Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ebben az esetben bizonyítható...

Ebben az esetben bizonyítható a kutya tulajdonjoga?

Figyelt kérdés
Elveszett a kutyám. Állítólag valaki befogadta, de amennyit tudok az illető körülményeiről, egyáltalán nincs jó helyen nála a kutya, ezért vissza akarom kapni. Utcáról befogott kutya volt, az eredeti gazdája sosem került elő, így nincs róla szerződésem. A kérdésem az lenne, hogy a nevemre regisztrált chip elég-e ahhoz, hogy adott esetben (mármint ha az, akinél van, nem hajlandó visszaadni) hivatalos úton szerezzem vissza?
2014. febr. 28. 07:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen, pont erre van. Ha az utcán találták volna meg, akkor már értesítettek volna, hogy gyere a kutyádért, amíg a chip a te nevedre van regisztrálva, addig a kutya a tiéd papírok nélkül is.
2014. febr. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Az alap probléma az, hogy a megtaláló valószínűleg nem is akarja visszaadni. És nyilvánvalóan beoltatni sem fogja (veszettség elleni oltást kapott a chip beültetésekor, de a kombinált már nagyon is aktuális lenne neki), mert ha orvoshoz vinné, a doki nézne chipet, ami egyrészt az én nevemen van, másrészt bele is írattam az adatok közé, hogy a kutya elveszett, keresem.

2014. febr. 28. 09:02
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek el a kutyáért több tanúval, és először próbáljátok meg szép szóval visszakérni. Ha nem megy, mondd el neki, hogy a chip bizonyítja, hogy te vagy a tulajdonosa. Ha erre sem adja vissza, tegyél bejelentést a rendőrségen.
2014. febr. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is menj el a kutyáért az oltási könyvvel, mutasd meg az embernek, és ha nem adja vissza, akkor mondd, hogy semmi probléma hamarosan visszatérsz rendőri társaságban és egy aranyos kis feljelentéssel.

Ez így ugyanis legjobb tudomásom szerint lopás. Ha így se hajlandó, akkor menj el a rendőrségre, mondd el, hogy mi a helyzet,szerintem kimenne veled két járőr, és akkor kénytelen lenne visszaadni.


Majd kérlek írd le, hogy mi a helyzet kíváncsi vagyok nagyon. Hajrá :)

2014. márc. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A helyzet sajnos azért nem ilyen egyszerű. :( A kutya Algyőn veszett el, állítólag ott is van a "gazdijával". A történet a következő:


"Csipet eltűnt vagyis "örökbe adták" az utcára! Tanácsot, segítséget szeretnék kérni. Kaptam egy ajánlatot egy állatvédő egyesülettől: ők biztosítják a helyet kennelek építéséhez, amennyiben annak költségeit Te fedezed, így ezzel a kutya elhelyezését is biztosítva örökbeadásáig. Az összeg kifizetése után a segítséget kétszer vettem igénybe az elmúlt fél évben. Két, problémás eset közül problémásabb a Csipet névre keresztelt, Hartáról mentett kóborka sorsa. Csipet 6 nap után megszökött a kennelből. Az egyesület vezetője szerint, azóta is Algyő utcáit rója egy hajléktalan mellé szegődve, nagy boldogságban. Viszont addig, amíg nem beszéltem az illetővel személyesen, nem vagyok megnyugodva afelől, hogy felelős gazdánál van a kutya. Ezen felül Csipet az én nevemre van chippelve, örökbefogadási szerződés megírására nem kaptam lehetőséget.Azt, hogy átbuszozzak Algyőre, és vaktában elkezdjem keresgélni Csipetet és a gazdiját a számomra ismeretlen utcákon, nem tartom célravezetőnek. Ha valakinek van valami ötlete a helyzet megoldására, a tanácsokat nagyon szívesen fogadom, illetve az algyőiektől szeretném kérni, hogy ha látták, tudnak valamit Csipetről, akkor szóljanak nekem. Chipszámához regisztráltattam, hogy ELVESZETT!"


fb-n így van megosztva, természetesen az elérhetőségeimmel. szándékosan nem írtam bele sem személy, sem egyesület nevét. A szóban forgó egyesület vezetője váltig állítja, hogy ő minden nap látja a kutyát a gazdájával, de hiába kértem rengetegszer, hogy fotózza le, ezt mindig csak ígérgette. Azért mielőtt fogom magam és átutazok Algyőre, szeretnék valamiféle bizonyítékot arról, hogy a kutya tényleg ott van. Az eddigi egyetlen információm a kutyáról sajnos annyira nem hiteles embertől származik, hogy abban sem lehetek biztos, hogy él-e még egyáltalán. :'(

2014. márc. 1. 11:28
 6/17 A kérdező kommentje:

[link]


itt a sztori valaki más "tollából". úgy intézte, hogy ne tudjak hozzászólni a poszthoz (ami viszont kb 5000 ismerőse számára jól látható), gondolom, mert amiket rólam ír, azok valóságtartalma nem feltétlenül éri el a pozitív értéket. Elég, ha azt nézem, hogy itt már arról van szó, hogy "a kutyus gazdija kénytelen volt feladni nagy házát és kisebbe költözni", míg nekem eddig azt mondta, hogy a "gazdi" hajléktalan, Algyő utcáit járva túrja a kukákat, a kutya meg battyog mögötte, és ha engem érdekel a kutya sorsa, akkor menjek oda, és keressem meg.


