Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tegyek, hogyha izgatják...

Mit tegyek, hogyha izgatják és el is viszik a telkemről a kutyámat, amikor nem vagyunk otthon?

Figyelt kérdés
A házunk körül a nyáron tervezzük a kerítést.Az illető azért jár be hozzánk (tanúk vannak rá)a kutyához,mert nem adtam oda"kölcsön" A jegyző szomszédi vitának könyvelte el, és nem foglalkozik az üggyel. Pedig magánlaksértés, azon kívül a kutyát, ha elviszi magához, bármi baj érheti a mellett, hogy felháborító!Legutóbb pedig panasszal élt,a Polg.Hiv-ba, hogy a kutya az övé, ami hazugság!!!

2014. ápr. 29. 07:08
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Kerítést, és akkor már betörésnek számít, amúgy nem is értem, hogyhogy nem megy el magától a kutyád, ha egyszer nincs kerítés.
2014. ápr. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nem tudjátok máshol, másnál tartani a kutyát? milyen fajta, hogy annyira kell a szomszédnak?

ha nincs kerités, és a kutya nem megy el, akkor láncon van?

2014. ápr. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Ha a kutya oltott chipezett nincs helye a vitának, az oltási könyvben szerepel a gazda neve. Az kerítés elkészültéig megpróbálhatod tisztázni, miért viszi el magával, ha sukerül, már kezelhető a probléma.
2014. ápr. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom akkor sem számít betörésnek, ha kerítés van, csak valami magánlaksértés vagy ilyesmi, aminek lehetnek büntetőjogi következményei ugyan, de korántsem kellően súlyosak. Na mindegy.

Amíg nincs kerítés, addig sajnos valószínűleg tűrnöd kell. Elvileg erre is kellene legyen valami jogszabály, hogy honnantól a te telked, de jobb ha hallgatsz, mert téged eleve megcsíphetnek azzal, hogy úgy tartasz kutyát, hogy nincs kerítés, amikor köteles vagy kerítést csinálni, ill. biztosítani, hogy a kutya ne szaladgálhasson az utcán, ne veszélyeztessen másokat (ilyenkor nem érdekel senkit, hogy esetleg szelíd).

Én eleve nem vittem volna úgy kutyát sehová, hogy nincs kerítés, az lett volna az első. Vagy meg van kjötve a kutya vagy egész nap kennelbe van zárva? Mert attól meg megbolondul és elvileg az sem megfelelő törvény szempontjából. Tehát most már bírjátok ki, amíg nem lesz kerítés, aztán legyen rendesen zárható kapu is.

Annyit lehet még tenni, hogy elhordod kutyaiskolába, és /vagy kiképzőhöz a kutyádat, hogy megtanulja, hogy ne hagyja magát mindenkinek ide-oda rángatni, hanem szükség esetén lépjen fel dominánsan, esetleg igenis kapjon oda, ha megpróbálják elhurcolni. Gondolom nem ismer el eléggé falkavezérnek (attól, hogy veled jól viselkedik ez még fennállhat), vagy nem érzi kellőképpen magáénak a területet, ha engedi, hogy boldog-boldogtalan elvigye. Esetleg nagyon hozzá lett szoktatva ahhoz az emberhez és azt gondolja ő is a falka/család tagja, azért megy vele.


Nem tudom szebben mondani, sz.rd le a gyökeret, vergődhet akárhol napestig, ha a kutyában chip van (ami már kötelező) és az a te nevedre van bejegyezve és semmi HIVATALOS papír nincs arról, hogy te a kutyát nekiadtad volna. Na persze ha esetleg nincs chip, akkor mindketten hülyék vagytok (már ne haragudj)...


Én megkérném a szomszédokat, hogy ha látják, hogy megy befelé, akkor gyorsan hívják a rendőrséget. Általában kevesebb, mint 5 perc alatt kiérnek, bár nem tudom, ti hol laktok, ez egy általános vidéki, külvárosi idő.

Esetleg valahogy (finoman, pl. beszélgetéssel) fel is lehet tartani kicsit. A szomszédok pedig nyugodtan hívhatnak rendőrt, majd mondják, hogy ők csak jót akartak, mert látták, hogy valami idegen bemegy és próbálja elvinni a kutyát.

Ha pedig te érsz haza és nincs ott a kutya, akkor hívd ki a rendőrt és együtt menjetek el a kutyáért és verd ki a hisztit és mondd el, hogy mi megy nálatok és a jegyzőt sem különösebben érdekli stb.

