Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Igaz, hogy az útszórósó...

Igaz, hogy az útszórósó halálos lehet az állatokra, ha felnyalják?

Figyelt kérdés

Ezt olvastam ebben a szálban: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__vadallatok__2846196-n.. (nem udom link bejön-e). +Egy másikban meg azt, hogy be is van tiltva ( http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2634433-a-kut..

Közben meg most vettem Auchanban a kerti járdára. Most akkor hogy van ez? És mi az összetétele?

És a lényeg: akkor ki se szórjam? Kecskék vannak, tyúkok, kutyák és macskák. Köszönök minden választ!



2013. dec. 23. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:

milyen szerencse hogy már nem sózák az utakat...


amugy meg nem.. azért veszélyes az állatokra pl kutyára mert kimarhatja a talppárnáját

2013. dec. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem szórnám ki. Főleg nem portán belül.

Ha ennyi állatod van tényleg kimarhatja talp párnájukat (már amelyik nem patás)

Sokan télen, sétából hazaérve megmossák a kutyák tappancsát épp azért, hogy ha sózva volt az út, akkor lemossák róla a sót.

Valamint a növények sem szeretik a sót.

Én a helyedben inkább homokkal, vagy hamuval próbálkoznék, igaz, nem esztétikus, de ha nincs fagy le lehet söpörni a járda mellé, és legalább nem ártasz vele.

2013. dec. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor a só sztornó. Tavaly finom sóderrel szórtam, idén is az lesz akkor. És a hamut is kipróbálom.
2013. dec. 23. 11:46
 4/5 Platypus ***** válasza:
100%
Azok a hátrányok valósak, amiket a fentiek is írtak, de az nem hogy halálos. Illetve csak annyira, mint a tiszta konyhasó. Az útszórósó egyszerűen rossz minőségű, tisztítatlan kősó,azaz nátrium-klorid.
2013. dec. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi!
2013. dec. 24. 17:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!