Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek mi az, ami már...

Szerintetek mi az, ami már állatkínzás? (nem a törvény szabályai, hanem a saját véleményetek szerint)

Figyelt kérdés
2013. ápr. 24. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bármi, ami indulatos fizikai vagy lelki bántalom az állat irányába és egyértelműen nem nevelő célzatú rászólás, parancsolás.
2013. ápr. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Egy tákolmányhoz méteres láncra vert kutya,akivel annyit foglalkoznak,hogy napi egyszer elélökik a kaját.Nagy divat vidéken a bádoghordóhoz láncolás is.

Vagy a nem kívánt szaporulat vidéki módon(agyonverés,élve elásás stb.)elpusztítása.

2013. ápr. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Hát,bizony a törvény nagyon rosszra sikerült!Ha kifogok egy halat,az állatkínzás ha nem verem agyon,én meg sajnálom a kétkilós csukának szétverni a fejét,mert ez szerintem az állatkínzás.Tavaly a falu szélén az egyik vadász lelőtt egy a gidáit védő őzet széttépő kutyát,amiért még mindig a vadász ellen folyik az eljárás állatkínzás miatt,mert a kutya lelövése állatkínzás,de az nem ha a kutya őzet tép szét,pedig szerintem az igazán a kínzás,amiért a kutya gazdájának felelni kellene!
2013. ápr. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2. ez a vidéki-zés elég megalázó...

Én is vidéki vagyok úgymond,de ezzel azt sugallod,hogy mindenki,aki nem városi,az buta,és kegyetlen az állatokkal.Ha más környezetben,más témában kerül elő,legtöbben arra használják,hogy primitívnek,műveletlennek és logikátlannak nevezzenek embereket...

Mint amikor a nem tudok melyik zenésznek az volt a szokása,hogy csajokat hívott fel smárolni..Aztán az egyiknek a pasija jól szájon törölte...(ami szerintem jogos volt,és a csajnak is járt volna egy kis elszámolás,még ha nem is pofon...)

3as,ezért is van,hogy nem a törvények érdekelnek.Mind megkerülhető,vagy kiskapukkal ki játszható.Az ember jó érzése,etikája,az nem.

2013. ápr. 28. 17:17
 5/7 csirpi válasza:
100%
Én is vidéki vagyok,nem kell megsértődni mert sajnos így van.Láncra kötve,hordóban.És még a hordó a jobbik eset,mert el tud bújni.Szerintem a lánc az állatkínzás.Aztán meg csodálkoznak ha egyszer meg tud lépni,világgá megy!Az én kutyám menhelyről van,találtunk benne 3 légpuskagolyót.Nekem az sem tetszik,ha vki. pl. 7év után költözés miatt odaadná vkinek a kutyáját!Én is sokat költözök,költöztem,de csak olyan helyre megyek ahová lehet kutyát vinni.
2013. máj. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az állatkínzás nem a veréssel kezdődik. Azzal indul, hogy alapszükségleteit nem adjuk meg az adott állatfajnak, nem kap enni, nem kap vizet, nem rá jellemző életkörülményeket biztosítunk neki. Minden állat esetében beszélhetünk kínzásról kezdve a gömbakváriumban tartott aranyhaltól, a kisméretű ketrecben egyedül tartott tengerimalacon át, a rövid láncra vert kutyaház nélküli ebekig. Lehet tiltakozni, de kis hazánkban nincs kialakult kultúrája az állattartásnak. Elrémisztő képek kellenek ahhoz, hogy az emberek felébredjenek.
2013. máj. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%

Bármilyen olyan cselekedet, ami az állat életének minőségét rontja. Bántalmazás, éheztetés, szomjaztatás, hidegben nem megfelelő tartás, és a mozgás szabadságának olyan módon való korlátozása ami a testi méretéhez nem elég szükséges.

Továbbá én már a folytonos kiabálást (vannak akik sokat kiabálnak állataikkal, mert amúgy nincs kivel vagy éppen útban vannak) is annak tartom, mert ettől az állat folyamatos félelemben esetleg rettegésben éli életét.

Nálam ezt jelenti

2013. jún. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!