Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Fajtamentés? Érdemes velük...

Fajtamentés? Érdemes velük kezdeni vagy nem?

Figyelt kérdés

3 éve kellett elaltatni szeretetett német juhászomat,aki 8 évet volt velem,most úgy érzem szeretnék egy másikat.

Saját kutya lesz,nem szülőkkel élek,munkarendemnek köszönhetően megfelelő minőségi időt tudok ráfordítani,hétvégente túra,illetve folyamatos képzés,tanítás.

Nézegettem a fajtamentés oldalán,és megmondom őszintén,egy-két posztban olyan hangvétellel találkoztam,ami egy kicsit eltántorított.

Érdemes velük kezdeni,milyen esélyekkel fogadhatok örökbe tőlük?


2015. ápr. 27. 09:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem, mivel nyilván nem unalomból csinálják a fajtamentést, biztosan fognak neked segíteni, és gondolom jó alaposan megnézik, hogy egy-egy kutya hova kerül. Lehet a sok idegeskedés miatt írnak olyan hangnemben, én is szoktam sajnos ilyen lenni azokkal, akik nem érdemelnék meg..

De ha gondolod, nézegethetsz gyepis/menhelyi gazdikeresőket, hátha találsz németjuhászt. Sajnos a pittek mellett ez a másik fajta, amelyikből halomra vannak minden menhelyen, és a fajtamentők is 365 napból 360 napon tele vannak.

De a fajtamentők elvileg jobban ismerik a kutyákat, mert többet törődnek velük. Persze ez csak elmélet, mert nincs erről tapasztalatom.

Azóta lett már kutyusod egyébként, vagy még keresed? :) (nincs ajánlatom, csak kérdezem)

2015. szept. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia !

Végül az Illatosról hoztam egy kutyát.

2015. szept. 10. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!