Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hány csirkének okozzuk a halálát?

Hány csirkének okozzuk a halálát?

Figyelt kérdés

Már többször megfogalmazódott bennem ez a kérdés, és most egy korábbi itt megjelent kérdés motivált arra, hogy kikérjem mások véleményét is.

Én mindig egész csirkét vásárolok a hentesnél, nem szoktam külön szárnyat vagy combot venni, azért mert megtisztelem az állatot azzal, hogy ha már levágták, hogy táplálékul szolgáljon, akkor minden részét elfogyasztjuk. Így, ahhoz hogy a családom jól lakjon, csak egy állatnak kellett meghalnia.

Szeretném tudni, ha megveszek 14 darab csirkeszárnyat, vagy combot és esetleg mind a 14 darab más állattól származik, ebben az esetben nekem 7 vagy 14 állat halála szárad a lelkemen?

Azért dilemmázok ezen, mivel egy csirkének 2 szárnya és 2 combja van, és nem tudhatom, hogy ha veszek 14-et, az 7 vagy 14 állattól származik.


2022. jan. 20. 19:56
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

#18 értelmezd a kérdést.

Nem stresszelek rajta, ott az ok, amiért kiírásra került.

És egész csirkét veszek (ez is bele van írva), engem nem érint. Vagy nem olvastad el, vagy tényleg nem értem, hogy hogy nem értetted...

2022. jan. 22. 00:05
 22/28 anonim ***** válasza:
56%
Sok KFC-s akkor mit mondjon mikor lehet heti szinten tömi a vedres csirkét ami csak szárny vagy comb...:D Ráadásul van aki még nem is eszik hozzá mást... Na az már "pazarlás" :D Ráadásul aprók is egy vederbe hány kis csirke lelke szárad...Ennyi erővel...
2022. jan. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
58%

#21

Miért stresszelsz olyan dolgon, amit még csak nem is csinálsz??? :D

2022. jan. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

A csirkénél külön árulják a szárnyat, a combot, a mellet, a farhátot, a nyakat, a lábat, a zúzát, a májat, és a szívet is.

Ez 9 dolog (a Tesco oldaláról)

Szóval 9-en okozzátok 1 csirkének a halálát, ha mindenkinek csak egy valami kell belőle.

Ha mindenból 7 (a párosakból meg 14) kellene, akkor 9-en okoznátok 7 csirke halálát.

Ez elosztva 0,77 fejenként.

Szóval átlagban 1-nél többnek nem igazán tudod okozni a halálát, még akkor se, ha csak az egyik részét veszed. A többi részét megveszik mások, s akkor osztódik.

Vagy ha más nem, macskakaja lesz belőle. De eldobásra úgyse kerül. Túl értékes.

2022. jan. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
24. Szerintem a Tescoban is árulnak egész csirkét.
2022. jan. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
51%

Akkor legyél vega és a növények "haláláért" leszel felelős, szegény uborka meg paradicsom.


Nevetséges ez a "környezetvédelem nevibe" meg se mozduljunk lassan (hiszen letapossuk a virágokat), mert valamilyen szinten probléma lesz belőle.


Én személy sok csirke "halálát" vállalom, mivel az ára miatt elég gyakran fogyasztok csirkecombot (ráadásul finom is). A tojást is szeretem. Gyerekkoromban sok-sok csirkevágást is tartottunk, évente több 100 csirke és tyúk halálával.


A cicák bűnrészesek voltak, mert ők a belet meg az ebédmaradékot megették. A kutyánk szintén.

2022. jan. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Ha igazán éhes vagy, akkor ez a kérdés nem nagyon érdekel szeritem.

Tarts otthon csirkét.

2022. febr. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:

Nem valószínű, hogy 7 csirkének mind a 14 szárnyát te kapod. Ha mind a 14 más állattól származik, akkor 14 csirke halálát támogattad.

Pont olvastam valahol, hogy egy mekis burgerben lévő húspogácsa kb. 40 marhából készül. Mármint 40-et darálnak össze, és mindegyikből van benne egy kicsi.

2022. jún. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!