Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Melyik állatvédő szervezettel...

Melyik állatvédő szervezettel van pozitív, melyikkel negatív tapasztalatod?

Figyelt kérdés
2022. okt. 26. 07:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
25%
#8: Nem biztos, mert elég jól átlátható a tevékenységük, az 1% adótámogatás is hosszabb működéshez van kötve. Tárgyi adományt (tápokat) sokszor azért nem kérnek magánszemélyektől, mert elég ilyet kapnak szponzor cégektől, akiknek ez reklám.
2022. okt. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
92%

#8, #11:

Túlzás azt állítani, hogy a nagyrészük kamu, de tényleg volt már rá példa, hogy állatvédelem címszóval a semmire zsebelje be valaki az 1%-okat: [link]

2022. okt. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
80%
Egy riport volt ezekről, ki is mentek a helyszínre, egy darab ketrecet találtak egy telken. Ez volt a nagy állatvédelem.. a pénzt magukra költötték, nem nagy kunszt egy jó könyvelőt találni, vagy kettős könyvelést tartani.
2022. okt. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
92%
Szentendrei Árvácska: tőlük fogadtunk örökbe kutyát tavaly nyáron és csak jót mondhatok róluk. A körülményekhez képest rend és tisztaság van (nem tudtunk úgy menni, hogy valamelyik önkéntes éppen ne takarítson), és láthatóan szeretik az állatokat, foglalkoznak velük, pl. sétára mindegyiket kiviszik minden nap. Korrektül ajánlottak kutyát a lehetőségeink alapján, és náluk alap, hogy kutyát csak akkor vihetsz el, ha legalább 3-4-szer kivitted sétálni, sőt, vannak kinti elkerített részek, ahol póráz nélkül is ismerkedhetsz a kiválasztott kutyival. Hetekig jártunk sétáltatni, a kiválasztott kutya mellett más kutyikat is kivittünk segítségképpen, megmondták, hogy milyen tárgyi adományra van leginkább szükségük (milyen fajta táp, tisztítószerek stb.), világos volt az örökbefogadás menete és ára. Ivartalanítva, féregtelenítve, oltásokkal kaptuk meg a kutyát. Azóta is segítjük őket adományokkal. FB és weboldaluk is rendszeresen frissül, nagyon részletesen bemutatják az életüket, megköszönik az adományokat, bemutatják az új jövevényeket, amennyire lehet igyekeznek kiismerni a kutyákat/cicákat és úgy adják örökbe, hogy ne kerüljenek vissza, őszintén megmondják ha valamelyik kutya bizonyos típusú gazdához, családhoz stb. nem javasolt. Nagyon példaértékűen működnek szerintem.
2022. okt. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Én pár évig önkénteskedtem egy egyesületnél, így belülről is láthattam kicsit a dolgokat...


Egyrészt ott mindenki önkéntes volt (ingyen!), munka, suli mellett járt ki a telepre, de tudtommal sok helyen így van, vagy van egy fizetett alkalmazott.


A menhely nem mindig vállalja a gyepmesteri feladatokat, ez sem vállalta, innentől egyáltalán nem jogos elvárás, hogy minden kutyát fogadjanak vagy háztetőkről mentsenek macskákat.


Mindig teltház volt, sose volt üres kennel.


A legtöbb pénzt az állatorvosi számlák vitték, nem tudom, hogy miért, de a bekerülő kutyák kb 5%-ának olyan spec problémáik voltak, amik 100ezres nagyságrendű összegekben végződtek. Évi egyszer jött valami vírus, ami átment a fél menhelyen és itt is rengeteg ment el a kezelésekre.


Az egyesületeknek nincsen végrehajtói jogkörük, nem rendőrségek, akik majd csak kobozgatják el sorra a kutyákat. Emiatt is sok értetlenkedés van az emberekben. Maximúm csak elbeszélgethetnek a "gazdákkal", de én pl még mondtam is, hogy nem vagyok hajlandó idegenekkel konfrontálódni, szimplán azért, mert félek, hogy megvernek... Takarítottam, sétáltattam, fuvaroztam a kutyákat, teljesen ingyen, tőlem ennyi telt.


Az az egy igaz, hogy bár minden kennelben volt kutya, azért szinte mindig lehetett volna őket úgy párosítgani, hogy jöjjön még 1-2 és ilyenkor azokat a segítségkéréseket nem fogadták, ahol azért még megoldott volt a kutyák nagyon alap ellátása. Nagyon sokszor beigazolódott, hogy ez egy teljesen jó rendszer volt, mert mindig vagy visszahozott kutya jött arra a helyre, vagy tényleg segítségre szoruló.


Persze lehet, hogy szerencsém volt és egy nagyon jó példát láthattam belülről, mert azt a helyet szinte mindenki csak dícsérte...

2022. okt. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!