Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Barátaim rossz körülmények...

Barátaim rossz körülmények között tartják a kutyájukat, tegyek bejelentést?

Figyelt kérdés

Rosszul érzem magam hiszen nem akarom bemártani őket, viszont akárhányszor megyek hozzájuk, nagyon rossz látni a kutya életkörülményeit. Néhány éves dobermannról van szó, nagyon aranyos játékos kutya, egyáltalán nem agresszív. Szokásos felállás, azért kellett mert ijesztő jó kiállású kutya, ne akarjon senki betörni stb stb, viszont egyáltalán nem foglalkoztak vele sosem, csak "volt" a kutya a kertben, de legalább ott szabadon. Azonban elkezdett szökdösni, nem bántott senkit viszont a szomszéd macskáit többször megtámadta, emiatt láncra tették. Most az a helyzet hogy hónapok óta láncon van a kutya, néha elengedik de szerencsétlennek még annyi mozgástere sincs mint eddig, sétáltatva nyilván azóta sincs. Kutyaház vagy bármi fedett hely ahova rossz idő esetén behúzódhat szintén nincs. Régebben néha beengedték a házba, de azóta lett egy macskájuk is ami bent van, így ez is kilőve. Attól félek hogy télen meg fog fagyni szegény, ráadásul elég sovány is. Próbáltam rájuk hatni, ivartalanítás, rendszeres séta (erre állítólag régen tettek kísérletet de "nagyon húzott a kutya"...) Azt nem tudom hogy az oltásai, chipje rendben vannak-e egyáltalán.

Ti mit tennétek? Szeretnék segíteni a rajta, de nem tudom mit tehetnék a bejelentésen kívül, a gazdáinak úgy látom hogy egyáltalán nem jelent semmit, a kutyának pedig mindenképp jobb lenne ha elkerülne onnan.


2022. okt. 18. 16:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
21%
Ha tényleg a barátaid, utána már nem lesznek azok. Ha a barátaim lennének, én máshogy hatnék rájuk.
2022. okt. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Én csak tanácsot adhatok, nem mondhatom meg nekik hogy mit és hogyan csináljanak a saját kutyájukkal. Főleg hogy ennek egyértelműnek kellene lennie hogy így nem tartunk állatot.
2022. okt. 18. 16:21
 3/19 anonim ***** válasza:
24%
Köszi a lepontozást, ebben a kategóriában nem is vártam mást. 🙄
2022. okt. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%
Jelentsd mindenképpen! Hivatkozhatsz arra, hogy még behúzódni sem tud sehova, mert azt hiszem benne van a törvényben, hogy menedéket kell biztosítani az állatnak. Így be fog kattanni a kutya, és meg fog támadni valakit, ami végződhet halállal vagy maradandó sérüléssel is. De az biztos, hogy a kutyát elaltatják, ha megtörténik, márpedig előbb vagy utóbb meg fog. Részvétem, embert próbáló mikor valaki rájön, hogy a szerettei rossz dolgokat tesznek, és fel kell lépnie ellenük.
2022. okt. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%

Hat mondjuk en semmilyen formaban nem tamogatom az allatkinzast, ez pedig nyilvan az. Egy rovidszoru kutyat onmagaban kizarni telen az, de hogy meg egy haza sincs es lancra is van verve, ja meg sovany is...borzalom.

Ilyen embereket en nem neveznek barataimnak, igy szarok is ra, ha megszakadna a kapcsolat.

Bejelentenem, de hogy kinek meg hogyan, egyaltalan ezzel foglalkoznak-e... van fajtamentes, talan naluk probalkoznek eloszor, kepeket is csatolva, hatha.

2022. okt. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Az országos állatvédőrség oldalán ezt írják: "Gondatlan tartás esetén kérjük forduljon a település jegyzőjéhez bizalommal, mert ő az első számú állatvédelmi hatóság és a szabálysértési eljárások lefolytatására neki van jogköre."

Csak sajnos kételkedem benne hogy a jegyző foglalkozna ezzel a problémával.

2022. okt. 18. 16:28
 7/19 anonim ***** válasza:
16%
Te tudod, de ha feljelented őket az azt is jelenti, hogy soha nem is voltak a barátaid, ha ennyire nem ismerted őket, hogy ilyenekre is képesek.
2022. okt. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
5%
Ha egy kutya a macskakat bantja, mast is fog. Legkozelebb egy idos emberre, vagy gyerekre fog tamadni. Jobb neki lancon. Barkacsolj kutyaolat es add oda. Ne veszitsd el a barataidat ilyenek miatt.
2022. okt. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%

Jaja, a jegyzo, jo vicc. Abban a faluban, ahol edesanyam lakik, a jegyzo szarik is bele, hogy mi van a kutyakkal.

Allatvedok szoktak ott intezkedni, egy idoben a tacsko szaporitas is ment rendesen, borzaszto ugatas es korulmenyek voltak, de a jegyzo semmit nem tett. Lehet meg o is benne volt es penzt kapott utana, azert...

Szoval en jelentenem a helyedben nala is, de kopogtatnek allatvedoknel is. A fajtamentes lenne az elso.

2022. okt. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
7%
Madarat tolláról, embert barátjáról...
2022. okt. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!