Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Rá lehet erőszakolni valakire...

Rá lehet erőszakolni valakire egy kutyát?

Figyelt kérdés

Húgom kutyát szeretne. Anyukám nem. Az apja (külön élnek), most kijelentette, hogy ő bizony megveszi a kutyát. És majd ő gondoskodik róla. Gondolom ez alatt a kaját, oltásokat meg egyéb anyagi dolgokat érti, holott hónapok óta neki sincs se munkája, se pénze. Anyukám velem már megtapasztalat, milyen amikor a gyereknek két hét után elszáll a lelkesedése, és onnantól kezdve a felnőttre hárul minden. Mert ugyebár a kutya nem csak abból áll, hogy van, aztán ha megunjuk berakjuk a szekrénybe. Az után takarítani kell, fésülni kell, játszani kéne vele. Ők elmenne reggel, hazaérnek este, akkor még tanulás, anyukámnak ott a háztartás meg a kert. Egyedül. Érthető, hogy nem akarja. De a húgom apja kijelentette, hogy nekem is volt, akkor a húgomnak is kell. És hogy miért nem hozzá? Mert neki nincs hova vinnie, meg hát a húgomnak ez a címe. Igencsak kiskorúnak gondviselő beleegyezése nélkül. Márpedig ha ez az ember valamit kitalál annak úgy KELL lennie. Nincs mese ő a főnök. Ha nem úgy történnek a dolgok, fenyegetőzik, zaklat, terrorizál. (de ez csak mellékes megjegyzés volt)


Lehet ilyen esetben tenni valamit? Lehet kihez fordulni? Vagy el kell tűrni másnak az akaratát?


Tudom, ez nem az én problémám, csak épp pont most mondta nekem, hogy ő eldöntötte, és nagyon ideges lettem.


2013. júl. 3. 09:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

akkor próbáld rávenni, hogy menhelyi kutyát válasszon, mert onnan nem lehet csak úgy kihozni kutyát. Felmérik, hogy tényleg alkalmas vagy e rá. Ezen a vizsgán megbukna, nem adnák ki a kutyát és akkor megoldódott a probléma.

Ez csak egy tipp, ha nemjó ötlet, kérlek ne pontozzatok le, de más nem jut eszembe.

2013. júl. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kinti kutya lenne vagy benti? Ha benti, lenne aki naponta többször leviszi sétálni?

Egyébként ha nem ott lakik már apukád, ráadásul anyukád a gondviselője, akkor anyukád beleegyezése kell ahhoz, hogy a lakásába vigyen egy állatot. Neki kell a sarkára állnia, különben nem tehet semmit.

2013. júl. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ha albérletben laktok, akkor meg a lakás tulajdonosa lehet nem is engedélyezné.
2013. júl. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Semmilyen kutya nem lenne. Lakásban biztos nem lesz kutya. Viszont olyan kicsi, hogy kifér a rácson. Én márpedig nem fogom rácsozni a kaput.
2013. júl. 3. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!