Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Találtam egy kutyát az utcán,é...

Találtam egy kutyát az utcán,és nagyon vékony,hogyan hizlaljam fel?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tegnapelőtt haza fele jövet találtam egy , kutyát az úton,egy zsákban volt bele téve,ilyen 40-45 cm fekete keverék lehet.


Segítsetek tanácsot adni ,nagyon vékony,az egész bordája kíván ,és szegény nagyon fél mindentől,csak fel emelem a kezem , és rögtön lefekszik behúzza a farkát,szerintem bántották,a farka is egész nap bevan húzva maga alá, hiába hívom simogatok semmi,a nevét sajnos nem tudom ,és szeretném megtartani.

Adjatok ,kutya gazdik tanácsot,hogy hogyan etessem és mennyit,hogy jobban legyen , amúgy eszik és iszik is.

És hogy mit tegyek az elen ,hogy fél, mert egyből szökne ,ha elengedem .



dec. 10. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon rendes vagy, hogy otthont szeretnél adni neki. Szerintem először vidd állatorvoshoz! Tőle fogsz a legjobb tanácsokat kapni, és fontos, hogy megvizsgálja, beoltsa. Biztos megnézni, hogy van-e chipje, de le merném fogadni, hogy nincs.
dec. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Huh... felnőtt vagy? Valamiért a fogalmazásodból azt sejtem még gyerek vagy...


Azt írtad, hogy egyből szökne ha elengeded. Hol engeded el? Az udvarban? Elfut előled? Hogy viszed vissza a házba? Kerítésen sehol nincs lyuk, nem tud elszökni? Nyakörv volt rajta? Mielőbb ahhoz is hozzá kellene szoktatni, meg pórázhoz, és úgy kivinni az udvarra a dolgát végezni.


Legyen egy fekhelye, lehetőleg sarokban, vagy olyan helyen, ahol biztonságban érzi magát, nem járkál a feje fölött az egész család, hadd nyugodjon meg.


Egyelőre hagyd békén, tudom, hogy ez nehéz, mert kedveskedni akarsz neki, de ne próbáld simogatni sem, hagyd, hogy megnyugodjon és ő nyisson feléd. Enni óvatosan, eleinte többször kevesebbet adj neki, ne legyen kint állandóan. Hetekbe fog telni, mire kigömbölyödik, nem fog pár nap alatt meghízni. Tiszta víz mindig legyen kirakva. Azt írod eszik - mit adtál neki?


Próbáld meg úgy elnyerni a bizalmát, hogy a kezedből eteted, ülj le a tál mellé, félig elfordulva, ne bámulj rá, és úgy nyújtsd felé a falatokat, remélhetőleg előbb-utóbb megnyugszik, és közeledik majd hozzád, de ha nagoyn bántották akkor lehet, hogy hosszú idő lesz.


Hogy vitted haza? Kézben?


40-45 centi a hossza vagy magassága? Kölyök vagy felnőtt? Állatorvoshoz kellene vinni vagy kihívni hozzá az állatorvost mielőbb, egyrészt meg kell nézze van-e benne chip, és ha nincs, akkor sürgősen meg kell kapja a veszettség elleni és kombinált oltásokat + féreghajtót és nem ártana pl. szívférgességet is tesztelni, de legalábbis egy vérvétel, hogy a legfontosabb értékei rendben vannak-e.

dec. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%
Arra ügyelj,hogy az ilyen sovány kutyát többször kell etetni kevés ennivalóval!
dec. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt javaslom, hogy mielőbb vidd orvoshoz. Nem árt tudni, hogy nincs- e olyan betegsége, ami esetleg Rád is veszélyt jelenthet, illetve ahogyan előttem is írták, megnézi, hogy van e benne chip. (tuti nincs, de hátha) Továbbá biztosan ellát tanácsokkal is, hogy mit és hogyan adj neki az első időkben enni. A félelem biztosan a bántások következménye, illetve ne felejtsd el, hogy egy zsákból mentetted meg. Sok idő kell, mire újra bizalommal lesz egy ember iránt. Kemény meló lesz, hidd el, megéri, meg fogja hálálni! Egyebek mellett emelem kalapom!
dec. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!