Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogy szedjük le a kiscicát a...

Hogy szedjük le a kiscicát a fáról?

Figyelt kérdés
Egy egészen kicsi cica fent ragadt egy hatalmas nagy fán. A fa kint van az utcán, közvetlenül a suli tornaterme mellett, és a fa alatt víz folyik. (egy kis csatorna, kb. fél méter mély) Már tesiórán hallottuk, hogy nyávog, és most, hogy vége a sulinak, megnéztük. A fa hatalmas, és az ág belelóg a vízbe. Fel akartunk rá mászni, mert a törzse elég vastag, de az ágai irtó vékonyak, és a kiscica pont egy ilyen vékony ág végén van. Felhívtuk a tűzoltókat, de nem foglalkoztak vele, aztán pedig egy helyi állatvédőt, aki azt mondta, hogy felmászna a fára, ha tudna, de így, hogy vékonyak az ágak, nem tud mit csinálni. Ez az állatvédő is, és még 2 járókelő azt tanácsolta, hogy hagyjuk ott, mert ha egyedül lesz, úgyis megpróbál majd lemászni. Jó, de hogy? Reggel egyébként sem jár arra senki, miután az órák megkezdődtek, mert nem egy forgalmas járda, csak azok mennek arra, akik a suliba mennek. Bőven volt ideje egyedül maradni, de nem jött le. Félek, hogy ha egyáltalán megpróbál majd lejönni, beleesik a vízbe. Nincs valami jó tanácsotok? Tényleg hagyjuk csak úgy ott, és majd lejön? Esetleg valami hosszú bottal felnyúlni érte? Vagy lerázni onnan, és valaki elkapja? Vagy próbáljak meg felhívni valaki mást?

2013. okt. 9. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne hagyjátok és ne rázzátok a fát mert megsérűlhet. Facebookon írj a Cicamentő Angyaloknak. Ők tesznek valamit. Csak írj nekik. Ők sok ilyennel találkoztak már. De ne késlekedj mert hideg van és kitudja mikor evett szegény. Írj nekik minél hamarabb. Ha nem találod őket facebookon írj nekem privát üzenetet itt.
2013. okt. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudtok valakitől létrát kérni? Vagy valamit amiről elérhetnétek? :S Mindenesetre nagyon rendes tőletek, hogy foglalkoztok vele, őszintén remélem hogy sikerrel jártok!
2013. okt. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

unokatestvéreméknél egyszer a kútba esett egy kismacska, oda kijöttek az önkéntes tűzoltók, nálatok nincs ilyen lehetőség?

egyébként fél méter mély tócsa az elég mély, már nem azért

2013. okt. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy nem mély, hogy egy ember nem tud elsüllyedni benne. Tehát ha kell, én pl. belemászok, ha el kell kapni a cicát.


Nálunk nincsenek ilyen önkéntes tűzoltók. Felhívtuk a 105-öt, elmondtuk, hogy mi a helyzet, és a fickó csak annyit mondott: "Ilyenekkel nem foglalkozunk, minden macska lejön egyszer valahogy a fáról."

Az a sintér úr pedig, aki állatokat is megment, azt mondta, nem tud vele mit kezdeni, hagyjuk ott, és majd magától megpróbál lejönni.

Délután 6 óra fele elmentem újra megnézni, és még mindig ott nyávogott szegény. Eszembe jutott, hogy van a városban egy állatkórház, szóval elmentem oda, hátha adnak valami tanácsot. Szinte leesett az álluk, mikor mondtam, hogy a tűzoltók mit mondtak. A bácsi azt mondta, hogy sajnos ilyen későn már nem tud felhívni senkit, viszont holnap reggel menjek el megint megnézni a cicust, és ha még fent van, azonnal hívjam fel, és kerít valakit, aki levágja fentről a faágat. Szóval most ott maradt estére..... Nem tudok már mit csinálni, a fa megmászhatatlan, az emberek pedig magasról tesznek rám. Ez az állatorvos bácsi volt eddig az egyetlen, aki nem röhögve válaszolt nekem, hogy "Mit foglalkozok én egy macskával." Na mindegy.

2013. okt. 9. 22:02
 5/10 anonim ***** válasza:

Vannak még jólelkű emberek! :D

Sajnos nem tudok semmit se tenni, de drukkolok!

2013. okt. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is drukkolok :) . De azért írhatál volna annak akit írtam a Cicamentő Angyaloknak . Lehet kerestek volna valakit. Sőt. És mi lesz a cicával ha letudják szedni? Befogadod? Mert ha nem, akkor meg végképp kelett volna nekik írnod.
2013. okt. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Megnéztem a Cicamentő Angyalokat, és leginkább Budapesten tevékenykednek, én pedig Gyulán lakom. Nem hinném, hogy 3 perc alatt tudtak volna keríteni valakit ilyen messze... Na mindegy. Amúgy befogadtam volna. De ma reggel már nem volt ott. Remélem, épségben lejutott.
2013. okt. 10. 19:57
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is lementettem egy pici kiscicát a szomszéd diófájáról. (azon a részen, ahol a boxer el volt kerítve, az eb nagyon tekergett a fa körül, a macs meg kétségbeesetten nyávogott :( )

Pár napig nagyon ijedős volt, de kb. a harmadik napon nagyon hízelgős lett, le se lehetett kaparni magadról. Nem érdekel, mit mondanak a macskagyűlölők, de nagyon jó érzés volt látni, mennyi szeretet és hála szorult abba a csöpp kis jószágba! :D

2013. okt. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

Gyerekek! Évmilliók óta MINDEN szabadban élő kiscica felmászik egy bäszott nagy fára, aztán ott nyivákol kétségbeesetten. Ha nem tudtak volna lejönni, már rég kihalt volna a macskák rendje.

Nálunk is volt ilyen, a nejem még veszekedett is velem,,, hogy lehetek ilyen szívtelen, mért nem mászok utána. Végül áthívta a szomszéd gyereket, az nagy nehezen levarázsolta a fáról. Még aznap este ugyanott nyervákolt! Békén hagytuk, reggelre lent volt épen, egészségben. Ha leszedjük, oshasem tanulja meg, hogy ne másszon olyan helyre, ahonnét gázos a lemenetel.

2013. okt. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*sohasem
2013. okt. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!