Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mitr tegyek? Nem tudok kihez/m...

Mitr tegyek? Nem tudok kihez/mihez fordulni!

Figyelt kérdés
Szerbiában élek egy Ada nevű kis városkában. Sajnos errefelé nem szokás feljelenteni valakit állatkínzás/felelőtlen állat tatás vádjával mivel szinte mindenki rosszul ,felelőtlenül tartja kutyáit/macskáit. Tisztelet a kivételnek.Már nagyon régen tervezem ,hogy teszek valamit de nincs kihez ,mihez fordulnom.(Van a városnak állatvédő szervezete de nagyon gátlásosak,nem tehetnének semmit) Mifelénk még a rablásokhoz-sem nagyon szoktak kijönni a rendőrök sajnos...A következő a helyzet:-A szomszédomnak vagy 20-30 macskája van. Egyáltalán nem törődik velük. Megöli a kiscicákat és csak néha amikor kedve tartja ad ki nekik egy kis maradékot. A múlt télen az én kertemben volt az egyik macskája megfagyva.MOstmár betelt a pohár. Mit tehetnék??

2013. dec. 11. 16:39
 1/3 A kérdező kommentje:

Van pár képem a macskákról:-


[link] a képen ha ráközelítetek a macska arcára láthatjátok ,hogy rühes de nem is kicsit


[link] egy anyamacska a kicsikkel.Ők nálam az én udvaromban születtek ezért megúszták.


[link]


[link]


[link]

2013. dec. 11. 16:49
 2/3 anonim ***** válasza:
Uh, az első cica tényleg rosszul néz ki. De sajnos - ott nem tudom, milyen szabályok vannak, de - itt a cicákra főleg nincs konkrét szabálysértésnek minősülő tartás. Ameddig a kutya nem lehet tartósan láncon, és meg van határozva egy minimum kennelméret, addig a cicákra nem nagyon van konkrétan "előírás", úgyhogy a nem megfelelő tartást is nehezebb bizonyítani. Talán ha láthatóan soványak. Viszont még így is letagadhatja, hogy az övék, mondhatja hogy csak úgy beszöknek hozzá, és szerintem ezt is tenné, ha odahívnál valamilyen szervezetet.
2013. dec. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Platypus ***** válasza:
Felétek nincsenek ilyen önkéntes alapon szerveződött radikális állatvédők? Szélsőségesek és sokszor nem azt szekálják, akit kéne, hanem azt, aki nem tud visszaütni, de azért ha senki más nem segít, még mindig jobbak mint a semmi .
2013. dec. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!