Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Milyen büntetést kaphat az...

Milyen büntetést kaphat az aki 4x lő fejbe egy cicát?

Figyelt kérdés
Jár egyáltalán érte valami? Az állatvédelmi törvényt megtalaltam, de azt nem hogy milyen büntetést kaphatnak érte.

2021. ápr. 2. 18:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
79%
Az említett ember kapja meg a méltó büntetését, nem is kérdés. Feljelentés, aztán ítéljék el, menjen börtönbe. Állatot többé ne tartson. De azért az is eléggé visszataszító, ahogy itt egy-két ember azért drukkol, hogy valakit akasszanak fel és lőjenek főbe. Azok is elég nagy veszélyt jelentenek a társadalom számára, akik nem érzik annak a súlyát, hogy egy nyílt fórumon egy ember megöletését szorgalmazzák.
2021. ápr. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
89%
Nem "valakit", hanem egy olyan embert(?), aki korábban már ártott másnak, aztán még vigyorogva mesél róla. A kettő között óriási különbség van. Megkapja majd a büntetését, persze kb. ennyi lesz a nagy ítélet: "Máskor ilyet ne csináljunk, ezt nem szabad!"
2021. ápr. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak az állatvédelmi törvény vonatkozik rá ha jól tudom hanem a BTK is.
2021. ápr. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
BTK ban annyit találtam, hogy ha valaki "elhagyja" az állatát mi jár érte, ill azt tudom, hogy egy része írja hogy ha atszokik valakihez az ott tarthatja a kerítés megjavitasaig, de az "eredeti állapotában" kell vissza adnia. Többet nem nagyon találtam :/
2021. ápr. 4. 12:52
 15/16 anonim ***** válasza:
78%

244.paragrafus

Két évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető (max két évet kap vagy annyit se)

Vagy max harmat de nem tudom hogy a 4x-es fejlövés különös szenvedést okoz-e

2021. ápr. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Én ugyanúgy fejbe löttem volna az embernek nem igazán nevezhető "lényt"
2021. máj. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!