Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hol tudok bejelentést tenni,...

Hol tudok bejelentést tenni, hogy egy fiatal német juhász kutya nagyon rövid láncon van tartva, és ütik-verik? Szeretném ha megbüntetnék a gazdáját. Szerencsétlen folyton elszabadul, és utána egyre rövidebb láncra kötik!

Figyelt kérdés
2020. febr. 19. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Önkormányzat, jegyző, lehet név nélkül is! Ha nem tesz semmi, akkor keresd meg a legközelebbi állatvédő szervezetet.
2020. febr. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fénykép, videófelvétel és lecsattogsz a jegyzőhöz, akár névtelenséget kérve, esetleg 1-2 tanúval. Ha nem történik semmi, akkor kérj segítséget a fajtamentéstől!
2020. febr. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
fajtamentést próbáld meg
2020. febr. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Te is törődj a magad dolgával!
2020. júl. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4, Fejtsd már ki mire gondolsz, te nyomorult! Gondolom te is csak egy féreg vagy, aki szerint 2 méteres láncon jó ha megrohad egy kutya...
2020. júl. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

5-ös. Nem, nem gondolom így. Nekem is van 2 kutyám, törzskönyves Németjuhászom és Nagy Japán Kutyám, nem tartom őket láncon, be vannak tanítva.

De nem foglalkozom azzal, hogy a szomszéd mikor keféli az asszonyt, hogy tartja a kutyáját, tart-e hullákat a pincében.

Mindenki a maga dolgával foglalkozzon, van épp elég baj az életben. Haragosokat szerezni pedig nem kell,mert igaz barát is kevés van.

Ha pedig tényleg a kérdező szívügyének tartja más állatának a sorsát, menjen és jelezze a gazda felé, de ne kezdjen igazságosztó hős szerepet játszani

2020. júl. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

6, Jó, akkor az előző megjegyzésem miatt elnézést kérek. De nagyon rosszul látod a dolgokat! Amiatt ne intézkedjen a kérdező, hogy nehogy egy szívtelen görénnyel haragban legyen?


Egy állat nem tud segítséget kérni, és nem tud segíteni magán. Mi háziasítottuk őket, ami felelősségünk, hogy normális életet éljenek. Szóval de, a te felelősséged is, ha a szomszédod rosszul tartja a kutyáját. A közöny öl. El tudnál minden nap lenni úgy az udvarodon a kutyáiddal, hogy közben látod a szomszédét vegetálni? Mert akkor te is részese vagy a kínzásának!

Így kell ezt felfogni. Egy embernek mindig kötelessége, hogy segítsen azon, amin/akin tud, főleg, ha az egy tehetetlen állat. És nem, sok esetben rossz, ha szólsz a gazdának, mert fennáll az esélye, hogy másnapra eltünteti az állatot!

2020. júl. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Nálam 2 méteres tömör betonkerítés van a szomszéd és köztem, nem érdekel mi van az ő udvarán, azt se tudom hol a bejárat a házába,vagy hány szobája van.


Én nem érezném felelősnek magam mások hibája miatt. Nekem megvan minden nap a magam baja, voltak komoly egészségügxi problémáim, a családomnak is. Biztos nem a szomszéd magán élete lenne a legnagyobb gondom. Ha akar segíteni, menjen át, szóljon de ne tegye magát nagy igazságosztónak.

A haragról meg egy konkrét példát: a párhuzamos utcában az rgyik szomszéd túl közel ültette a bal oldali szomszéd kerítéséhez a fáit és felhúzott egy kis garázst is a kerítés mellé. A bal oldali szomszédot ez nem zavarta. A a jobb oldali viszont nem tudott nyugudni, ment és feljelentette a szomszédot. Amikor már harmadjára hívta rá a rendőrséget, a palit megbüntették és kötelezték hogy eltűntesse a fákat, a garázst is. Szegény srác fogta magát, meg is csinálta, de utána eladta a házat és a kedves jobb odlali szomszéd nyakára 14 cigányt jozott. A szomszédnak azóta sincs nyugta, aki pedig eladta a házat most tőlem 2 háznyira lakik, semmi baj vele. Ez amolyan ne szólj szám, nem fáj a fejem.

Különben meg van olyan kut,ya, amelyik nem volz betanítva és nagyon agresszív, ezért tartják láncon. Nekem is volt, 57 kgos pásztotkutyám, amit csak láncon tudtartani mert szét akart szedni mindenkit rajtam kívül (nem kölyökként került hozzám, hanem 7 évesen).

2020. júl. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!