Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Olyankor mi a szitu , ha a...

Rizsaa kérdése:

Olyankor mi a szitu , ha a betörőt , be surranot kapja el a kutyám ?

Figyelt kérdés

Esetleg meg is harapja mert elég ideges ha idegen embert lát a saját területen azaz az udvarba ?

Meg büntetnek ? Pedig el kapta a besurranot



2022. jan. 23. 07:46
1 2 3
 11/21 Senior Séf ***** válasza:
80%
És ki a ménkű tenne feljelentést? Menne a besurranó, hogy jáj, árányos bíró úr, az úgy vót, hogy áz a bibás kutyá bekergetett áz utcárú a sértett udvarába, miközben egyfolytában a gátyámát szábdáltá...
2022. jan. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Nem de komolyan szét szedi a kutya ezen mit nem lehet érteni ? Akár cafatokra… vagy súlyos sérülés
2022. jan. 25. 18:30
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy kell a harapós kutya tábla+egy kép egy csúnyán ugató kutyáról (mert ezek sokszor nem tudnak olvasni... és ez valós indok a bíróságon) a telek minden oldalára vagy minden kapuhoz.

Ezután a kutya megrághatja az illetőt, nem kapsz büntit, ha viszont megöli, akkor az emberölésnek számít és te leszel az elkövetőnek beírva...


Én már hallottam olyan sztorikat, hogy az ilyen emberekben egyáltalán nincs semmi erkölcsi gát, kb azért is feljelentenek, ha romlott/mérgezett volt a cucc, amit elloptak...

2022. jan. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
80%

#13 Ha a kutya éjjel megöli, és kint volt a figyelmeztetés a kerítésen, akkor a betörő felelőssége ha a tulaj nem volt jelen!


Ha viszont a tulaj rajtakapja a betörőt nem uszíthatja rá a kutyát, vagy meg kell akadályoznia hogy a kutya sérülést okozzon.

2022. jan. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
24%

Ha 8 napon túl gyógyuló sérülést okoz a kutya,vagy öl akkor természetesen büntethető vagy.

Az őrkutya nem szabad,hogy agresszív legyen.Őrizni a területet és agresszívnak lenni nem ugyan az.


Plusz,ha nincs kint "harapós kutya" vagy bármilyen jelző tábla a kapun,hogy neked van odabent kutyád akkor megint szivacs.

Neki is jár büntetés amiért magán területre betör,esetleg garázdálkodik,de te nagyobb büntetést kapsz,ha neveletlen és agresszív a kutya.

2022. jan. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
74%
Igen a 10. jól írja...Értelmes ember(még ha betörő is) kutyához nem mászik be ha tudja hogy van...Maximum olyan betörőt elrettent aki nem kockáztat és könnyű lopást akar elkövetni az fél és meggondolja...De aki igazán be akar menni annak sajnos nem akadály egy kutya felkészül: megmérgezi vagy stb...
2022. febr. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

De amúgy nem tudom miből gondolod,hogy előbb másznak be és utána nézik meg,hogy van-e kutya,főleg ha kint a tábla.

Ha valaki be akar törni nem fog bemenni viaskodni a kutyáddal.Visz napokkal előtte mérgezett falatokat,tűkkel és csavarokkal szúrkált húst,vagy kívülről elintézi valami dobható/lővető cuccal és amikor a kutya már ártalmatlan és te sem vagy ott bemegy.


Szóval nem,szó sincs róla hogy a kutya távol fogja tartani a betörőt,ha az be akar törni meg harapdálni vagy megölni végleg nem fogja.Ha valaki halni fog egy ilyen passzív összetűzésben az a kutya lesz.

2022. febr. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Ha házba tör be és 2 amstaffal találja szembe mondjuk magát az más tészta...:)
2022. febr. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
És megint csak azthiszitek,hogy buta módon nem gondolnak arra,hogy van kutya a házban.Max a filmekben.Általában előre megnézik ilyen-olyan módon,hogy hová mennyire rizikós betörni...:D
2022. febr. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
19. De akkor már elérted a célt! Mármint hozzád nem törnek be ha mondjuk panelba laksz...Udvar más tészta mert ott tényleg azt csinál vele amit akar...Mondjuk velem volt olyan hogy a hülye gyerek beugrott a kerítésen a labdáért mert sport pálya mellett lakunk és belőtte kint voltam az udvaron nyáron és csak azt láttam hogy a gyerek áll megdermedve a kutya meg ül mellette és morog...Be engedni be engedte de ki már nem...Oda hívtam a kutyát magam mellé, mondtam a gyereknek fuss ha kedves az életed...Kimászott a kerítésen és kész...De egy szavamba került volna hogy csípd meg és a gyereknek annyi lett volna...
2022. febr. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!