Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért kell így kínozni szegény...

Miért kell így kínozni szegény állatokat?

Figyelt kérdés
Szerintem be kellene tiltani az állatkerteket. Tavaly voltam életemben utoljára egyben és azt is megbántam. Láttam egy szegény kis elefántot bezárva egy hatalmas "terembe" egyedül, semmi növény nem volt körülötte, se semmi, csak széna amin aludjon, étel és víz. Istenem, annyira sajnálom ezeket az állatokat. Most pedig láttam egy videót, hogy afriában mennyire szabadon élnek ezek az állatok és mennyivel boldogabbak mint az amelyik be volt zárva. A szívem szakad meg ha erre gondolok.

2022. márc. 28. 04:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Oroszlán is volt mellette? Mert nézzük a másik oldalát is, Afrikában van folyamatos élelem, víz, orvosi ellátás, védelem?
2022. márc. 28. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
32%
Troll.
2022. márc. 28. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Sok olyan állat van, amit (sajnos) konkrétan az állatkertek mentenek meg a kihalástól.
2022. márc. 28. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
2. Nem tudom miért neveztél annak, lehetséges hogy azért mert Magyarországon nem ilyen körülmények között tartják az állatkerti állatokat és azt hiszed hazudom amit láttam? Én Romániában élek és itt sajnos ez van. De azért reménykedem hogy nálatok jobb a helyzet.
2022. márc. 28. 05:39
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Az elefántra, amit láttál az a válasz, hogy növényevő állat ketrecében nem véletlenül nincs növény... Maximum a magas fák lennének biztonságban tőle.
2022. márc. 28. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
46%
Sokan nem szeretik az állatkertet,pont emiatt.Én a jegesmedvét sajnálom a legjobban.🙁
2022. márc. 28. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
6%

Én akkor voltam utoljára nyíregyháziként a Nyíregyházi Állatkertben,amikor megláttam a ketrecben azt a szomorú dingót ülni az esőben,egyedül.

Annyira szomorúan nézett.....Nagyon megsajnáltam. Ha megtehetném,visszavinném a fajtársaihoz Ausztráliába,hogy boldogan élhessen,szaladhasson...

2022. márc. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Az állatkertek sok hasznos fajvédelmi dologban részt vesznek, viszont tény és való, hogy vannak fajok amiket nem tartanak jól- a Bp.-iben a kea, több papagájfaj is egyedül, medve az ide-oda ingott és látszott az arcán hogy nem ép szellemileg, kifutója talán egyszer jegesmedvéké, pingvineké lehetett...a magyar tanya bemutatásnál kis kennelszerűségben talán egy pumi vagy puli na az volt még enervált lélek.
2022. márc. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
34%

Sok dologban jobb nekik, mint a szabadban. Természet- és fajvédelmi szempontokat néznek minden állatkertben, különben nem lehetnének nyitva :)

De ha tényleg úgy érzi valaki, hogy az állat borzasztó körülmények között van, szerintem nem harap egyetlen gondozó sem, ha feltesszük neki kérdésként, hogy miért így van tartva. Valószínűleg van oka :)

2022. márc. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
61%

Jó. Tiltsuk be az állatkerteket és engedjük ki a vadonba a fogságban született állatokat. Vajon milyen gyorsan halnának éhen?



Ugye te sem használod az agyad?

2022. márc. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!