Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Találtunk egy denevért a...

Találtunk egy denevért a földön, hogy segitsek neki?

Figyelt kérdés
Egy iskola mellett találtuk a lányommal a földön pihegett. Egy egészséges denevér nem fekszik a földön csak úgy. Elképzeltem, hogy az iskolások megtalálják és kicsinálják... Ezt nem szerettem volna, ezért hazahoztuk, de útközben átgondoltam, hogy mi van ha veszett, ezért már nem akartam a lakásba felvinni, ezért letettem egy bokor aljába, de ott meg félek, hogy éjjel megeszik a macskák. Este történt az eset. Mit tegyek? Reggelre lehet, hogy nem lesz meg, mert megeszik a macskák. Ha meglesz, mit tegyek vele? Már ha nem akarom a sorsára hagyni? Elvigyem állatorvoshoz? Szerintetek veszett? Vagy el van törve a szárnya vagy a lába? Csak állatvédők véleményére vagyok kiváncsi és aki tud esetleg valami épkézláb ötletet. Köszönöm szépen. Ha meggyógyulna, visszavinném oda, ahol találtuk, az övéihez... Mint ET-t : )
2014. márc. 31. 21:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6%
nem veszett, évtizedek óta nem volt veszett állat észlelés az országban - amúgy meg már rég megették a macskák :(
2014. márc. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha Pesti vagy akkor szólj a Noénak vagy állatvédőrsgének. Ha nem, akkor állatorvos vagy helyi állatvédő szervezet, állatkert,
2014. márc. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
71%
lehet h semmi baja nem volt csak valahogy lekerult a foldre es a deneverek nem tudnak a foldrol felrepulni ezert maradhatott ott
2014. márc. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Nem a fenét nem volt!Kecskemét környékén Bács-Kiskun megyében tavaly óta 17 esetben igazolták a veszettséget laborvizsgálattal,most is zárlat van a környéken április közepéig.Senki nem tudja,hogy jutott a járvány az ország közepére.Azzal kezdődött,hogy veszett róka ment be egy tanyára Kecskeméten az ősszel.

2010-ben az Állatkertbe vittek be egy denevért,majd bemondták a rádióban,hogy az állat veszett volt,keresik a családot,akik bevitték.

Ha Pest környékén laksz,az Állatkertben van természetvédelmi mentőhely,ahova beveszik és megfelelő állatorvosi vizsgálatokat végeznek rajta.Ha nem veszett,meggyógyítják és szabadon engedik.Ha nem elérhető számodra Pest,akkor a legközelebbi állatkertbe,vadasparkba vidd be.Ha ilyen sincs,a legközelebbi nemzeti park igazgatóságát hívd fel holnap.Kézzel ne nyúljatok az állathoz semmiképpen.

Ha véletlenül veszett lenne és egy macska megeszi,ami jó eséllyel oltatlan,nagy baj lehet.Ha van garázsotok vagy egyéb zárható hely,dobozzal együtt vidd be oda reggelig.

Ha reggel elpusztulva találnád,vidd el a legközelebbi állatorvosi rendelőbe és ott megmondják,mi a további teendő,valószínűleg beküldik boncolásra.Remélem erre nem kerül sor.

2014. márc. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ha holnap még megvan, elviszem a rendelőbe. De az éjszaka hosszú és sok a macska mifelénk... Na mindegy. A természet ilyen, de megpróbálok neki segiteni, ha tudok.
2014. márc. 31. 21:57
 6/12 anonim ***** válasza:
Írd meg majd kérlek,mi történt!
2014. ápr. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Beigazolódott a sejtésem. Reggelre már nem volt ott... : (
2014. ápr. 1. 21:09
 8/12 anonim ***** válasza:

Ó szegény :(

Majd figyeld a környékbeli macskákat,nem viselkedik-e furcsán valamelyik.Ha veszett volt véletlenül a denevér,megfertőzhetett oltatlan macskát.

De erre szerencsére kicsi az esély.

2014. ápr. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Képzeljétek! Ma mentünk haza a kislányommal és két szomszéd gyerek cipel egy irdatlan nagy dobozt. Újságolják, hogy találtak egy denevért, a falon lógott, kapaszkodot... : ) Tehát megvan a denevér!! Elvittem, ne tudjátok meg, kb. 4 helyre és sehol nem segtettek (Az első állatorvosnál nem volt épp ott az orvos, az állatkórházban nem tudják mit kell vele csinálni, a szomszéd utcai állatorvosnál pedig ajánlottak egy vadmadármentő hapit, aki ma már nem elérhető, de holnap... !! Igy segitsen az ember! Mindegy, hazavittem, beraktuk a dobozba, letakartuk, de előtte adtam neki vizet meg gépsonkát, hátha éhes már nagyon : ) És ott hagytuk a ház tövében. Felvinni senki nem merte, nehogy kitörjön a hepaj, hogy denevér van a house-ban : ) Holnap felhivom a madaras embert (dr. Berkényi Tamás, neten van róla videó is), pont fehérvári, ha a madarakon segit, talán a denevéreken is, hisz szárnyakról van szó... Szóval, nem adom fel! (Remélem reggelre még meglesz a denevér!) Ja! És nem akadt bele senkinek sem a hajába!!! (Imádom ezt a viszolygást, amikor meglátnak egy repülő példányt és rákezdenek: Jajjj, beleakad a hajamba, menj már innen, fúúúúj!! : )))
2014. ápr. 3. 22:03
 10/12 anonim válasza:
Mi lett vele?
2014. ápr. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!