Sajnos itt te is hibás vagy, amíg nincs kerítés és be tud menni az az ember, de hátha kicsit megijed attól, hogy rendőrséggel mész ellene...

Mondanám, hogy kerítsd körbe "kutyakerítéssel" a portát addig is, de szerintem az sem olcsó és ha magával akarja rángatni az ember, akkor nem megoldás. Arra gondolok, amikor be lehet ásni a vezetéket a föld alá, szépen le lehet fektetni, és ha a kutya azon túl akar menni, akkor pl. kap egy enyhe (nem fáj neki, csak jelzésértékű) áramütést. De az a baj, hogy szegény kutya hiába nem akarna továbbmenni , ha az ember fogja és viszi, tehát jelen esetben ez sem jó megoldás.

Mondanám, hogy ha már nem tudsz mit tenni és semmi sem válik be, akkor menj át és lásd el az illető baját (nyomokat ne hagyj), de nem ismerem, így ezt nem tanácsolhatom már csak azért sem, mert lehet, hogy bosszúból ártana a kutyádnak.

Különben ha nincs kerítés és oda tud menni hozzá másik kutya, akkor verekedésre/vemhességre is számíthatsz...


Mielőbb húzzátok fel a kerítést, a kutyában pedig legyen chip, amivel igazolni tudod, hogy a tiéd.

2014. ápr. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 ecsemecse ***** válasza:

Ha a telek a ti neveteken van, akkor már elég csak egy fénykép, egy videó, amin az illető jól felismerhető. Attól függetlenül, hogy nincs körbekerítve az udvar, az még magánterület. Ha be tudod valahogy bizonyítani, hogy a ti engedélyetek nélkül ját a ti magánterületetekre, simán feljelentheted. Ugyan ezzel csak a bejárását tiltod meg, nem a kutya elvitelét, de egy lépéssel közelebb a cél.


Valóban kérdés, hogy ha nincs kerítés, hogyan tartod a kutyát? Amíg nem szabályosan, addig nem érdemes pattogni, mert megeshet, hogy te húzod a rövidebbet. Aminek meg kell lennie: chip, veszettség elleni oltás. Emellett megkötött kutyánál meg van szabva, hogy legalább milyen hosszúnak kell lennie a láncnak (pontosan nem tudom, soha nem kötöttem meg kutyát), kell hogy legyen előtte állandóan víznek és kell egy ház, ami védi az időjárástól. Ha jól tudom, ezek már mind benn vannak a törvénybe. Kennelre is vannak kötelező előírások, hogy milyen padozat kell, ott is ház és víz, mekkora terület. Amíg ezek nincsenek meg, simán mondhatja, hogy ő csak az állatnak akar jót, mert tőled nem kap meg mindent, ami törvény szerint jár neki és akkor hivatalos úton tőled vehetik el a kutyát. Ha ezek megvannak, akkor viszont nincs kérdés, a magánterületre történő illetéktelen behatolás és a "magántulajdon" eltulejdonítása miatt mehet a feljelentés.


De minél előbb lesz kerítésetek, annál jobb. Ha be akar menni, akkor is be fog, de abban az esetben már a hatóságok is kénytelenek lépni. Bár mégegyszer mondom, a kerítés megléte semmit nem változtat a magánterület kérdésben, maximum ha szabályozva van, hogy kötelező kertelni.

2014. ápr. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kapjátok rajta, amikor vinné el a kutyát. Lehetőleg legalább ketten legyetek, hogy tanúd is legyen, vagy akár vegyétek fel mobilra, videóra, ahogy bejön az udvarba és elviszi.

Én megfenyegetném feljelentéssel magánlaksértésért és lopásért, mert végülis nem tudná bizonyítani, hogy vissza is hozná az elvitt kutyát. Meg eleve, engedély nélkül teszi. Sőt, akár azzal is megfenyegetheted, hogy ha mégegyszer bemegy a telketekre, feljelentitek, hogy ellopott onnan valami nagy értékű tárgyat, vagy akármit. És végső esetben akár egy verést is kilátásba helyeznék, persze csak burkoltan megfogalmazva, és hatásosabb, ha egy izmosabb rokonnal ijesztgetjük.

Itt csak az a lényeg, hogy beijedjen. Csak ez segít, ha a hatóság nem.

2014. máj. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!