Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Aki még saját magát se tudja...

Aki még saját magát se tudja eltartani, minek tart állatokat?

Figyelt kérdés

Nógrád megye, falubeli emberke borzalmas putriban él, hatalmas szemétdomb a telkén, és akkor tart: több csontsovány vizslát, egy kiscica folyamatosan nyávog valami düledező bódéjukból, koszos bárányok bégetnek(fűnyírónak használja őket), a kutyák össze vannak kuporodva egy nagy ólban, láncra kötve mind, amelyik meg épp elszabadul, a szomszédba megy kaját lopni, vagy elkap pár macskát, stb.


Egyszer beszédbe elegyedtem evvel az "emberrel", állatvédelemről, erre ő: "hát az én anyám is olyan állatszerető bolond, mint te."


Bejelentettem már az önkormányzatnál, de semmit nem csináltak.


Rokon, ismerős szerint annyira nem tartja rosszul az állatait, hogy elvegyék tőle. Igen, mert ők nem látják napi szinten, hogy bánik velük.


Szerintem ha szélnek eresztené az összeset, megváltás lenne az állatainak.


Vagyis elmondása szerint nem szereti az állatokat, mégis tartja őket, mindenféle faj, szín, méret, stb.


dec. 21. 09:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Viccesen úgy lehet mondani, hogy az egy főre eső kutyák száma fordítottan arányos az életszínvonallal. Kerékpározás közben egy ablak nélküli putriból támadt már rám kb. 10 németjuhász. A gazdája hajléktalan szinten élt, de kutya az kellett. Szerencsére nem bírtak bántani, mert a csontjaik is zörögtek a koplalástól.
dec. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezek az emberek annyira ostobák, fel sem merül bennük, hogy az állatoknak is lehetnek igényeik.
dec. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem az önkormányzatnál kell jelenteni, hanem nébihnél. Az állatvédelemmel a nébih foglalkozik.

Jó hogy nem törtènt semmi ha nem a megfelelő helyen jelented.

dec. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy kicsit bonyolultabb mint elsőre látszik, de amúgy a kérdésben is leírtad a választ a birkát azért tartja hogy lelegelje a füvet vagyis haszna van belőle, valószínű a kutyát védelemre/házőrzésre/jelzésre használja, macskából pedig rengeteg a kóbor ivaros akik szaporodnak maguktól, aztán pont az ő sufnijába ellett meg egy, esetleg néha kap lepattanó kaját a többi állat maradékából vagy egerészik.

Ettől függetlenül én se tartom ezt jónak, csak leírtam hogyan működik ez.

Ugyanúgy máshol is a putriban a nem tudatos állattartás megy, a kóbor macskák szaporodnak halomra, a kutyák meg éheztetve vannak de kell mert véd/jelez stb. Ezeket az embereket senki se tanítja szeretni, jól bánni az állatokkal, sokszor az emberekkel se. A csövesek se tartják a kutyát hanem valószínű találják, és hozzájuk szegődik.

dec. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
azért mert megteheti , tegyél róla hogy ez másképpen legyen
dec. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Öööö, remélem most ezt a kérdést nem vette magára pár fiatal, akinek cicája, kutyája van, de szeretik őket, nagyon is normális körülmények között.

Nekik tudom, hogy probléma sok tétel kifizetése, remélhetőleg segít nekik valaki, szűlők, stb.

dec. 21. 15:53
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Jelezni elég lenne egy kutya is.


Szerintem valami olyasmi lehet, hogy kapcsolódni akar valakihez, szeretetet akar kapni és örömét leli az állatokban vagy legalább abban, hogy neki lett egy új valamije, de közben meg el van b*szva az egész ember és a lényének a másik fele blokkolja őt, nehogy túl közel engedjen magához bárkit vagy vannak más dolgok, amik több örömöt okoznak és konfliktus alakul ki köztük és az állatok között. Aztán irreális elvárásokat állít a kutyák felé, hogy a nap végén leverhesse rajtuk az egész cs*szett életét.

dec. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sajnos nem vagyok pszichológus, de van egy olyan érzésem, hogy csak azért tartja ezeket a szerencsétlen, kiszolgáltatott állatokat, hogy némi hatalmat tudjon gyakorolni valamin, valakin. Nem igazán látom, hogy szeretné őket, mintha valami perverzióból tartaná őket.

Valami olyasmi lehet ez is, mint amikor úgy szereti valaki a gyerekét, ha verheti, elnyomhatja.

dec. 21. 17:39
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudom minek.

Barátnőm falun lakik, valakinek elszökött a kutyája és megölték a nagyobb kóbor kutyák és senki sem temette el két napja.

A barátnőm kereste a gazdáját, de mindenki tagadta, hogy az övé.

Ha nem tudja eltartani és szeretni, akkor minek??

dec. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
48%
A környékünkön lévő emeletes házban él egy öregasszony aki eteti a macskákat. Neki van pénze, így napi szinten kb 20 macska jár a házak közti kis ligetes részre kosztolni, üríteni és civakodni. Az ott lakók nem tudnak vele mit kezdeni, mert nem az ő macskái. Az sem igazán győzte meg, hogy az oda járó macskák zöme nem kóbor állat csak odaszoktak a közeli szomszédoktól a jó kaja reményében. Amúgy minőségi cuccokkal etet, egyszer láttam én is amikor két szatyor kaját osztogatott szét köztük. A szemetet, kajamaradékot, a macskaürüléket és a vizeletszagot messziről látni és érezni lehet, borzasztó lehet ezt elviselni a szomszédainak. Állítólag többször, többen és több helyen is bejelentették már de nem igazán történt semmi. Tőlem elég távol esik de ahogy hallom itt-ott még a büntetések ellenére is folytatja.
dec. 23. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!