Valakinek valami ötlete, hogy mi a fenét lehet ilyenkor csinálni? :(

2014. márc. 1. 11:47
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy kissé elvesztettem a fonalat. Ha jól értem, a kutya kóbor volt, és te vitted el az egyesülethez, ugye? De előtte veled is élt egy ideig? Vagy egyből hozzájuk került? Te jelezted, hogy örökbe fogadnád? Egyáltalán azt nem értem, miért kellene engedélyt kérned bármilyen szervezettől, hogy a kutyát te magadénak tartsd, ha bizonyíthatóan nincs gazdája? Egy kicsit zavaros nekem a történet.

Furcsának találom pl, hogy (ha tényleg muszáj papíron elintézni) neked nem adtak lehetőséget örökbefogadási szerződés megírására, míg egy hajléktalannal papír nélkül is simán elengedik az állatot. Félreértés ne essék, semmi bajom alapból a hajléktalanokkal, és az is lehet, hogy egy valóban állatszerető, rendes embernél van a kutya. De egy valóban komoly szervezetnek vizsgálnia kellene, hogy a kutya biztos olyan helyre kerüljön, hol minden téren biztosított az ellátása, és nem csak akkor, ha pl. van elég adomány. Mi is fogadtunk örökbe kutyát Pécsen a Misinánál. És nem volt egyszerű, nem adták csak úgy oda akárkinek. És helyesen jártak el. Azért a szervezetnek megemlíteném, hogy ha így adják ki őket, az egyáltalán nem korrekt a kutyák jövőjére nézve.

A kutyát egyébként szeretnéd te örökbe fogadni, vagy csak kíváncsi vagy rá, hol van?

2014. márc. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Az is elég furcsa, hogy (a bejegyzés szerint: [link] te adtál 40.000 forintot a kennel építésére, de még te vagy (szerintük) a csúnya gonosz ember. Mert akárhogy is alakult valójában a sztori, manapság már ekkora összeggel segíteni is nagy tett. De láthatóan úgy tesznek, mintha meg sem történt volna.
2014. márc. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Elnézést, ha kuszán fogalmaztam, megpróbálom átláthatóbban összefoglalni:


Az a bizonyos egyesület lehetőséget hirdetett kennelek építésére, ezt ki kellett fizetni. (itt a hirdetés, mely egyébként publikus a hirdető fb-jén, szóval biztos nem gond, hogy ide kiteszem: [link]

Én erre fizettem neki, azt ígérte, hogy ő adja a helyet a kennelhez, melybe lehetőségem lesz mentett, gazdikereső kutyát elhelyezni, amíg nem adom örökbe.

Tehát lehetőséget arra adtak, hogy kutyát helyezzek el náluk. Kb olyan lenne a dolog, mint egy kutyapanzió, csak itt nem napi díjat fizetek a kutya ellátásáért, hanem a kennelt, és persze a kutya egyéb költségeit (oltás, chip, kaja).

A szóban forgó kutya, Csipet egy évig kóborolt Harta utcáin. Egyeztettem az egyesület vezetőjével, hogy mivel egy év alatt senki nem segített rajta, szeretném én megmenteni, örökbe adni. Az illető bele is egyezett, Szegedről elmentünk a kutyáért (Hartán állatvédők kérésünkre megfogták, és Solton helyezték el pár napra) Soltra. Onnan elhoztuk, engem itt Szegeden kitett a fickó (mivelhogy itt lakom), a kutyát pedig magával vitte az Algyőn lévő egyesület telephelyére, ahol a kennel van.

Az egyesületnek semmilyen költsége nem volt a kutya kapcsán, mindent (benzin a fuvarjához, oltás, chip, kaja) én fizettem ki, illetve a lány, aki Hartán etette és próbált hirdetéssel segíteni rajta, szintén beszállt a költségekbe.


Eddig ez oké.


A bonyodalom ott kezdődött, hogy a kutya állítólag megszökött a kennelből. Namármost, én itt Szegeden nem tudtam keresni egy Algyőn eltűnt kutyát, ezt az egyesület állítólag megtette helyettem. Megfogni elmondásuk szerint nem tudták, és kb egy hónap után közölték, hogy a kutyának van gazdája, bement egy tanyára, ahol egy öreg ember él, aki befogadta.

