Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Kutyamenhelyen dolgozni?...

Kutyamenhelyen dolgozni? Mennyi esély van rá?

Figyelt kérdés
A végzettségemnek köze sincs ehez, de úgy érzem egy ilyen hely lenne a megfelelő munkahely számomra, ahol valóban segíthetek, tehetek az elárvult állatokért. Mennyi esélyt láttok arra, hogyha jelentkezek egyes menhelyeken, sikerülhet-e ?

2013. júl. 4. 07:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tudtommal a menhelyen önkéntes munka van, örülnek a segítségnek, de pénzt ne várj érte.

Megélni ebből nem fogsz tudni.

2013. júl. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hogy mennyi a fizetes nem tudom, de a varosi menhelyunknek 4allando dolgozoja van es emellett vannak meg onkentesek. Sokuk van vagy 10eves!!!

Ebbol kiindulva erdemes probalkozni. Belegondolva sem lehet onkentesekre alapozni-mivel oke hogy vki kimegy heti 1x, de a 9o kutya minden nap ehes, beteg stb

2013. júl. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Próbálkozom!
2013. júl. 4. 09:06
 4/11 anonim ***** válasza:
Rögtön nem hiszem, hogy felvesznek dolgozni, de ha sokat jársz ki önkénteskedni és mondjuk kiesik valaki a dolgozók közül, akkor úgy bekerülhetsz. Az elárvult állatokon számos módon segíthetsz úgy is, ha nem munkaként végzed. :)
2013. júl. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Autóbaleset kell?
2013. júl. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
ha lenne főállásom az mellett is segítenék, és ami tőlem telik azt mindig megteszem, befogadom, visszajuttatom a gazdiikhoz :) Nekem is van egy kutyám, menhelyről hoztam ki... autobaleset? nem egészen értem mit akarsz ezzel mondani
2013. júl. 4. 18:41
 7/11 Valletta ***** válasza:
100%
Először is találj egy olyan menhelyet, ahol számodra elfogadható módon bánnak az állatokkal és önkénteskedj. Ha dolgozni is szeretnél, akkor tudnod kell, hogy nem simogatásból meg kutyasétáltatásból az munka, hanem kemény segédmunka, etetés, itatás, takarítás, a kutyákra nem sok idő jut.
2013. júl. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Minden vágyam ez... :)
2013. júl. 7. 17:12
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem most vettek fel egy menhelyre gondozónak.


Annyit mondhatok,hogy nem egy leányálom,de szeretem csinálni,mert a kutyák nagyon hálásak és ez minden pénzt megér.Ez a menhely egy tanyán van,ahol vasárnap estétől péntek délutánig kinn kell lenni.Ott is alszunk.Minden reggel fél6-6 kor kelünk,fél7-től kiengedjük a kutyákat,egyesével.Amíg kint van,ki kell takarítani a helyét és a vizét cserélni.Miután a helyére tetted,akkor onnan szeded össze a piszkot,ahova ki volt engedve.Ezt egyesével végig az összes kennelen.

Majd sétálsz egyesével a kutyákkal.

Ezzel végzünk kb 9-10 között,akkor 1-ig pihi van.Akkor ugyanezt megtesszük még 1x,majd este fél7-7 körül megint.Itt etetés is van.


Az egyéb eü dolgok is ránk hárulnak(fésülés,fül tisztítás,karomvágás,gyógyszerek beadása,oltás,szemcsepegtetés,általános egészség ellenőrzése)

Nekem végzettségem is van állatgyógyászati pályán,ami igen hasznosnak bizonyul,valamint sok éves kutyás tapasztalatom szocializáció és rehabilitáció terén.

A fizetés inkább nevezhető "zsebpénznek",de el kell fogadni,hogy egyik menhely sem milliomos...


Saját tapasztalat szerint,ahol nem hirdetnek gondozói állást,oda nem kell,csak önkéntes.

Ez hirdetve volt,jelentkeztem,sikerült.

De ez baromi nagy mázli volt,hogy pont most kerestek egy gondozót :D

2013. júl. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szerintem ezt a hirdetést én is láttam :) Gratulálok, legalább Neked sikerült :)) Engem nem hívtak még sehova.. :(
2013. júl. 28. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!