Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ha megláttok egy darazsat...

Ha megláttok egy darazsat házon belül, azonnal lefújjátok rovarirtóval?

Figyelt kérdés
2013. aug. 30. 13:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Légycsapóval leütöm. Ha megcsíp ő túléli, én már nem valószínű.
2013. aug. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

#10 teljes mértékben egyet értek.

Ok. azt megértem, aki allergiás a darázscsípésre...

2013. szept. 1. 11:14
 13/19 anonim ***** válasza:
27%
a 10.-ik hozzászóló mindent elmondott helyettem
2013. szept. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Michail Mendoza ***** válasza:
51%
Ha egyáltalán van otthon rovarirtó,előbb elmegyek érte és csak utána fujom le.
2013. szept. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
66%

én házon belül is, meg házon kívül is megölöm őket.

Kicsit talán sajnálom őket, de a gyűlöletem, amit irántuk érzek felül kerekedik ezen. Na de ennek is megvan az oka. Kis gyerek korom óta minden nyáron, ha nem csípett meg vagy 20 darázs, akkor egy se, pedig sose kergettem őket, meg nem is ugráltam ha ott voltak, hanem egyszerűen rám szálltak, és megcsíptek. Ennek meg az lett a következménye, hogy kb 14 évesen olyan allergiás lettem a csípésére, hogy az életemet veszélyezteti az, hogy ha megcsíp. Ez az allergia azóta meg csak még jobban eldurvult, tavaly szeptemberben megcsípett egy darázs( akkor se hergeltem meg semmi, hanem éreztem, hogy valami mászik a combomon, oda se néztem, csak le akartam seperni, és hát megcsípett.) Amire a mentők kiértek, ami kb 5 perc volt, addigra én már nem bírtam állni a lábamon, és már azt hittem, hogy meg fogok halni. Eléggé sz.r érzés volt azt hinni, hogy meghalok, úgyhogy szerintem érthető, hogy nem áll szándékomban óvni a környezetemben levő darazsakat...

2013. szept. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Gyenes Tamás Nűnű válasza:
49%

tollasütővel lecsapom a levegőben.

Most szigorúan darázsról beszélünk, a méheket kihajtom.

2013. szept. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
69%

Mintha bármi különbség lenne.....

Érez fájdalmat? Igen

Joga van az élethez? Igen.

Ilyen tekintetben tök mindegy, hogy szerinted hasznos-e vagy sem.

2013. szept. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
17. én is így érzek, és ezért is tettem fel a kérdést. Sok hasznos választ kaptam, de Te írtad le leginkább a tutit. Megértem az allergiásokat, ez írtam is korábban, de az alap hozzáállás, rutin reakció egyáltalán nem teszik, sajnos az emberek nem képesek együtt élni az állatokkal. Egyik nap kint ebédeltünk az udvaron, rántott hús volt a menü. Sok szép nagy morzsa maradt a tányérban és megjöttem rá a darazsak. Lenyűgöző volt, ahogy a méretükhöz mérten jóval nagyobb falatkákat próbáltak elcsempészni a tányérból, még olyan is volt, hogy túl nagy volt a morzsa, ketten szét szedték és az egyik az egyik felét, a másik a másik felét felkarolva vitte magával. Közben rám néztek és megállapították, hogy nem vagyok veszélyes számukra. Néha körbe rajongtak, kiragadtak egy egy morzsát és húztak tovább. Nem féltem, hogy megcsípnek, nem akartak, és látták, hogy nincs is semmi okuk rá. Igen, Ők is éreznek, láttam már darazsat, akit a vízből mentettem ki, és milyen hálás volt és hogy mosakodott percekig. Csodás minden élőlény, Ők is csak élni akarnak, ha már meg lettek teremtve.
2013. szept. 12. 23:02
 19/19 anonim ***** válasza:

A darázs veszélyes a méhekre. Ők a természet tolvajai.

Lopják a méhek által előállított mézet. Tönkreteszik a körtét, a szőlőt, egyéb gyümölcsöket.

Szóval igen, azonnal lefújom darázsirtóval, vagy lecsapom.

2013. okt. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!