Ez jól is hangzott, de mivel én a kutya tulajdonosa/örökbeadója vagyok, kértem az egyesület vezetőjét, hogy egyrészt küldjön nekem képet, amin látható a kutya a gazdival, másrészt hozzon össze nekem egy személyes találkozót vele a körülmények ellenőrzésére és a szerződés megírására. Ezt meg is ígérte, hogy megteszi, eleinte nem is volt gyanús a "persze, majd csinálok róla képet", de egy idő után már nagyon. Egy idő után megelégeltem az ígérgetést, és mondtam az egyesület vezetőjének, hogy vigyen el, mutassa meg, kinél, hol a kutya. Ezt is megígérte, de halogatta, majd amikor kérdőre vontam, akkor már azt mondta, hogy nem tudja, hol a kutya, mert a gazdája hajléktalan lett, nincs címe, az utcákon él a kutyával együtt. De állítólag naponta látja őket, képet mégsem kaptam most sem, pedig a napokban is többször kértem. Ezek után semmi okom hinni, hogy igazat mond. Főleg, hogy az általa leírt történetben nem azt írja, hogy hajléktalan a kutya gazdija, gondolom, az 5000 ismerőse szeme láttára azért csak nem meri felvállalni, hogy szerinte az egy bejegyzett állatvédő egyesülethez méltó örökbeadás, hogy szerződés és minden nélkül hagyják a kutyát egy hajléktalannál, mondván, hogy van gazdája. Igaz, az örökbeadó hivatalosan is én vagyok, az enyém a felelősség, hogy kinek adom. Az egyesület a mentésben a kutya elhelyezéséért vállalt felelősséget. Tőlük veszett el. Most meg el akarják simítani az ügyet annyival, hogy a kutya boldog, gazdis, csak éppen ezt a tényt még egy képpel sem hajlandóak alátámasztani, sajnos félő, hogy azért, mert nincs kutya, akit fotózzanak :(

Az persze nem tetszik nekik, méghozzá nagyon nem, hogy számon akarom kérni őket. Nem is hajlandóak nagyon reagálni. A képet a történetről szóló hsz-ról a saját fb-men is megosztottam (kiegészítve a saját verziómmal), mint azt vélhetően kitaláltátok már, Kripli Kisasszony vagyok, ezen a néven megtalálható vagyok, nyilvános a poszt az oldalamon. Tegnap egy csoportba is betettem, ahol 100%, hogy tudnak reagálni rá az érintettek, de nem éltek ezzel a lehetőséggel. Telefonon kerestek ugyan, de nem vettem fel természetesen, ha mondani akar valamit az esetről, akkor azt vállalja fel mások előtt is.


Most itt tart a történet. Remélem, így már érthetőbb az egész. Amúgy privát levelezés során ígéretet tettek arra, hogy visszafizetik a pénzem, elvégre egyáltalán nem azt kaptam cserébe, amiben megállapodtam velük. Erre persze kb annyi esélyt látok, mint arra, hogy küldenek egy képet a kutyusról, amin él és virul...


Gyakorlatilag 40ezer forintért 6 napra elhelyezték, majd elvesztették a kutyát, aztán hazudoztak, hogy jó helyen van, van gazdija, de most, hogy - amúgy okkal - nem hiszek nekik, és kipattant az ügy, próbálják úgy beállítani, hogy én vagyok a csúúúnya gonoszember.


Az ok, egyébként, ami miatt nyomázásba kezdtem, mert végképp megelégeltem, hogy csak ígérgetnek, az egy másik mentett kutyám volt, azt már el sem helyezték (holott ugye ezért adtam nekik 40ezret), de hogy ne mondhassák, hogy nem segítenek, kiközvetítették gazdihoz. Ez esetben is ígéretet kaptam arra, hogy személyesen láthatom a kutyát, beszélhetek a gazdival. Erre végül nem került sor/nem volt szükség, mert azt a kutyát Algyőtől 20km-re találták meg kóborolni az utcán. Tehát az egyesületnél így néz ki egy örökbeadás, verik a mellüket, hogy ők hány utcai kutyának találtak gazdit, az viszont már nem érdekli őket, hogy az adott kutya esetleg pár héttel később ugyanúgy az utcán kóborol. Az adó 1%-ra viszont roppant érzékenyek.

Szerencsére ezt a második kutyát megtaláltam, mert valaki megfogta, és a chip alapján értesítettek engem. Immár tényleg gazdis, én adtam örökbe. De ebben az egyesületnek semmi érdeme, ezt anélkül is meg tudtam volna csinálni, hogy kifizessek nekik 40ezret. Ezt a második kutyát azért említem, mert róla is azt mondták, hogy boldog gazdis életet élt, viszont abból, hogy kóbor kutyaként találtak rá ismét, szerintem jogosan érzem úgy, hogy nagyon is van okom aggódni, mi lett az első kutyával, Csipettel. :(

2014. márc. 1. 13:44
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Írtam privátot.
2014. márc. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!