Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi tehetnék diákként a környez...

Mi tehetnék diákként a környezetvédelem/állatvédelem és egészségmegörzésért?

Figyelt kérdés

Sajnos ezek a témák nem kapnak akkora szerepet manapság, mint amekkorát kellene. Továbbtanulás előtt állok. Barátaim közül szinte mindenki a "jól fizető,felkapott" karokra szeretne menni. (jogi,orvosi,közgazdász,kommunikáció és média stb) Én nem ilyen munkára vágyom, ahol csak "rombolom" az erkölcsöt, és becsapom az embereket.(persze itt is sok a kivétel, de valjuk be a többség már csak a pénzre hajt)

Az a problémám, hogy nem tudom hova menjek tovább. Jó tanuló vagyok, orvosnak készültem, de aztán meggondoltam magam, mivel úgy érzem többet szeretnék tenni az emberiségért/Mo-ért. Megelőzni szeretném a bajt! Biológia fakultáción vagyok, de a többi tárgyal sincs problémám.

Mit ajánlanátok ami a környezetvédelemmel/állatvédelemmel vagy egészségmegörzéssel foglalkozik???? Nem szeretném elpocsékolni az időt, tényleg elszánt vagyok, de ahogy keresgéltem semmi komolyat nem találtam.:(

Nyáron csatlakozom a Balatoni vizimentőkhöz, hogy így is kicsit közelebb kerülhessek a témához. Néztem a rekreáció egészségfejlesztő szakot, de azt írják nem ér sokat:(... Később mindenképp csatlakozni szeretnék a környezet/állatvédőkhöz. De talán hatékonyabb lenne ha többet tudnék ezzel a témával foglalkozni. Aki csak egy kicsit is jártas a témában légyszi segítsen.:) 17/L


2010. szept. 19. 18:37
 1/5 anonim válasza:
100%

pl:

Állatvédelem: vegyél olyan kozmetikumokat amiket nem teszteltek állatokon. Vásárolj olyan tojást ami nem ketrecben tartott tyúktól származik, ne viselj bundákat, csatlakozz állatvédő egyesülethez stb.

Egészség: Mozogj sokat, étkezz változatosan, kerüld a drogokat/alkoholt stb.. Inkább vásárolj piacon, mint boltokban, járj rendszeresen orvoshoz, szűrésekre.

Környezetvédelem: azt hiszem ez mostanság gyakran beszédtéma, interneten biztos van vagy 10 000 tipp :-)

Én is probálok odafigyelni ezekre a dolgokra. Én jobban érzem magam így.Úgy gondolom, hogy kis odafiggyeléssel jobb világban élhetnénk. Nem értem ezt a sok, engem nem érdekelnek ezek a dolgok embereket :-(

2010. szept. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

igen, én sem értem mért nem érdekli ez a többieket. Talán azt gondolják, h: "én még élhetek a luxusban,megkaphatok mindent(amire ha jobban belegondol semmi szüksége sincs) hol érdekel engem a többi nyomorban, víz és élelem nélkül élő ember, az a fontos h nekem legyen víz a medencében, benzin az új kocsimban és feltudjak vágni a barátaimnak"

Sajnos már erről szól az élet, csak sajnos a Föld se bírja sokáig...ki tudja mikor lesz elege? Már benne vagyunk a globális felmelegedésben, pl: ez az idei nyár sem volt már az igazi, +a sok hurican, időjárás változás, éhezés....

Nem értem..én nem szegény családból származom, mégsem voltam sose elszálva magamtól. Tényleg tenni szeretnék!!! Nem csak a saját egészségemért(hiszen ezt többnyire szem előtt tartom). Nem tudjátok véletlenül h mit végeznek azok akik iskolában tartanak előadásokat, vagy nyilatkozatokat tesznek(olyanok akik tudják is h miről beszélnek). Akár külföldre is mennék, segélyszervezetekhez. Csak az a baj h ezekért nem fizetnek, és nekem is meg kéne élnem valahogy, h tudjak adni. És az lenne jó ha olyan munkát találnék ami ehhez kapcsolódik és megis élek belőle. Sajnos a pénz világában, minden e körül forog.:(....

2010. szept. 19. 19:31
 3/5 anonim válasza:
100%

Sajnos nem tudom, hol tanulnak azok akik bemutatókat tartanak. De gondolom ez változó. (Gondolom más ha a környezetvédelem más ha egészség vagy állatvédelem). De vannak jótékonysági szervezetek én ott érdeklődnék. Ajánlom, hogy nézd át ezeket az oldalakat ott biztos kapsz választa klrdéseidre :-)

[link]

[link]

[link]

2010. szept. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt tanácsolom, hogy válassz olyan szakmát, ami az energetikával foglalkozik! Megújuló energiaforrásokkal (nap-, szél-, víz- termálenergia, biomassza), vagy energiaracionalizálással!

A jövőben egyre nagyobb hangsúlyt fognak kapni ezek a területek (EU-s és világszinten is).

Csak egy példát mondok: lehetnél pl. energetikus. Tehetnél valamit a környezetedért, és melleselg nem is keresnél rosszul (a mi cégünkkel kapcsolatban lévő energetikusok 300- 500 ezer körül keresnek).


Emellett csatlakozhatsz szervezetekhez, és a szűk környezetednek is példát mutathatsz azzal, hogy nem pazarlod az energiát, szelektíven szemetelsz és segítesz az állatokon pl.

Hülyeség az a felfogás, hogy "én csak egy kis eleme vagyok a nagy tömegnek, úgysem rajtam múlik".

2010. szept. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:) az energetikus ha jól tudom, fizikával kacsolatos műszaki munka nem???

sajnos fizikában pont nem vagyok jó, ink. biológia és irodalom az erősségem. A fizetés kecsegtetően hangzik:))

te sem tudod véletlenül, h szóvivő vagy tanácsadó hol végez??? ink. a kommunkációs sulikban, vagy biológiával foglalkozó szakterületen is van ilyesmi??

2010. szept. 21. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!