Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a véleményetek a Budapesti...

Mi a véleményetek a Budapesti Állatkertről? Tényleg állatkínzás ami ott megy?

Figyelt kérdés
Tripadvisoron, Google Maps-on is több embertől a legnegatívabb, 1 csillagos értékelést kap. Számos dolgot kifogásolnak nagyrészt azt, hogy a barnamedvének és a jegesmedvének nem megfelelő helye van, ezért mindkettő stresszel, fel-alá járkál, az elefántok elszállásolását is kifogásolták, meg általánosságban is kritizálták, hogy sok állatnak túl koszos a helye.

2023. febr. 26. 20:50
1 2
 11/17 anonim válasza:
77%
Az összes állatkert ilyen szempontból nem jó az állatoknak,mert mindig be vannak zárva olyannak érezhetik magukat mint ha kirakatban lennének és ez nem olyan jó de kifejezetten nem kínozzák egyik állatkertben sem az állatokat csak nem feltétlen vannak teljesítve az igényeik (ritka az ilyen)
2023. febr. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
83%

Igen. A vidéki állatkertek sokkal különbek.

A pestiben túl sok mindent bezsúfolnak. Érdekes, hogy magánszemélyeknek engedélyt kell kérni tigrispiton tartásra, szigorúan meg vannak szabva a tartási körülmények; mekkora, milyen helyen tartható. Itt viszont elég ha összetekeredve befér a sz4rral, húggyal teli terráriumba.

A többi állat is éppen hogy meg tud mozdulni, de jól van ez. Lényeg hogy pénzt hozzanak be.

2023. febr. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én embertelennek tartom az ilyen állattartást.

Kis helyen ennyi állat, aminek a környezet se megfelelő..


Sokkal szimpatikusabb a Veresegyházi Medveotthon. Nagy területen kevés állat, természetes környezetben. Medvék, farkasok együtt, nagy erdős helyen, nem a mutogatasuk a cél, hanem az állat jóléte. És olyan állatokat tartanak, amik bírják a klímát! Ellentétben pl a jegesmedvével

2023. febr. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
A Veresegyházi medveotthon még talán jobban kihasználta az állatait, mint a budapesti állatkert. Kitalálták a medve etetést, amihez árulták is a mézet, és nyilván minden látogató ki akarta próbálni, hát mekkora muri már grizzlyt etetni. Csak hogy ezek az állatok, ugyanúgy mint mi, nem arra lettek kitalálva hogy naponta isten tudja hány kiló cukrot zabáljanak be. Volt olyan látogató aki mesélte hogy ott hányta a mézt a medve, közben a látogatók dugták be neki a rácson a többit. És ezt egy szakember is tudja, mert a táplálékpiramis körülbelül negyedik osztályos tananyag, csak egyszerűen nem érdekelte őket. Nem véletlenül szüntették meg végül, gondolom elkezdett olyan szinten romlani a medvék egészsége, hogy elpatkoltak volna, az meg nem éri meg nekik.
2023. márc. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Mikor utoljára ott voltam, gyerekkori emlékeimhez hasonlítva kisebbnek tűnt és kevesebb volt a választék állatokból. Igazábol aki nagyobb és korszerűbb állatkertre kíváncsi, érdemesebb elmennie a Nyíregyházi Vadasparkba. Én még nem jártam ott, de pozitívabb véleményeket olvastam róla.

A fővárosiról még annyit, hogy hiába a modern, szuper fejlesztési terv, a Biodóm nem valószínű, hogy egyhamar el fog készülni. Kb. 20 milliárd+fenntartási költségek...Maga az Állatkert is küszködik.

2023. márc. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Régebben én is jártam állatkertben.

De amióta pár éve láttam a jegesmedvét ide-oda dülöngélt, órákkal később még mindig ugyan ott volt , és ugyan azt csinálta. Szinte látható volt a szenvedése. Annak a hatalmas sovány állatnak azon a számára szűk kis helyen..előttem magam. Soha többet nem voltam állatkertben.

Jó pár éve volt , de a mai napig eszembe jut.

Felfordul a gyomrom attól, amire rájöttem akkor.

Elképesztő milyen kegyetlen az ember, teljesen feleslegesen szenvednek ezek az állatok. Miattunk. Undorító.

2023. máj. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
előttem = elbőgtem
2023. máj. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!