Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Aki gazdásított már macskát,...

Aki gazdásított már macskát, mennyi idő alatt sikerült?

Figyelt kérdés

Magunkhoz vettünk egy macskát. Beteg szegény, nem tagadom, hogy emiatt problémásabb, de semmi olyan, ami ne lenne gyógyítható. Már majdnem sikerült 1x gazdásítanom, de a befogadó oldaláról egy rokon keresztbe kaszálta a projektet. Azóta csak komolyatalan érdeklődők voltak. Bentre adnám a macsekot, mert elég sok pénzünk rámegy arra, hogy kipofozzuk, nem akarom az utcan látni újból.


Jó, még csak 1.5 hete van itt, de sajnos a miénkel nem jönnek ki, nem maradhat. De kezdem úgy érezni, hogy túl nagy fába vágtam a fejszémet. :( Csapból is macska folyik, mindenki tukmálja a macskát, hogy szabaduljon tőle bárkinek odaadja. Pedig az orvosi költségeket is állnánk, ha valaki elvinné. Munkahelyemen hírdetem, fb-on, plakátolom... El nem tudom képzelni, hogy macskamentő szervezetek mi kínt állhatnak ki :'(



2021. dec. 14. 13:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Másfél hét az semmi. Három héttől három hónapig az átlag, esélyteleneknél (fiv/felv pozi, fekete, cirmos) akár jóval hosszabb is lehet.


Nálunk idiben 2-3 év volt a max, de azért nem ez az átlag, a legrosszabb eset inkább. Általában néhány hónap.

2021. dec. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos egészséges cicának is nehéz gazdát találni. Én fél éve lassan, hogy próbálkozom, és még csak nem is beteg vagy vad vagy utálatos macskák. Játékosak, szobatiszták egészségesek, ember centrikusak, de semmi.
2021. dec. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 nap alatt lett jelentkező, el is vitték másnap a cicát. Facebook csoportokban raktam ki.
2021. dec. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Fél évig hirdettem egy fekete cicát. Valami keverék lehetett, mert hosszú volt a szőre. Egészséges, szobatiszta. Bedobták hozzám, egyszer csak besétált a házba..

Csak balf4szok írtak, hogy felszerelést adok hozzá? (persze, lóf4szt a szádba)

Pestre felhozod? Jahj de nekem csak ez meg az a kerület jó. Igazán elhozhatnád még oda, ha már felhozod pestre.

Na meg amikor kb 200 kilométerre lakik az illető, valami bivalybasznádi faluban és az is elvárja hogy ingyen vigyem házhoz. Én tuti hugyozom a benzint..

2021. dec. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Minatoya-chan ***** válasza:
19%

Én Újkígyóson lakom, ha elég közel laksz akkor hozhatod a cicust. Van már egy cicusunk, meg két macskabarát kutyus. Sajnos rossz az anyagi körülményünk, ezért az orvosi költséget nem bírnánk állni, de etetni és gondozni, szeretgetni azt nagyon tudnánk.


Amúgy igen. Pár hónap szokott lenni, amíg a cica megszokja az új helyet/gazdit.

2021. dec. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hat igen, 5-os hozzaallasa is mutatja a nagy atlagot. Ha ÉN akarok egy allatot, alap, hogy elmegyek erte szerintem, nem azzal hozatom el, akinel van egyreszt.

Masreszt nekem is borzaszto tapasztalataim vannak ezzel kapcsolatban, sokan ugy akartak befogadni a macskat, hogy maguk se nagyon tudtak mit enni kb, facebook alapjan egy putriban laktak, de allat az azert kell es lehetoleg vigyem is el hozzajuk, es stb stb.

Na nem. Inkabb maradt nalam a macska, nem mertem odaadni es kb csak ilyenek jelentkeztek erte :(

Szeretetbol nem lehet allatot tartani es az a legszomorubb, hogy ez szerencsetlen cica is, akit kartondobozban konkretan bedobtak a kertembe, amig nem voltam otthon, gondolom ilyen helyen szuletett, akik “szeretet” miatt tartanak egy halom allatot. Rettenetes.

2021. dec. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, Feliway Friends párologtatót próbáld meg, pont az összeszoktatásra jó az a fajta.
2021. dec. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Bocs 5-ös, de kizárt, hogy odaadjam nektek. Magatokról gondoskodjatok első sorban, aztan jöhet a többi.


Engem még nem találtak meg ezek a "aggyá má mellé cuccot is" alakok. Eddig csak a "megbeszélem a családdal" meg az "érdekel", aztán írok neki, utána mély csend, végül nagynehezen ír, hogy már szereztek máshonnan. Gondolom rájött, hogy az utcaban Manyi néninél az ivaros lánymacska megellett nyár végén, van egy alom cuki cica....


Szállítás nálunk nem gond, persze ésszerű körülmények között, Pestre még felviszem, meg a szomszéd megyékbe, csak valaki jelentkezne már érte.


Borzasztó ez a sok megbízhatatlan ember. :( Miért olyan nehéz ivartalanítani??? Aki egerésznek tartja, annak is érdeke volna, mert nem párosodik, többet foglalkozik vadászattal. Nem kellene csak fogyó eszköznek tartani őket :(

2021. dec. 14. 15:08
 9/11 anonim ***** válasza:
16%

Általában nem így van #8, az ivaros nőstény jobban egerészik sok esetben, de lazán elköttethetnék, hormonok ugyanúgy lesznek, az ösztön is, de kölyök nem lesz az utcára ellve.

Persze vannak olyanok is, hogy ivartalan jobban egerészik, de ez változó, lutri milyen lesz utána. Nálunk az egyik aktívabb lett a másik meg lustább.

2021. dec. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jófogáson már mindig aznap csörgött a telefon, minden cicára volt több jelentkező is. Már 3 macskának találtunk ott gazdát, és az egyik fekete volt. A vidéki jelentkező meg állta az utazási költséget.
2021. dec. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!