Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ez a PETA nevű társaság normális?

Ez a PETA nevű társaság normális?

Figyelt kérdés

Mert szerintem ki*aszott gyökerek!


Komolyan arról tesznek fel videókat, hogy állatokat élve nyúznak meg, de nem szólnak senkinek!

Bemennek egy kutató laborba rejtett kamerával, de nem tesznek feljelentést.


Másfelől meg ki vannak bukva arra, ha fejbelő egy gazda egy tehenet, vagy lecsapja egy csirke nyakát.

Mégis, hogy ölhetné meg gyorsabban?

Ennie meg KELL!


2013. szept. 21. 20:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
71%

A PETA elsősorban nem az ellen küzd, hogy a paraszt haszonállatot tartson. Ha nem érted, mi a céljuk, akkor nézz utána, barátod a google, hamarabb végzel, mint, hogy itt kérdezősködsz.

Azért drasztikusak különben, mert az emberek többsége homokba dugja a fejét, ha csak szavakat hall. Te is a többség vagy, mert te meg csak felháborodsz. Nem az a bajuk elsősorban, hogy húst eszel. De olvass utána, vagy, ha kicsit egyszerűbb vagy, beérheted azzal is, hogy itt megkeresed a hozzád hasonlókat és együtt fröcsögtök egy jót. Mert nyilván ez a célja a kérdésednek, nem az, hogy meg akarod őket érteni.

2013. szept. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
35%
Pár ezer évig senkinek semmi gondja nem volt azzal, ha haszonállatokat tartanak... most pár unatkozó meg kitalálja hogy nem jó...
2013. szept. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
79%
Én például a PETA egyik videójának köszönhetem, hogy odafigyelek rá, hogy ne használjak olyan kozmetikumokat, amiket állaton tesztelnek. Sőt szinte már semmilyen kozmetikumot nem használok az alap dolgokon kívül. Pont emiatt, mert állatokat kínoznak a tesztelésük során. Úgyhogy én örülök a munkásságuknak.
2013. szept. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%
Én azóta rühellem a PETA-t, amióta kiderült, hogy az adoptálásra befogadott állatok 95%-át még azon a héten elaltatják(kb. 40-50 állat hetente) és csak elenyésző töredékének keresnek új otthont vagy hirdetik meg, hogy befogadható. Ez a szám nagyon durva egy ekkora szervezetnél. Ha igaz, akkor nem tudom, hogy működhet még ekkora nyilvánossággal.
2013. szept. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
97%

Leírtad a kulcsszót:HA IGAZ.

Egyébként pl.az Animal Planeten mutogatott,rózsaszín nyáltól fröcsögő "állatvédő"műsorokban szereplő szervezetek is lealtatják a bekerülő kutyák nagy részét,épp csak nem mutogatják be.Róluk mégsem mond senki rosszat.Egyszerűen nincs annyi potenciális befogadó,mint gazdikereső.Csak épp azok gyártanak hozzá valamilyen ideológiát,pl.a műkezes baromkodás.

Nincs a PETA-val semmi gond,legalábbis nem több,mint nagyon sok más szervezettel.

És ezek az agyonsztárolt,tévében mutogatott társaságok is sok baromságot csinálnak.Hónapokig járnak ki sokszor egy állathoz,szemük előtt épül le és hónapokig nem tesznek érte semmit.Majd egyszer csak eszükbe jut,hogy talán el kéne kobozni.Elviszik,addigra az állatok nagyobb része menthetetlen.Utána meg rinyálnak,hogy előbb kellett volna cselekedniük.

Pont a múltkor mutattak egy részben egy lovat.Ezek a pancserek fél évig naponta jártak ki,végignézték a ló leépülését,majd mikor menthetetlen volt,eszükbe jutott bevinni a csilivili menhelyükre.Hangsúlyozom,már hetekkel előbb olyan állapotban volt a ló,hogy nyugodtan elvihették volna.Tulajdonos fél évig nem működött velük együtt,ezek meg azt szajkózták,hogy adnak neki még egy esélyt.Majd mikor az állatorvos közölte,hogy a ló menthetetlen,ott zokogtak a nagy állatvédők egymás vállán,hogy rég el kellett volna hozniuk.

És a műsoraikban sok ilyen eset volt.

2013. szept. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
48%

4-5 válaszolók

És erről szerintetek az állatvédő szervezetek tehetnek?

Tedd mérlegre a hóban, esőben halálra fagyó és éhező állatokat az altatás ellenében. Soha de soha nem tudnék egyetlen állatot sem elaltattatni, de ha nincs más megoldás, azt kell mondjam, még mindig kevesebb szenvedés, mint a gazdák általi agyonverés, kiéheztetés stb.! Nekem minden egyes elpusztult állatért megszakad a szívem, mert nekik is csak egy élet jut, és milyen jut nekik az ember miatt?? Ha sikerülne kicsit ebbe az irányba állítani mindenkinek a gondolkodásán, nem lenne egy altatás sem, sőt, tovább megyek, nem lenne szükség ilyen szervezetekre sem, erre gondoltál már??

Jó lenne, ha átértékelnétek a dolgokat és nem csak a felszínen fröcsögnétek, hanem legalább igyekeznétek a dolgok mélyére nézni!

2013. szept. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

AZ állat az csak állat. Nem valami jó dolog az emberi élettel összevetni.

Én csak azt nem értem, hogy miért csak a videókat nyomatják ahelyett, hogy tennének is valamit.


Olyan fa*zok mint a green peace.

Azok is reklámoznak meg matricát osztogatnak, de basznak egy ku*va virágot elültetni.

2013. szept. 22. 12:02
 8/24 anonim ***** válasza:
80%
Hogy te nem tudsz róla, az még nem jelenti azt, hogy nem teszik.
2013. szept. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
De az, hogy köztük voltam 3 évig az már jelent valamit!
2013. szept. 22. 17:42
 10/24 anonim ***** válasza:
66%
Ki mondta neked, hogy nem tesznek feljelentést a leleplezett ügyek kapcsán? Én Németországban élek, itt szinte havonta van valamilyen leleplező akciójuk, amit mindig feljelentés követ. Legutóbb pl. a Wiesenhof nevű cég ellen, aki a legnagyobb németországi szárnyas"előállító". Szóval még csak nem is szívbajosak, akkor sem, ha nagy cégről van szó. A meztelen szőrmeellenes kampányaik nem tetszenek, de rengeteget tesznek az állatokért. Azokkal ellentétben, akik a kényelmes foteljükből ülve csak ócsárolni tudnak.
2013. szept. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!