Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Elfogadható az arra való...

Progizo kérdése:

Elfogadható az arra való állatok feldolgozása pl. táplálkozási (hús- hentesáru), öltözködési (bőr, szőrme), stb. céllal?

Figyelt kérdés

Évtizedek óta tart ez a vita, láthatólag megegyezés nélkül. Kinek mi a véleménye?

Az enyém, hogy egy háztájiban vagy tanyasi körülmények között tartott haszonállat húsa sokkal finomabb és egészségesebb, mint az életét ipari körülmények között tengető társáé.

Ezen kívül a valódi szőrmebundát viselő hölgyek sokkal kisebb ökológiai lábnyomot hagynak maguk után eme ruházatukkal, mint a legtöbb más, aki jellemzően műanyagból készült ruhát hord.

Akkor tehát a megoldás a haszonállatok tartási körülményeinek mikéntje? Jól kell bánni velük és minél természetközelibb körülmények között kell tartani őket?

Szerintem ez nem is kérdés, mert az állatokkal is jól kell bánni, minél komfortosabb környezetet biztosítva a tenyésztett példányoknak is.

Az ember is akkor marad természetközeli lény, ha így cselekszik, valamint ha továbbra is felhasználja az általuk nyújtott anyagokat.



2023. nov. 27. 13:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
34%
Számomra nem elfogadható, de még kevesen vagyunk így!
2023. nov. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, értjük, de gondolj bele, egy szezon alatt mennyi rókát lőnek ki, és mennyi kell egy bundához. Melyik réteget szolgálná ki a húsra is ennyit várnánk?

Amíg több a kereslet, mint a kínálat, addig győz a kereskedelem és az ipar.

2023. nov. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
48%

Egy korábbi hozzászólásomat kiegészítve, javítva:


Ha már úgyis rókákat, sakálokat ölnek le vadásztársaságok kvóta alapján, akkor meg lehetne akár azt is csinálni, hogy a leölt vadállatokat nem megsemmisítik, hanem ténylegesen feldolgozzák. Vagyis a prém jöhetne a vadásztársaságoktól, esetleg az adott állat húsát is fel lehetne dolgozni, persze fertőtlenítés után.

2023. nov. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Én meg kiegészítem a kiegészítésedet.

Lehetne persze.

De aki feldolgozza a tetemet, a szűcs, a hentes, az akárki mit mond, honnan van? Kapta? Lopta?

Ehhez törvényváltozás kéne, mert akkor a fekete piaci árut is csak úgy kapta..

2023. nov. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
49%
Ha fertőzések miatt ölnek le állatokat, azt élelmezési célra már nem lehet feldolgozni, ez igaz a vadakra és a haszonállatokra egyaránt.
2023. nov. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

"Az ember is akkor marad természetközeli lény, ha így cselekszik"


Igen, csak éppen 8 milliárdan lettünk. Csak az utolsó évszázadban megháromszorozódott az emberiség létszáma.

2023. nov. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Vadak ragadozók husa teli toxinokkal férgekkel stb . A hús viztartalma 70% feletti, a haszonallat alig ad húst, a maradék pata gyomor nem hasznosul.
2023. nov. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
50%

Vannak vidéki rokonaim, akik állatot tartanak és hááát... nem kell túlromantizálni. A disznó nem egy nagy udvaron rohangál, hanem egy 5 m2-es ólban kb a saját sz*rjában hempereg, a csirkék (nem a tojó tyúkok) meg szintén viszonylag zsúfoltan élnek valamilyen ólban, de valaki a górét alakította át erre a célra. A kacsának meg köztudottan akkor lesz szép és finom mája, ha nem igen mozog és még tömik is.


Szerintem arról kéne lemondanunk, hogy egy-két nap alatt fél kg húst magunkba tömünk, ezt a mennyiséget, ha egy hét alatt fogyasztanánk el, is ugyanolyan egészségesek lehetnénk. Rengeteg kutatás bizonyította már, hogy a felnőtt emberek egy megfelelően összeállított étrenddel teljesen egészségesen tudnak élni hús nélkül is.


Akik a szőrmét meg tudják fizetni, általában az élet más területein bőven bepótolják az ökológia lábnyomban keletkezett "hiányt" (de nem is vagyok biztos benne, hogy igaz az alapállításod).


Én nem tartom célnak, h természetközeliek legyünk/maradjunk. Persze ellene sem vagyok. Inkább ezen a borzalom fogyasztáson alapuló társadalmon kéne már túllépnünk, és olyan dolgokat kéne gyártani, amiket utána sokáig tudunk és fogunk is használni.

2023. nov. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

#16.: "csak éppen 8 milliárdan lettünk"


Éppezért is kellene minél kisebb ökológiai lábnyomot hagynunk magunk után, ezért kellene környezettudatosabban is élni.

És ezt mind egyéni, mind közösségi szinten.

Azzal egyetértek, hogy lehetne kevesebb húst fogyasztani. De akkor már az öltözködés is legyen olyan, hogy minél természetesebb anyagokból, ahogy írtam, és akkor a bőrtől, szőrmétől sem kellene ódzkodni.

S végül nagyon fontos az újrahasznosítás, hogy minél kevesebb szemetet hagyjunk magunk után és ami már nem kell, azt dolgozza fel a gazdaság akár ugyanarra, akár teljesen más dologra. Tehát az ipar is minél inkább a már szükségtelen késztermékekre támaszkodjon, mint nyersanyagforrás.

Környezettudatos, fegyelmezett emberekből milliárdokat el tudna látni egy bolygó.

2023. nov. 29. 09:06
 20/23 anonim ***** válasza:
49%

#18 az szabadtartás rokonéknál, és nyilván normálisan is etteték az állatokat.

Az ipari haszonállatok fel sem állni javarészt.

#19, egy kínai vagy indiai városban, ahol 15szörös a túlnépesedés, ott nincs olyan, hogy közösségi szinten környezettudatosság, ne egy Mo-i 500 lelkes faluból indulj ki.

2023. nov. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!