Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hány csirkének okozzuk a halálát?

Hány csirkének okozzuk a halálát?

Figyelt kérdés

Már többször megfogalmazódott bennem ez a kérdés, és most egy korábbi itt megjelent kérdés motivált arra, hogy kikérjem mások véleményét is.

Én mindig egész csirkét vásárolok a hentesnél, nem szoktam külön szárnyat vagy combot venni, azért mert megtisztelem az állatot azzal, hogy ha már levágták, hogy táplálékul szolgáljon, akkor minden részét elfogyasztjuk. Így, ahhoz hogy a családom jól lakjon, csak egy állatnak kellett meghalnia.

Szeretném tudni, ha megveszek 14 darab csirkeszárnyat, vagy combot és esetleg mind a 14 darab más állattól származik, ebben az esetben nekem 7 vagy 14 állat halála szárad a lelkemen?

Azért dilemmázok ezen, mivel egy csirkének 2 szárnya és 2 combja van, és nem tudhatom, hogy ha veszek 14-et, az 7 vagy 14 állattól származik.


2022. jan. 20. 19:56
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
90%

"Franc se tudja, én vega vagyok. Sosem szerettem a hús ízét. Ha belegondolsz egy élőlénynek a testrészét eszed, ami pár nap után ugyanúgy megrohad és bomlásnak indul, mint egy hulla."


Lehet hogy most udonságot mondok, de a répa is megrohad ha sokáig tartogatod.

2022. jan. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
79%
*újdonságot
2022. jan. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

#7 egyik szavaddal azt mondod, nincs íze, utána meg azt, hogy te nem szereted az ízét.

De elméleti, mivel én egész csirkét veszek, tehát engem nem érint ez a probléma (de marhából már igen, egész marhát nem veszek)

#9 nem tartom nyomasztónak.

2022. jan. 20. 20:34
 14/28 anonim ***** válasza:
79%

Ha nagyon éhes lennél vagy éheznél akkor nem érdekelne hogy hány állat halt meg.

Amúgy más állatot nem szoktál enni?

A legjobb ha ti vágjátok le otthon a csirkét.

Vagy ha nagyon zavar, legyetek vegák.

Ha engem kérdezel én hányok a bolti hústól.

Én mindent megtermesztek magamnak.

Az lenne legjobb mindenkinek.

2022. jan. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
89%
14. Igen, valóban az önellátás lenne a legjobb megoldás. De ezt sajnos nagyon sokan nem tudják megtenni.
2022. jan. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
83%

Ezen már én is gondolkoztam amúgy, szerintem annyi ahány darab combot veszel. De van ami néha gyanús hogy egy állattól van. Sokszor veszek egész tyúkot, csirkét, de ha csak comb vagy szárny kell a menühöz, akkor azt veszek.

Kicsit zavar még az is hogy ha sütök 4 combot, az nem mindig kettő balos és kettő jobbos darab. De simán túlteszem magam rajta.

2022. jan. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
83%

Az eredmény egy szám 7 es 14 között, amit végül elosztunk x-el.


Ha minden szárny pár, akkor 7 osztva x-el.

Ha egyik se, akkor 14 osztva x-el.


S miért osztva x-el?

Mert ha pl veszel egy pár (2 darab, de egy állattól van) csirkeszárnyat, s valaki egy pár csikrecombot, akkor egy állatot öltök meg ketten. Szóval azt a 7 és 14 közti számot minimum 2-vel kell még osztani, mert a szárny s a comb tuti eladásra kerül.

Hogy melyik részeit árulják még külön emberi fogyasztásra, pontosan nem tudom, ezért x.


Bár a 7-en felüli számokkal is lehetne vitatkozni, mert az logikailag helyes, hogy "miattad" megölhetnek 14 csirkét is, ha minden szárny mástól van, de akkor se csak miattad ölték meg őket. A másik szárnyat is megkapja valaki, szóval megint osztódik 2 fele, s ott vagyunk mint a másik végletnél.

2022. jan. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
60%

Ha ennyire fontos ez számodra, akkor miért nem:

a.) veszel egész csirkét, és akkor legalább számosítható, hogy hány állatról beszélünk, vagy

b.) leszel vega?

Nem bántásból kérdezem, de ez nekem fura, hogy ennyire stresszelsz rajta, mégse teszel semmit. Vagy ne foglalkozz vele, vagy változtass a vásárlási szokásaidon.

2022. jan. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
77%
Ez buta gondolat... Mert ha veszel 2 combot mondjuk a maradék alkatrészt megveszi/megeszi más pl farhát szárny stb... Szóval kárba nem megy ha az a gond hogy "feleslegesen ölik le" az állatot...
2022. jan. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
69%
Ez most komoly, hogy ilyeneken agyalsz? Zabáld a rántott csirkét, és érezd jól magad! 😎
2022. jan. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!