Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a véleményetek az állatvédő...

Mi a véleményetek az állatvédőkről?

Figyelt kérdés
azokról az állatvédőkről akik tényleg komolyan veszik a munkájukat és minél több állatot megmentenek.
2013. jún. 22. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb állatvédőt tisztelem. De néha ők sem tudják, hol a határ. Láttam a múltkor egy filmet, ahol egy gyilkos bálna borjú elszakadt a családjától, és az emberek társaságát kereste. Kijöttek az állatvédők, hogy vadállatnak a vadonban a helye, nem élhet emberek közt a kikötőben, el kell zavarni stb. Asszem évekig elvolt a kisbálna a kikötőben, voltak emberbarátai stb, követett minden hajót, aztán jöttek a radikális állatvédők, akik kiszakították őt a környezetéből, befogták, elvitték, nemsokára a bálna magányosan, elszigetelten pusztult el, hát gratulálok...

A komoly állatvédők előtt le a kalappal, minden tiszteletem az övék, de gondolom nagyon sok dícsérő történetet adnak majd a további válaszadók, gondoltam legyen egy ilyen is. Ami egy kicsit elgondolkodtató. Nem minden arany, ami fénylik...

2013. jún. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az Animal Planet műsoraitól kapok néha laza idegbajt.

Sokszor hónapokig szórakoznak,mire elhoznak egy állatot,mert mindig adnak a "gazdának"még egy lehetőséget.Múltkor pl.egy rosszul tartott lóval szórakoztak egy évig(!!!),miközben a körülmények semmit sem változtak,tehát kb.1 hét után már kobozhatták volna.Mire kegyeskedtek bevinni,a lovat el kellett altatni."Állatvédőék"meg ott siránkoztak,hogy miért nem hozták be előbb.

Vagy a kutya,aki napok óta egyedül volt kaja nélkül egy lakásban.A csaj bemászott a lakásba,megnézte,de kaját vagy vizet nem tett volna a kutya elé,csak annyit mondott,hogy másnap visszamegy és elhozza.Ha kaját adott volna neki,nem kellett volna éheznie még 24 órát.

2013. jún. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem beszéljünk inkább Magyarorszárgról....

Én nagyon tisztelem az állatvédőket, időt, pénzt, energgiát, szabadidőt nem sajnálva küzdenek az állatokért. Véget nem érő küzdelem, rengeteg borzalom amit meg kell tapasztalniuk, de mikor gyógyultan új gazdához adják az állatokat, és látják ahogy egy megtört kutya újra bízik stb... az a csoda kárpótolja őket.

Azt írtad, "komolyan veszik a munkájukat és minél több állatot megmentenek". A legtöbb állatvédő rendes állás mellet a szabadidejében menti az állatokat, nem kap fizetést érte. És amit megtapasztal minden állatvédő, hogy mindenkit nem tud megmenteni, szerintem ezt nehéz lehet elfogadni, de amig ílyen az állattartás MO-n muszály elfogadni, mert minden segítségkérést nem tudnak megoldani,mert a férőhely/ ideiglenes gazdi kevés (a segítségre szoruló állatok számához képest).


Én nem vagyok állatvédő, de majd a későbbiekben szeretnék ideiglenes befogadó lenni. Most csak néha egy-egy kis aprósággal tudok segíteni az állatvédőknek.


Meked mi a véleményed az állatvédőkről? :)

2013. jún. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

én minden embernél jobban tisztelem őket.

én is segítek nekik, majd önkénteskedni is szeretnék a menhelyen.

2013. jún. 24. 11:17
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Példaképeim.
2013. jún. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
10%
az állatvédők nem emberek
2013. jún. 30. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Az állatvédőkről nincsen jó véleményem, inkább lesújtó...

-kivételek mindig vannak, azok ne vegyék magukra amit leírok. Általában: tudatlan, tájékozatlan, hozzá nem értő, rosszindulatú szélhámos. Pl.4mancs.

sok állatvédő érzelmi alapon közelíti meg a problémát, nem a realitások felől. az állatmenhelyek általában igen csak gazdasági vállalkozások, adományokból, állami támogatásokból fényesen megélő szervezetek. itt az állat másodrangú, amiben nem látnak hasznot, annak az állatnak hamar vége. (szerencséje van, ha méreggel ölik meg, és nem baltával, vagy darálóban végzi.)(elég sok(k) tapasztalatom van erről a kérdésről)

2013. jún. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hja, szerintetek csak az az állatvédő, akit a TV-ben lehet látni? Szerintem én is az vagyok, aki egy-egy télen többet költök az erdőmben madár-és vadvédelemre, mint tüzifára. Igaz, én nem kamerák kereszttüzében "védem" őketm hanem csak úgy, a magam megnyugtatására.
2013. júl. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!