Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogy van az, hogy amikor...

Hogy van az, hogy amikor nagyobb létszámú állatot kell egyszerre egy helyről menteni, egyből ugrik több egyesület is, de amikor 1-1 utcán talált, chip nélküli, rossz körülmények között tartott állatnak kellene segítség, akkor nincs hely?

Figyelt kérdés
Tisztelet a kivételnek, mert vannak, akiknél mindig nyitva a kapu, max. fuvart kérnek segítségnek, ha messzebb van, de sok helyen olvasom, hogy elhajtják őket helyhiányra hivatkozva.
nov. 10. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
20%

Biztos ugyanaz az egyesület használja mindkét módszert?

Lehet, hogy az egyiknél van hely 20 lesoványodott macskának, de másiknál még egynek se.

nov. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert a nagy mentéseknél ez ingyen reklám az alapítványnak. Több potenciális támogató figyelmét tudják ezzel felkelteni, mint Buksival az út széléről.
nov. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Biztos, 1-es.

2-es, én is azt látom, hogy a nagy mentéssel lehet haknizni, a kicsi meg nem annyira érdekes.

Akiket jó példának ismerek, ők voltak már nagy mentésben is, meg 1-1 esetben is segítenek. Ők is küzdenek, nincsenek jobban ellátva, mint a többi, mégsem válogatnak így.

nov. 10. 12:57
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Mikor szaporítótelepet számolnak fel, ott általában fajtatiszta jellegű, így viszonylag "kapós", hamar szuper családokhoz kerülő kutyák vannak.


Én kicsit benne voltam az állatvédelemben és sajnos valóban "taktikázni" kell, ha fenn akarsz tartani egy menhelyet. A kölykökre, fajtatiszta kutyákra, meg a jó sztorikra jönnek a kattintások és a nagy elérés miatt meg az adományok, amiből fedezni tudod a valószínűleg soha gazdához nem kerülő kutyák ellátását. Aki nem így csinálja, általában tönkremegy.


Szerintem amúgy kb mindenhol vannak "esélytelen, beragadt" kutyák, csak jobban meg kéne nézni. A fotelből ugye könnyű...

nov. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mentett kutyám van, ahonnan én örökbe fogadtam, ők nem így csinálják, és nem mentek tönkre.
nov. 15. 18:31
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
...még. Mindig nagy reményekkel kezdik, aztán sajnos jön a szomorú valóság.
nov. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Évek óta mentenek, kaphatnak és kapnak 1%-ot is.
nov. 17. 13:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!