Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek mit lehetne...

Szerintetek mit lehetne tenni, hogy fejlődjön itthon az állattartási kultúra?

Figyelt kérdés
A kérdés pusztán elméleti, kb közvélemény kutatás, hogy józan paraszti ésszel mennyit tudnak az itt lévő emberek összehozni. A kérdés úgy fogalmazódott meg bennem, hogy mindenhol azt látni itthon, hogy kutyásoknál pl a bullokat 80%-ban faroknövelőnek veszik, az ivartalanítás rossz "mer' há akkó nem lehetnek kölykei/nem élheti ki magát", virágzanak a sufnis szapik, kutyáknál, kisemlősöknél, hüllőknél egyaránt, a macskákat mérgezik, és még hosszan sorolhatnám. Szóval összességében szerintetek ezen hogy lehetne hatékonyan javítani?

2021. máj. 8. 18:52
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
#10-es, a bichonos dologhoz annyit fűznék hozzá, hogy a kiváltó ok a környezet is lehet. Nekem pl édesanyám régen skót juhászokat tenyésztett (nem, nem Tk-s szapi volt, komolyan csinálta), kiskoromban én mégis féltem a legtöbb kutyáról, mert egy elég leamortizált faluban éltünk, ahol a kutyákkal annyi kapcsolatom volt, hogy a németjuhász (ami akkor akkora volt, mint én) őrjöng a tyúkháló kaliberű kerítésen belül, amit vagy simán kidönthetne, vagy átugorhatna.
2021. máj. 14. 20:43
 12/12 anonim ***** válasza:

Félig naív vagyok, félig meg nem.

Abban 100%-osan biztos vagyok, hogy a magyar kormány soha nem fog számára ilyen 'pitiáner' dolgokkal foglalkozni, mert nincs benne pénz, csak viszi. Számos európai országban olyan szabályok vannak, hogy szinte alig vannak menhelyek. Pl Svájcban tilos éjszakára kint hagyni a kutyát, meg van szabva, hogy hány órát lehet egyedül vagyis a séta mennyisége, simán feljelent a szomszéd, ha nem viszed le 12 órán keresztül. Kötelező tanfolyamokat és vizsgák vannak bizonyos típusú kutyáknak, kutyaadó is van. Ausztriában kötelező tanfolyam meg kutyaadó. Németországban szinte alig van elhanyagolt kutya, ottani kutyakozmetikusok évente kb 3 alkalommal találkoznak csomós kutyával, szemben a magyar 5-ből 3 rohadtul elhanyagolttal. Ez a leszarom mentalitás jellemző a magyar állattartási kultúrára, főleg falun, ahol ki van b****a láncra a kert végében meg kap napi 1x moslékot.

Ebből csak azt akartam kihozni, hogy állami szinten a közeljövőben nem lesz változás, mert fontosabb a csok meg a felújítási támogatás meg a stadionok.

Akkor lenne változás, ha egy tehetős magánember vagy egy tehetős alapítvány felkarolná az állatvédelmet.

Szaporítók nyakára járás állandó jeleggel, feljelentések, szigorú utánkövetés.

Pl falunapokat tartanának kiképzőkkel, állatorvosokkal, kutyakozmetikusokkal, akik előadnának mindenféle érdekes és hasznos témában. Lennének ingyenes vagy nagyon kedvezményes szolgáltatások, mint ivartalanítás, oltás, szűrés, elhanyagolt állat esetében kutyakozmetika.

Kicsit elvontabb ötlet: minden láncon tartott kutya gazdájához bekopogni és felajánlani egy összeget a kutyáért, akit alapítványhoz vinnének. Az ilyen emberek simán odaadnák a kutyájukat 10-20 ezerért. Persze átgondoltabban, szerződéssel, nehogy másnap hozzák a következő buksit, de ehhez kell a szaporítók utánkövetése is...

Szerintem az eheti eurojackpot nyereményből (28 miliárd) már nagyon komoly dolgokat lehetne elérni. Igen, előbb bízok a lottóban, mint abban, hogy a kormányunk bármit is tenne az állatvédelem érdekében...

2021. máj. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!