Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Amerikai csíkos mókus? BŐVEBBE...

Amerikai csíkos mókus? BŐVEBBEN LENT OLVASHATSZ!

Figyelt kérdés

Az amerikai csíkos mókusról szeretnék megtudni egy pár dolgot. Azok irjanak akiknek van/volt vagy sokat tudnak róla.

1. Barátságos mennyire engedi magát simogatni?

2. Fürdetni kell vagy körmötvágni?

3. Lehet sétálni vinni?

Kb. most csak ennyi jut az eszembe de bármilyen információ jól jön róla.


2013. aug. 12. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Barátságos ha kaját kap tőled, de ha kézből eteted lehet hogy az újjad fogja bánni. Ha kinyitod a ketrecét és olyan kedve van, akkor rádmászik kb úgy mintha fára mászna, de mivel elég nagy fogai vannak, vad és önfejű, óvatosan kell kezelni. Ha csak benyúlsz a ketrecébe hogy kivedd, úgy valszeg meg fog harapni. Símogatni nem nagyon lehet, túlságosan vad ahhoz. Kötődik a gazdájához, lehet vinni sétálni de csak ha vidéken laksz, mert követi a gazdáját úgy 1 méter távolságban. Néha elszalad, közelebb jön, tehát megy utánad. Városban viszont nem lehet kivinni az utcára, pórázt meg szerintem nem tudsz rátenni.


Egy patkányt jobban ki lehet vinni, és sokkal emberközelibb, barátságosabb állat. A csukjás patkány jól kézhez szoktatható, aranyos, tanítható, okos, megmarad a válladon, vagy a zsebedben is, és viheted sétálni, ha látod hogy nem nagyon szökik, de ez attól függ hogy van nevelve.


A szakállasagámát is lehet fogdosni, simogatni, fürdetni. Hüllők közt ő az egyik legkezesebb állat, nem harap meg, viszont sétálni nem lehet vele, mert amikor gondol egyet, hirtelen kiugrik a kezedből, és bármilyen magasról, szerintem kicsit buta. Viszont őt lehet fürdetni kádban, és nagyon aranyos.

2013. aug. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod patkányt egyáltalán nem akarok szerintem undorítóak régen az ember egyik legnagyobb ellensége volt nemtudom most miért tartják ennyien na mind1
2013. aug. 13. 12:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát azért a csukjás patkányok amik a boltban vannak nem olyanok mint amik a csatornákban élnek. Ezek tiszták, szelídek, könnyű tartani mert mindent megesznek amit az ember, tehát a kajamaradékokkal is etethető. Talán ezért.

Van aki egereket tart, van aki hörcsögöt, én nem tudok különbséget tenni köztük, nekem mindegyik aranyos. Van aki a deguért van oda, pl nekem meg az nem tetszik annyira valamiért. A csíkos mókus nagyon szép állat, de túlságosan vad szerintem.

2013. aug. 15. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Lászy Mókustanya válasza:

"Kedves" hable!


Jézus! Honnan vetted ezt a marhaságot, amit a mókusról írtál????????? Méghogy sétálni vinni az erdőben és követi a gazdáját! Te, ez nem kutya vagy görény. Ha nem tudsz valamit biztosan, tapasztalatból, nem írj róla semmit! 9 éve tartok és tenyésztek mókust, ismerem őket valamennyire, de egyáltalán nem olyanok, mint amit leírtál. Max valóban öntörvényűek, de meg lehet őket simán annyira szeliditeni, hogy ki lehet engedni őket a lakásban, meg lehet simogatni őket, kézből esznek.


Ha patkányt tartasz, és tudod, hogyan lehet tartani normálisan ( bár ezt is megkérdőjelezném, ha az általad leírt etetési szöveget olvasom, mert nem gondolom, hogy kajamaradékon lehet tartani egy házi kedvencet, hanem az állatfajnak megfelelően összeállított, változatos takarmányra van szüksége), akkor patkányos kérdésre válaszolj, ne mókusosra.

Különben a kérdező kérése az volt, tapasztalt tartók válaszoljanak.



Tisztelt kérdező!


2 megfelelő honlap is van a neten, amit ha elolvasnál, megtudnál sok olyan alapvető információt, amire kíváncsi vagy. A google barát. Beírod a keresőbe, amire kíváncsi vagy, és feldob egy halom lehetőséget. Azokat végignézed, és máris gazdagabb leszel egy halom tudással.

2013. szept. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!