Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Jogilag etetheti valaki a...

Jogilag etetheti valaki a kígyóját fiatal kiscicákkal?

Figyelt kérdés
Ezt milyen jogszabály szabályozza?
2023. aug. 13. 11:36
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
79%
10-es: Egér, patkány beadása számomra már elfogadható, mert ugyan nincs ellenérzésem a rágcsálókkal szemben se (én vagyok a kígyó-és macskaszerető), cukik, bár a lakásomban, garázsban nem szeretek a nyomaikkal találkozni, de valahol természetes, ha egy kígyó élve eszi meg a rágcsálókat. Nem tudtam, hogy az EU-ban ez törvényellenes. Bár szívesen láték paragrafust erről. Sokan a kígyót élő egérrel etetik, biztos van olyan finnyás csúszómászó, akinek nem kell leölt rágcsáló. Na, ott nem tudom, hogy oldja meg a gazdi törvényesen. Én mondjuk élő egérrel, patkánnyal képes lennék etetni a kígyót, nem nézném végig szegény rágcsáló csúf végét, de nem lenne ellenérzésem se. Macskát eszembe se jutna odaadni, a szívem szakadna meg, nálam a macska olyan polcon van, hogy nem élelem, se állatnak, se embernek. De pl. már nem ennék varjat se, nagyon megszerettem őket, szoktam is etetni a kis károgókat dióval, mogyoróval. Régen Magyarországon is ették a varjakat, hattyúkat (pl. a Balatonban sokáig azért volt kevés, mert a környék szegényei kifogták és megették őket). Én a kacsákkal vagyok úgy, hogy a vadkacsát etetem, a házi kacsát eszem (finom a kacsamáj).
2023. aug. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
60%

#11 Engem ilyen szempontból nem érdekel, hogy macska vagy patkány. A patkány is egy okos állat, sokan tartják háziállatnak is az erre tenyésztettet. És pont ugyanúgy végignézném a halálát mindkettőnek, állatkertben is végignéztem, ahogy a tengerimalac felfalta a saját kölykét.


Amúgy legálisan úgy oldható ez meg, hogy az ember nem tart ilyen állatot, ha meg már megvan, odaadja egy állatkertnek, ahol értenek ahhoz, hogy a leghisztisebb kígyóval is megetessék a fagyasztott egeret.


Tegyük hozzá, ha élve adsz be egy patkányt vagy akár nyulat a kígyódnak, ahogyan a vadonban, súlyosan megsebesülhet a kígyó, bele is halhat. Az aztán szerető gazdi hozzáállás. A zsákmányállat mellesleg téged is összevissza próbál karmolni, visítani fog, és felesleges terrorban telnek életének utolsó percei vagy akár órái. Semelyik állattal szemben nem humánus.

2023. aug. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
36%
Amúgy utánanéztem, EU Directive 98/58/EC. Tévedtem, explicite nem tiltja. Angliában tudom, hogy 1911 óta nem illegális, feltéve, hogy állatorvos javasolja és nem okozol felesleges szenvedést a prédának. Ez az utóbbi benne van az EU-s irányelvben is. Az a baj, hogy ez egy nagyon szubjektív talány, ugyanis ha a kígyó amúgy nem eszik, akkor mondhatni, hogy a zsákmány szenvedése nem felesleges. Persze ha egy egérharapástól valami fertőzése lesz a kígyódnak, az speciel felesleges szenvedés. Meg nem tudom, láttál-e már kígyót vadászni (vagy akár macskát), ahogy ezek az állatok ölnek, azokra bőven ráhúzható, hogy a pszichés és testi szenvedése a zsákmánynak azért sokkal nagyobb, mint amilyen egyszerűen megoldhatná az állat a gyilkolást, főleg egy kígyónál, ami egy terráriumnál azért sokkal nagyobb területet kihasznál a vadonban egy ilyen mutatványhoz, és a bezártsága miatt evés előtt egy jól elnyújtott játékot is játszik unaloműzés gyanánt. Állatkertben sokkal nagyobb helyen vannak és ott érdekes mindegyik elvan a fagyasztott kajával. Amíg ez alternatíva, én addig nem látom morálisan elfogadhatónak azt, hogy Pistike élő egeret adjon a kígyójának, csak mert szereti terráriumban tudni az állatot emberi hóbortból.
2023. aug. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
26%

Valóban, láttam már olyan videót, ahol pl. a Boa constrictort a rágcsáló evés közben szájonharapta és az állatorvosnál kötött ki (a videó az állatorvosi kezelésről szólt). Jó nagy gennyes tályog keletkezett a szájában, amit az orvos tisztított ki.

Az is jó kérdés, hogy akkor a macska se vadásszon? Hacsak nem szobacica az illető macska, kijár és elkap időnként egeret, madarat. Ez természetes. Nagyon szeretem az állatokat, de nem tartanám erővel távol őket a természetes életformájuktól. Az egerek esetében inkább az a problémás, hogy a patkányméreg átjuthat az őt megevő macskába. Sajnos volt ismerős cica, aki így halt meg. Szerettük egymást, mindig úgy bújt hozzám a cicuka, úgy sajnáltam.

