Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Milyen úton kell elindulni,...

Milyen úton kell elindulni, hogy fajtamentést nyithassak?

Figyelt kérdés
A jövőben nagyon gondolkozok egy fajtamentés nyitásán, a telkem megvan hozzá, meg az alaptőkém is, mondjuk olyan 10 kutyáig bőven. Sajnos a sok legál szöveget nem értem.

2023. aug. 25. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Így sehogy.
2023. aug. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
10-nél jóval több kutyára számíthatsz. Nem tanácsolom. Esetleg ha kitanulod jól a rehabot, etológiát, és rehabilitációba kezdesz, akkor megteheted, hogy egyszerre kevés kutyával foglalkozz, de ez is nagy szakértelmet kíván, szóval a sok tanulás, önkénteskedés, az első és legfontosabb.
2023. aug. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Az egy dolog, hogy a legál szöveget nem érted, akkor vehetsz fel könyvelőt, ügyvédet/jogászt, de van kutyás tapasztalatod? Ahogy 2-es is írta, etológia, rehabilitáció területén? Önkénteskedés állatvédelemben, menhelyeken stb.?
2023. aug. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, egy menhelyen keresztül több ideiglenesen befogadott kutyát is rehabilitáltam, csoportos foglalkozásokra jártam velük, tréningre, stb.


Vannak fajtamentések, amik kevés létszámmal működnek, pl basset hound fajtamentés, náluk évente kb 20-40 kutya fordul meg. Úgy érzem, ha tudok segíteni, akár csak 10 kutyának is, akkor miért ne próbáljam meg.


Kicsit bugyutára sikerült at eredeti kérdés, elég régóta voltam már fent amikor írtam.

2023. aug. 26. 20:53
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Nem opció, hogy beszállsz valamelyik már működő fajtamentő alapítványba? Sokkal kisebb rizikó. Ha nem, akkor viszont tényleg egyeztess valakivel, aki tudja értelmezni a jogi szövegeket + könyvelővel a pénzügyi és cégalapítási dolgokról.


A következő lépés a cégalapítás, majd egy olyan ingatlan bérlése, ahol be tudod rendezni a céget, és aztán az előírásoknak megfelelően kialakítani a kenneleket, konyhát, orvosi helyiséget stb. - vagy keresel olyat, amit erre vagy hasonló célra építettek, így csak felújítani, átalakítani kell.

2023. aug. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Így is tele van fajtamentéssel az egész ország! Minek még egy? Hogy még több felé oszoljon szét az adó 1%-a? Inkább a meglévőkbe fektess be pénzzel, hogy színvonalasabban működhessenek és csatlakozz be a munkájukba! Ez a véleményem.
2023. szept. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én csatlakoznék egy szervezethez, igyekeznék minél több feladatot elvállalni, hogy minél nagyobb rálátásom legyen a dolgokra, közben hazavinnék idibe kutyákat, aztán pár év múlva felvetném nekik a fajtamentés ötletét, megbeszélnénk, hogy mi az amit ők tudnának belőle vállalni. Ha teljesen külön szeretnéd az egészet csinálni, akkor is megéri pár évet eltölteni egy szervezetnél, hogy valós képet kapj az állatmentésről.


Nagyon sokba is kerülhet egy-egy befogadott kutya, ne csak a kaját, oltásokat, ivartalanításd számold. Én önkénteskedtem pár évig, sokszor nem is gondolnád, hogy mikre tudnak röpködni a fél-egy milliós állatorvosi számlák. Minél több a kutya, annál nagyobb eséllyel találnak meg az aktuális járványok és az elhanyagolt (+szapis) állatoknál rengeteg betegség előjöhet.


Ne 10 kennellel indulj, 3-4 is bőven elég, a border mentés is évekig így üzemelt, mégis rengeteg kutyát adtak évente örökbe, mert gyorsan gazdisodtak náluk az állatok. Fizikailag is megterhelő+kéne marketingelni is a kutyákat, az is jópár órát el tud vinni a hétből.

2023. szept. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!