Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Macskanáthás a macskám Már...

Linehald kérdése:

Macskanáthás a macskám Már alig tud járni is. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
a macskám macskanáthás egyik nap még tudod járni nem volt gennyes a szeme viszont másnap már alig volt ereje a szeme tiszta genny nem tud járni mert amint megtenné a 3. lépését elöl a láza is leemelkedett. jó vastag takaróval betakartam te tudom hogy ez nem segít sokat

2013. júl. 8. 08:49
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Jujj mit tegyél????Mondjuk állatorvoshoz kéne vinni drága, nem itt kérdeződködni!!
2013. júl. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ja
2013. júl. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ahogy fentebb írták:csak és kizárólag állatorvos tud segíteni.Vagy temetheted a macskád.
2013. júl. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem tudod, hogy a macskanátha, főleg, ha ilyen súlyos, akár halálos is lehet? Esetleg megvakulhat a macska?

Ha meg nem akarod dokihoz vinni és kifizetni a tízezer forint feletti kezelést, akkor keresd a cicád sírját.

Az még oké, hogy mi nem tudtuk, érdemes-e beadni a macskánknak az antibiotikumot, mert csak tüsszög és az orra taknyos volt egy kicsit régebben, de láthatóan minden oké vele és a doki is azt mondta, hogy nem muszáj beadni. Ma pedig pont azért fogjuk mégis beadni neki, mert újra taknyos lett.

2013. júl. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A 4-es vagyok.

Ma elvittük a dokihoz a cicát az antibiotikum-oltásért. Picit több, mint kettőezer forintot fizettünk érte. Ha súlyosabb lett volna a macskanátha, akkor súlyos tízezresek lettek volna. Inkább ma egy veréb, mint holnap egy túzok.

2013. júl. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én macskám is ilyen volt, csak nála 1-2nap alatt előjött súlyosan. Tüsszögött, köhögött, nem ivott-evett, lázas volt, a szeme és az orra gennyes, váladékos, csak gubbasztott. Mi elvittük az állatorvoshoz, ahol kapott antibiotikumot, és injekciókat, lázcsillapítót is. Ez nem játék, felelős vafy érte, kitől várna segítséget, ha nem a gazdájától???

A szüleid téged is elvinnének orvoshoz, ha beteg lennél nem?? Vedd úgy, hogy a macskád a gyereked, neked kell róla gondoskodnod, benned bízik!

Addig is törölgesd meg szemét és az orrát kamillateával, törölgesd a száját vízzel és lehet kapni macska bérescseppet, kb 3000ft de sokat segíthet. De orvoshoz el kell vinni.

2013. júl. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

nálunk most tavasszal született alomból az egyik kismacskán előjött, alig kapott levegőt. Elvittem dokihoz, kapott antibiotikumot(ami nem segít a betegségen mert a macskanátha vírusos) immunerősítőt, féreghajtót, bolhairtót meg köptetőt amit adagolni kell neki később. Aznap már határozottan jobban volt és 3 napig egyre jobb színe lett. negyedik napra elgyengült, alig bírt járni és csak feküdt lihegve. estére már nem volt magánál, görcsösen rángatózott és össze-vissza vette a levegőt. nekem kellett véget vetni a szenvedésének.

Ha ilyen gyorsan ennyire legyengül, akkor már nincs mit tenni. Ha teheted légy a közelében, és amikor már biztosan menthetetlen, ne hagyd szenvedni.

2013. júl. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez állatkínzás! Szégyelld magad a sárga földig!

Az enyém is az volt, két szuri és rendbejött kb 1,5 hét alatt.

Úristen!

Neked mi bajod van?

2013. szept. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 timigold válasza:
Ne kínozd már szegény macskát!!!!! Vidd állat orvoshoz!! Ilyen buta nem lehetsz!!
2013. nov. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!