de lehet hogy hosszabb volt csak oldalasan ált a kutya és egy kicsit kijjebb szóval lehet 2m is az a lánc. A közelébe semmilyen edényt vagy tálat nem láttam amiből ihatna vagy ehetne. Nem túl barátságos lehet. Ha valaki kérdezi leírom, hogy hol van
2021. febr. 21. 10:06
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Én elég fiatal vagyok és még bőven nem költöztünk el mert még építkezünk a háznál. A szüleim meg egy ilyen problémát úgy látnak, hogy nem az ő kötelességük megoldani és nem mehet csak úgy el itthonról. Mit tehetek a kutya érdekében?
2021. febr. 21. 10:11
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha valaki tud segíteni írjon privátot
2021. febr. 21. 10:11
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Igen, lehet hivni ilyen esetben, sot kell is. Tartosan lancon nem lehet kutyat tartani elhanyagolt allapotban van. Háza legalabb van, vagy ahova bemegy a hideg szel, eso elől?


Ha felsz tole, akkor nem kell, de megprobalhatnal kozelebb menni egy kis kajaval, valoszinuleg akkor mar nem fog agresszivan fellepbi a kutya csak hogy pontosabb leirast tudj adni nekik a helyzeterol.

2021. febr. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A kutya a kerítéstöl 3-4méterre vagy többre van de héten megyünk ki a házhoz és megpróbalom jobban felmérni a helyzetet.
2021. febr. 21. 10:14
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Nevtelen bejelentest isbtehetsz egyebkent, ha nem sueretnel a szuleid miatt belekeveredni.
2021. febr. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Egy téglaépület sarkához van kiláncolva és nem tudom, hogy az épületbe betud menni vagy sem illetve az életkorát se tudom belőni mert lehet 3 éves de lehet már 9 is. Illetve nem tudom kinek szóljak mert a rendőrség ilyen esetben nem sok mindent tesz és nem tudom kik azok az állatvédők akik kijönnek ide. Baranya megye de ha kell pontosabban is megadom
2021. febr. 21. 10:23
 7/13 Manócska1 ***** válasza:
90%
Állatvédőknek szólj,hozzátok legközelebbieknek.. Írd meg privátban pontosan melyik falu az,és keresem neked
2021. febr. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
39%
Ebben a helyi önkormányzat az illetékes, feléjük tudsz bejelentést tenni.
2021. febr. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%

Akik az állatvédőket tanácsolják, mivel indokolják?


Ők nem hatóság, SEMMIT sem csinálhatnak.


Jegyzőnek kell szólni!

2021. febr. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
65%
A hatóság ezzel semmit nem csinál mert odamennek szólnak, hogy vegye le a láncról ők leveszik és mondják, hogy nem rakják vissza soha de úgy is visszarakják. Ez az az eset ahol megeröltetik magukat de a hatóság lazán veszi az állatkínzást és kb leszarják
2021. febr. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!