Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az anya nyulunk szerte-szét...

Az anya nyulunk szerte-szét fialt le, két újszülött kis nyuszi maradt. az a módszer jó lehet, hogy az anya nyulat hátra fektetve (és közben fogva) rattenni a kicsiket a cicire? továbbá egy nap egyszer eteti őket ha jól tudom, ez mindegy mikor->

Figyelt kérdés

-> vagy egy adott megszokott időben kell pl. ha délben akkor mindig délben, vagy muszáj este ( mert ahogy én tudom este szokta etetni a kicsiket a nyúl) és akkor mindig este?

meddig bírják megszületés utána táplálék nélkül?



#etetés #nyúl #fialás #életben tartás #újszülött nyuszi #anya nyúl
2022. márc. 21. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez így ebben a formában nem fog menni. Mesterséges felnevelés újszülött kisnyulaknál elég kicsiny pozitív kimenetellel kecsegtet, 4-5. naptól már jobbak az esélyek, de csak is hozzáértő, tapasztalt kezekben. Macskatápszerrel vagy kecsketejjel szokás őket naponta többször etetni. A nem természetes szopás és bizonyos illatanyagok hiányában nem vesznek annyi tejet magukhoz, mint kellene.


Háton fekvő anyanyulról nem fog szopni a kisnyúl, az anya mindig a fészek felé áll és villámgyorsan le és fel cuppanak a kicsik. (Plusz az anya stresszel, nem fog normális tejleadás történni.)


Nem mindegy mikor eteted őket, tartani kell a ritmust. (Ha az volt a kérdés, hogy mindegy-e hogy 12:00 vagy 17:00 akkor igen, de az etetések közötti időt tartani kell.)


Keress fel valakit, aki csinált már ilyet, vagy ne is kezdj bele.


Az anyának hagyj egy kis pihit, majd fedeztesd újra. Ha megint szétszórja az almot, akkor vagy adsz 3. esélyt vagy le kell vágni.

2022. márc. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

egy másik nyúlunk is fel van pároztatva, pár nap különbséggel úgy gondoltuk, hogy ha az megfial hozzá tesszük ezt a két kicsit, ami pár napon belül megtörténik (elvileg).

köszönöm a gyors választ, megpróbálkozunk azért valamelyik opcióval, két egészséges kicsit nem akarunk csak úgy eldobni.

2022. márc. 21. 16:14
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Dajkásítás is elég rizikós. Tapasztalt, kezes anyákkal lehetséges, őszintén én még nem is próbáltam (nem is kellett szerencsére), de azzal is érdemes vigyázni, nem feltétlenül meg egykönnyen.


2 gyenge kicsit ha beteszel, lehet az egész almot otthagyja a másik anya. Akkor 10 helyett, 20-at vesztettél.


2 napig nem fogják kibírni.

2022. márc. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gondolom már elkéstem, de hátha legközelebb is lesznek kicsik, es akkor talan hasznos lehet. Edesapam nyultenyeszto, van, hogy az o nyulai is ossze vissza fialnak, olyankor a szerte szet levo nyulakat be szokta tenni a fészekbe, es az anyjuk oda bejar etetni oket. Sokan azt mondjak, hogy nem lehet megfogni a kisnyulakat, mert hogy utana nem neveli fel az anyjuk.. Nalunk ha megellik az anyanyul, mindig megvannak számolva, es olyankor hozza erunk, eddig ebbol mrg dosem volt baj. De nyilvan minden nyul mas
2022. ápr. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!