Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Találtam egy kis madarat (...

Paylol kérdése:

Találtam egy kis madarat ( szerintem Rigó, többször körbe jártam a környéket nem láttam fészket valószínüleg jol elvan dugva. Mit tegyek? Tanács?

Figyelt kérdés
Nagyon pici madárka nem tudom hogyan kerülhetett oda és az a baj hogy nem egy fa közelében volt.. Mit tegyek vele ? mivel etessem ilyenkor?szerintem pár napos lehet még nagyon pici,csupasz.. Én szívesen segítek neki csak nem tudom mit tegyek.. valami tanács,
2014. márc. 17. 18:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
10%

Hagyd békén! Ez durván fog hangzani, de valami oka van, hogy oda került, lehet ez véletlen vagy balszerencse, és lehet elpusztul, de akkor is hagyd.

A madárfiókák felnevelése nem egyszerű, és tapasztalat nélkül valószínűleg úgysem sikerülne, de még ha fel is nőne, hozzászokna az emberhez, úgyhogy a természetben rövid életű lenne.

2014. márc. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom..időm van rá..csak nem tudom mit csináljak..
2014. márc. 17. 19:15
 3/18 anonim ***** válasza:
11%
Akkor megismétlem magam, "Hagyd békén!".
2014. márc. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
De hogyha van esélye a túlélésre akár csak 1% akkor miért ne?egy ember gyereket se hagynak az utcán csak mert bonyolult felnevelni..
2014. márc. 17. 19:19
 5/18 anonim ***** válasza:
11%

Az ember gyerek saját fajunk, és akár erkölcsi kötelességnek is lehet nevezni, hogy felneveljük. De mi van a több millió éhező kisgyermekkel világszerte? Valahogy nem tolonganak az emberek, hogy mégis gondoskodjanak róluk. De ennek semmi köze a kérdésedhez.

Akár tetszik neked, akár nem az élet része a halál is. Lehet, hogy a lelkednek jót tenne, ha felnevelnéd azt a fiókát, de a természet nem így működik.

2014. márc. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Írtam privátot, erre meg ne halgass!!

:)

2014. márc. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

részben egyetértek az első válaszolóval, tényleg ott kellett volna hagynod, de téged is megértelek, én se tudtam volna másképp cselekedni és otthagyni elpusztulni

remélem már kaptál segítséget, ha még nem akkor keresgess itt a neten, keress egy jó állatorvost, madarakkal foglalkozó szervezetet

2014. márc. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igen már kaptam választ..egy próbát feltétlenül megér az élete <3 :)
2014. márc. 17. 21:17
 9/18 anonim ***** válasza:
23%

Ha Pesten vagy a közelében laksz,vidd el az Állatkertbe,a Természetvédelmi Mentőhelyen azonnal átveszik és szakszerűen felnevelik.Ha módod van rá,már holnap vidd el reggel.Ha jól tudom egyébként,a rigó védett is,de lehet,hogy hülyeséget írok.

Ha Pesttől messze laksz,a legközelebbi vadaspark vagy Nemzeti Park Igazgatóságot kell felhívni.

Én sem hagytam volna meghalni,szerencsére a mi falunkban pl.van madarakhoz nagyon értő személy.

Merre laksz?

2014. márc. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly ilyenkor én is találtam egyet, a macskám szájából szedtem ki. A talajon mászkálnak, csak az anyjuk hívó szavára mennek oda enni, így könnyű prédák a ragadozóknak. Léggyel etettem meg vettem neki lisztkukacot, de 2 nap múlva elpusztult, remélem Te sikerrel jársz írj majd h megy ;)
2014. márc. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!