2023. aug. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
73%

#14 A szabadon engedett macska az egy ökológiai katasztrófa a hasznos énekesmadarakra nézve, én egy abszolút önző, úri hóbortnak tartom azt, hogy valaki szabadon engedi a nagyvárosba egyébként egyáltalán nem való macskáját, hogy bóklásszon, amíg el nem üti egy autó. Egy kiengedett macska egy éjszaka alatt 10-15km-t is bejár, és végiggyilkolja az éjszakát szórakozásból, te meg csak azt látod, hogy az utolsó döglött egérrel ott vár téged reggel az ajtóban. Egyáltalán nem olyan, mint a nagymacskák, akik csak akkor ölnek, amikor éhesek, meg amikor a konkurens nagymacska kölykeit gyilkolják meg politikai okokból.


Visszatérve az eredeti kérdésre, egyébként kígyót nem is érdemes macskával etetni, akkor sem, ha van rá lehetőség. Kezdjük ott, hogy ragadozó állat ragadozó állattal harcolni kénytelen néha, de nem képezi alapjáraton a táplálékát. Még természeti népeknél, embereknél is megfigyelhető, hogy hacsak nincs valami törzsi szektás közös agyficamuk, nem esznek ragadozó állatokat, mert nehezebb is elkapni, kevesebben is vannak, rizikósabb is a vadászatuk, és mivel a táplálékláncban feljebb helyezkednek el, sokkal egészségtelenebb is a húsuk (tengeri ragadozókra ez utóbbi igaz). Azok esznek ragadozót, akiknek nincs más lehetőségük, mint az eszkimók a fókákkal, de a fóka is főleg halat eszik, tehát nem ugyanaz a helyzet, mint a szárazföldi ragadozókkal. Vannak kivételes esetek, amikor a háborúban a patkányra fanyalodik az éhhalál szélén álló szegény ember, meg a kínaiak a denevérekkel és társaikkal, mert egyes rétegek csak azt tudják megfizetni, de nem ez a természetes.

A kígyó nem hülye állat egyébként, kifejlett házi macskát inkább elijeszt, ha végképp harcolni kénytelen, megmarja és menekül. Egy kiscicát még talán megtámad, ha van rá lehetősége (egy zárt terrárium mondjuk pont ilyen), de cserébe a macskának hüllő lévén éppen zsákmány benyomását kelti a kígyó, a kiscica is oda fog menni hozzá kíváncsian, és jó eséllyel megsebesíti, mielőtt legyűri a kígyó, aki reflexből nem zsákmánynak nézte a macskát, mint egy patkánnyal vagy nyúllal tette volna. Márpedig egy kisegér is tud úgy harapni kígyóba, hogy elfertőződjön a seb és életveszélybe kerüljön a kígyó.

2023. aug. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
30%

Mellesleg a házi macskának az a természetes életformája, hogy az öledben ül, vagy a tanya körül egerészik, de utóbbinak nem is kell enni adni, mert nincs haszna többé, ha nem végzi a dolgát és nem eteti meg magát. Nincs olyan, hogy "hagyom a természetes életformáját űzni", mert onnastól kezdve, hogy háziasítottuk, az ember felelőssége helyet találni neki az ökoszisztémában, és az nem megfelelő hely, hogy szabadon engedjük ott, ahol sok a préda, és hagyjuk csinálni, amit csak akar.


A hajtóvadászat is tilos már minden kontinensen, az erre tenyésztett kutyafajták már nem lehetnek legálisan munkakutyák, mégis léteznek, családi kutyák lettek, hobbiállatok. Ha két agarat szabadon eresztesz, úgy begőzölnek a zsákmány szagára, hogy képesek lendületből kitépni egy őz lábát a helyéről, az ember feladata, hogy ne engedje szabadon őket olyan erdőben, ahol átgondolt vadgazdálkodás folyik.

2023. aug. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.


A végére elég összetett lett a társalgás, tele rengeteg információval. Öröm volt olvasni!

2023. aug. 13. 13:51
 18/28 anonim ***** válasza:
49%

Miért is ne lehetne a kígyót, siklót élő egérrel vagy patkánnyal etetni?

Nekik ez a természetes kaja, én is mindig azzal etetem a gabonasiklómat.

2023. aug. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
17%
#18 Mert állatkínzás. Akkor lenne természetes, ha magának keresné meg és vadászná le, nem az, hogy bedobod egy terráriumba az egeret-patkányt, ami már abban a pillanatban tudja, hogy halálra van ítélve, a kígyót meg kényelmesen elszórakozik vele a terráriuma luxusában. Ennyi erővel néha bedobhatnál a kígyó mellé egy vadmacskát, méhészborzot vagy rozsomákot is, ami a kígyónak a ragadozója, hadd küzdjön az életéért, elvégre az a természetes.
2023. aug. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
8%
Amúgy ha civilizált ember lennél, és egy picit is érdekelne téged a saját gabonasiklód testi épsége, akkor fagyasztott egeret olvasztanál ki és adnál neki.
2023. aug. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!