Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit csináljak a horcsogel?

Mit csináljak a horcsogel?

Figyelt kérdés

Nem birom elvinni állatorvoshoz mert nem tőlem függ és nem pont az enyém de a hím nemiszerve nagyon megdagat es kijott valami rajta mint valami két csomo egymas mellett

A ketrec mivel nagyon maszkalos magosrol azt hittem mert meg uti magat es most atrendeztem alacsonyra de felek ha nem mulik el neki mi lesz mert nem vagyok mindig ott hogy lássam mert nem teljesen az enyém.Valakinek van valami ötlete mi az vagy jött valaki hasonlóba? Valami gyógyszer horcsogoknek?

Helyes irasert elnezes nem teljesen vagyok magyar



2022. máj. 22. 00:23
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Gyógyszert csak orvosi utasításra adj neki. Szólj a gazdájának hogy vigye el.
2022. máj. 22. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem akarjátok tovább tartani a hörcsögöt akkor keressétek fel a Hörcsögmentést. Ők tudnak neki új szerető otthont találni miután megkapta a megfelelő orvosi kezelést. De konkrétan azt se tudjuk mi baja van. Így nem lehet gyógyszert javasolni... Hím hörcsög? Azoknak a melegtől nagyobb lehet a golyszijuk. És az természetes tehát nem kell rá gyógyszer.
2022. máj. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit fűznék hozzá hogy a leírás alapján a lakhelye nem megfelelő. A hörcsög nem érzékeli a magasságot és félelem nélkül leugrik bárhonnan. Ez azért van mert a vadonban egy kopár sík vidéken él tehát genetikailag nincs ahhoz szokva hogy felfelé kelljen másznia. Ebből adódóan nem magas emeletes ketrec kell neki mint ahogy azt sok hozzá nem értő üzletben mondják. Hanem nagy alapterületű kell ami max 40-50 cm magas és max egy kisebb emeletet tartalmaz. De ha ebben is nagyon mászik a rácson akkor inkább zárt oldalú hely kellene neki. Például terrárium akvárium vagy bútorlapokból épített hely.


Tartási elvek törpehörcsög esetében:

- minimum 3.000 cm2 (pl. 100*30, 75*40, 60*50 cm) alapterületű hely (az emelet nem számít), mely lehet terrárium, ketrec, műanyag doboz vagy fából készült lakhely is

- minimum 20 cm átmérőjű futókerék, mely nem rácsos, vagy minimum 17 cm átmérőjű futókorong

- legalább 1-2 faház, de javasolt több búvóhely

- csincsilláknak való fürdőhomok

- vastag rétegben alom: kender-, len- vagy papíralom, esetleg faforgács

- itató: mely lehet tál, golyós vagy szelepes itató is


Tartási elvek aranyhörcsög esetében:

- minimum 4.000 cm2 (pl. 100*40, 90*45, 80*50 cm) alapterületű hely (az emelet nem számít), mely lehet terrárium, ketrec vagy fából készült lakhely is

- minimum 28 cm átmérőjű futókerék, mely nem rácsos, vagy minimum 30 cm átmérőjű futókorong

- legalább 1-2 faház, de javasolt több búvóhely

- csincsilláknak való fürdőhomok

- vastag rétegben alom: kender-, len- vagy papíralom, esetleg faforgács

- itató: mely lehet tál, golyós vagy szelepes itató is

2022. máj. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos valaszt nagyon szeretnem ha en lennek a horcsogok gazdaja akkor nem itt tettem volna fel kerdest remélem csak melegtol van baja... A gazdaja azt mondta elkezdett enni en meg mar gaza mentem szoval remelek legjobbakat...
2022. máj. 23. 23:41
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak hogy szóljak hogy jobban lett es igen a melegtol fuggot mert tettunk neki vizes rongyot a ketrecire es estere mikor megneztuk mar le enyhult
2022. máj. 24. 23:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha hazamentél tegnapelőtt, mikor tettetek vizerongyokat a ketrecre, és néztétek meg?
2022. máj. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt vannak további hasznos tippek hőség esetére a lakhely hűtésére. Ez nagyon fontos. A hőgutába a kisemlősök 25 fok felett meg is halhatnak. 😭


[link]

2022. máj. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!