Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Vegán állatvédőktől kérdezném:...

Vegán állatvédőktől kérdezném: Ha eljönne az az ideális világ, amikor az emberek közül senki nem enne többet húst, nem hordanának szőrmét és bőrt, stb. , akkor mit és hogyan adnátok enni a kutyáitoknak, cicáitoknak?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom: NEM PROVOKÁLNI AKAROK, sőt! Én nagyon tisztelem a vegánokat, mert olyat tesznek, amit én nem tudok megtenni. Nem tudnék lemondani a húsról, bár nagyon szeretem az állatokat és én magam nem tudnám bántani őket. Tudom, hogy ez struccpolitika, hogy nem veszek róla tudomást, hogy amit megeszek, az is állat, de egyelőre nincs erőm változtatni rajta, éppen ezért tisztelem nagyon, aki meg tudja tenni.

Szóval nem provokációnak szánom a kérdést, csak felmerült bennem ez az elméleti lehetőség és kíváncsi vagyok a megoldási javaslatokra.


2013. nov. 10. 13:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
63%
Előző vagyok. Az említett ideális világ talán akkor valósulhatna meg, ha nem csak az öltözködésünkért és táplálkozásunkért hagynánk fel az állattenyésztéssel, hanem megszüntetnénk a cirkuszokat, állatkerteket, delfináriumokat, állatkísérleteket, és nem kínoznánk állatokat sportversenyek, szórakozás vagy munkavégzés miatt, és nem vennénk ezekre belépőjegyet sem. A vegán életmódot folytatók éppen eszerint az elv szerint próbálnak élni.
2013. nov. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
68%

Képmutatás az egész vegaság,egyszerűen az emberiségnek nincs joga beleszólni a természet menetébe.A macska húsevő,a kutya húsevő,a kezét vágnám le annak,aki képes a "kedvenceit" húsmentesen táplálni,miközben nekik ARRA VAN SZÜKSÉGÜK.


Az utolsóhoz annyit szólnék hozzá,hogy nem tudom az állatokkal lévő sportversenyek miért minősülnének állatkínzásnak.Én a kutyámmal rendszeresen járok súlyhúzó versenyre, ő szereti,én meg szeretem,hogy ő boldog.Soha nem erőltetem túl és nem is a pénz miatt csináljuk,meg nem is lehetne amiatt csinálni.

Hobbi és testmozgás.

2013. nov. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem mindenben kell találni egy egészséges határt - számomra ez az ideális világ. Én lakto-ovo vegetáriánus vagyok, de nem szeretem használni, mert kissé pejoratívvá vált a sötétzöld felfogás és a szélsőséges húsevés miatt. Állatvédőknek: a krisnások pl felhasználhatják a tehén bőrét, amennyiben az természetes halált halt. A sok szuperállatvédőnek (szándékosan nem vegánt írok, mert szerintem aki igazán az, ezt tudja) nem csak arra kellene gondolnia szerintem, hogy ne egyenek húst, hanem a természet egyensúlyára is fektetni kell. Márpedig akkor ez a felhasználási mód a legbékésebb. Én mindig csak azt mondom: nem eszek húst. És ha kérdezik miért, akkor csak annyit: így látom helyesnek. Nem szoktam rábeszélni senkit, mert aki nem érzi magában az indíttatást, az úgysem fog ilyen módon változtatni. Olyasmi ez, mint amikor valaki tényleg le tud szokni a dohányzásról: egyszer fölkelsz és azt mondod már nem kérek többet. Egy ideális világban az emberek megértéssel közelednek egymás felé: te nem eszel húst, akkor én nem eszem meg a részed (sokszor viccelődnek velem ezzel, hanem csak annyit eszek, amennyire szükségem van, és megbecsülöm, hogy ezért valami megszűnt létezni. Nem bánok lekezelően egy csirkével, mert "az csak buta madár", de nem is nyalom ki a kutyám seggét és altatom az ágyamban, mert az kutya. Egy ideális világban talán nem léteznének túltenyésztett kutyusok, mindenki egyet tartana és nem ötöt- lássuk be, ha az ember túlszaporodhat, akkor a kutyák is, nem? Oké... kicsit sarkalatos ez így, de szerintem nem az a kérdés, h etetnél-e velük húst -nem igazán értem meg, aki megvonja a kutyyától-macskájától a húst, hiszen ők RAGADOZÓK, megvannak rá a képességeik (oké tenyésztést leszámítva) - hanem hogy épes vagy-e túlzások nélkül élni... egy IDEÁLIS VILÁGBAN :D
2013. nov. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
70%

14.04!

Az előző a "sportversenyek" alatt nem az általad említett húzóversenyre gondolt, hanem mondjuk a ló-és agárversenyekre, ahol a sérült/kiöregedett állatot egyszerűen leölik vagy kihajítják az út szélén

2013. nov. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

5. válaszoló!

Tudom, mi zajlik Romániában a kóbor kutyákkal, de akkor is azt mondom, hogy a kutyának eszében nincs elvadulni. Írtam én is, hogy el tud. De saját önszántából nem tenné, csak kényszerből. Ha választhatna, hogy szabadon, elvadulva éljen, vagy az ember mellett, gyanítom, az utóbbit választaná. Csak sajnos sok kóbor kutyának (főleg, ha már többedik generációs) nincs választása... :(

2013. nov. 11. 19:57
 16/18 anonim ***** válasza:
11%
Ilyen ideális világban a vegán állatvédők megfőznék a sarki zöldségest...:D
2013. nov. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
#15: a kutya nem 'akar' elvadulni? te mirol beszelsz, joember? az osszes allat, amit az ember haziasitott, elvadul, ha magara hagyjak, maximum nem eli tul, ha annyira ra van szorulva (pl. hazikutyulimutyulik, amik az elso huvosebb, 5 fok alatti ejszakan megfagynak)
2013. nov. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
76%
A macskákat és kutyákat is lehet vegán módon etetni, ha jól van összeállítva, és adunk nekik külön erre a célra létrejött vitamint. Sokan tartják így az állatukat, akik semmiben sem különböznek a többitől :)
2013. dec. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!