Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Vannak olyan csoportok akik...

Vannak olyan csoportok akik tudnak nekem segíteni? Fontos!

Figyelt kérdés

A környékünkön él valaki, akinek új sprotja lett a macskáink lövöldözése légpuskával.

Az egyik cicánk meghalt, rendőrt hívtam, elvitték a cicát és megvizsgálták. Bebizonyosodott, hogy a cica lövés során halt meg,mert "jókor" lőtt és a macska pont lépett. Egyébként mondta a doki, hogy annyira masszív a bőrük, hogy lepattan a golyó, csak a felszín sérül.

Összesen 2 cicánk volt, most egy van, de azt tegnap, tegnap este meglőhették. Az oldalán van egy nagyon szabályos kerek seb. Lefotóztam. Szinte olyan mint a másik cicánké volt.

A rendőrök leráztak minket bizonyíték hiánya címszóval.

Kihez fordulhatunk? Nem szeretném megvárni, hogy a kis kedvencem újabb áldozat legyen. Ráadásul gyerekek is élnek a környéken, valaki meg nappal lövöldözik az utcán. (a másik cicát az úton nappal lőtték le, hallottam a puska durranását is és láttam szenvedve meghalni a cicámat.)


2023. okt. 31. 13:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Torveny szerint koteles vagy a macskadat telken belul tartani. Ez nem torten meg, szoval te is ugyanannyira hibas vagy, mint az idiota lovoldozo.


Nem fog tortenni semmi.

2023. okt. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hogy a fenébe tartsam a macskát a telken belül?
2023. okt. 31. 13:54
 3/14 A kérdező kommentje:
Ha kikötöm akkor azért jönnek rám, ha meg szabad a macska akkor meg azért?
2023. okt. 31. 13:54
 4/14 anonim válasza:
100%

Hát ha nem tudni ki lőtte meg persze hogy nem tudnak mit csinálni

Meg kell tudni ki kínozza a macskákat és akkor fel tudod jelenteni valami alapján

2023. okt. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én tudom ki, mondtam is, hogy nem gyanúsítok. Voltak házkutatáson. Ami nem volt 2 perc se. Aztán nem találtak lőfegyvert a házban. 🤷🏻‍♀️
2023. okt. 31. 14:08
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

5-ös válaszra Nem élénk egy kicsit a fantáziád? Voltak házkutatáson? Azért a házkutatási engedélyt csak igen nyomós indokkal adják meg, nem csak úgy bemondásra...


Egyébként nyilvános facebook poszt az esetreől, helyi csoportba is kitenni. Ha másra nem is jó a közösségi média, ilyenekre igen.

2023. okt. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk macskabiztos kerítéssel az udvaron lehet tartani a macskát is... Na meg kifutó, vagy benti tartás is működik.

[link]

[link]

[link]


A macskabiztos kerítés vagy befelé dől, hogy ne tudjon rá felkapaszkodni, vagy elméletben az is működik, hogy a kerítés tetejére kifeszített drótra csöveket raksz és ahogy próbál rákapaszkodni az forog alatta és nem bír. De tudom... A macska "szabad állat, nem lehet benn tartani".


Egyébként azt kellene bebizonyítani, hogy közterületen használja a légpuskát, mert az tilos. Az állatvédelmi törvény annyira mélyen van Magyarországon, hogy ha el is kapják sajnos nem fog érdemi büntetést kapni a macskák lelövéséért.

2023. okt. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyítékok híján valóban semmit nem tudnak tenni! Elhiszem/elhisszük, hogy élnek ilyen alja emberek a világon, akik egy élőlény szenvedésében látják az örömöt. Viszont arra vigyázz, hogy ne gyanúsítgass a rendőrségen senkit név szerint, amíg pontosan nem tudod, de nem 99%, hanem 100% pontossággal, hogy ő volt, mert könnyen fordulhat úgy át a dolog rágalmazási üggyé, és hozzád csengetnek be, vagy küldik a levelet, hogy jelenj meg a rendőrkapitányságon.
2023. okt. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

9-es

Tudom, köszönöm, hogy figyelmeztetsz. Ezzel tisztában voltam. A rendőröknek nem névszerint mondtam, hogy ő, hanem mondtam, hogy az utcának arrólsó részéről durrant a puska. Ott 2 szomszédunk van az utca remeksége miatt. Az egyik közelebb a másik sokkal távolabb. Így nekik sem volt nehéz kitalálni, hogy kire gondoltam. Avval a szomszéddal komoly pereink voltak, 2 év felfüggesztettet is kapott. Privátban elmesélhetem részletesen is, de így nyilvánosan nem szeretném kitárni a nem túl részletes részleteket.

6-os

De nagyon élénken olvastam a határozatot is. Sőt amikor a rendőr itt zörgött a szomszédba azt is csak az élénk fantáziám tette oda.

Az előzmények miatt szerintem könnyebben szereztek bejutást.

2023. okt. 31. 17:37
 10/14 anonim ***** válasza:
Elítélem a lövöldözőt, remélem, elkapják, DE ettől függetlenül a kérdezőnek fogalma sincs a felelős állattartásról, ahogy sok százezer kinti-macskatartónak sem! Elintézi azzal, hogy nem tudja telken belül tartani, na és? (pedig feljebb valaki le is írta, hogyan) Hát, pedig kötelességed, részben a macskád, részben más állatok, védett állatok védelmében. Ha a macska nálatok tényleg kedvenc, és nem "fogyóeszköz", amelyik összefogdossa a ház körül az egereket, akkor telken belül tartod. A macskád ugyanis kint egyfelől kárt okoz (énekes madarakat vadászik le, kisgyerekek homokozójába kakil, esetleg megkarmol vagy harap valakit), másfelől veszélyben van (elütheti egy autó, elkaphatja vagy megharaphatja egy másik állat, pl másik macska, kóbor kutya, róka, betegségeket szedhet össze, ha nem kandúr és nincs ivartalanítva, akkor kiscicák lehetnek, amikről szintén felelősen gondoskodni kell, és igen, bánthatja is valaki, akár puskával, akár máshogy). Nem szereted a macskádat, ha nem gondoskodsz a biztonságáról! Igen, ez idő, pénz, energia. Ha nem vagy hajlandó ezt rááldozni, legfeljebb plüss állat való neked!
2023. okt. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!