Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Lehet otthon dámszarvast,...

Lehet otthon dámszarvast, gímszarvast, muflont tartani?

Figyelt kérdés

Természetesen én nem szeretnék itthon ilyen állatokat, csak felfigyeltem egy hirdetésre:

"Dámszarvas, gímszarvas, muflon eladó.

Igény szerint házhoz szállítás."

Én úgy tudtam, hogy nem lehet magánházaknál tartani őket, maximum ha van engedéje valakinek, azt meg nem osztogatják csak úgy... Meg nem is lenne túj jó helyük egy kis kertben vagy karámban...


2013. júl. 1. 08:12
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Nem lehet, hogy kajaként árulják? Mert itt nálunk egy-két helyen lehet beszerezni muflonhúst.
2013. júl. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem is húsról van szó a hirdetésben. Egy félbevágott dám eldől az ólban..
2013. júl. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

lehet, de nem derült ki a hírdetésből..

Köszi a válaszokat! ment a zöd kéz!

2013. júl. 2. 12:20
 4/5 anonim ***** válasza:
a dámszarvast kifejezetten zárttéri tartásra "találták" ki, vadasparkok, kastélykertek és társaik. Amúgy mivel nem védett állatok, szerintem tarthatók és tenyészthetők ha megfelelően tudod igazolni a származásukat, hogy legálisan kerültek a birtokodba és biztosítani a megfelelő körülményeket.
2013. júl. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A fent felsorolt állatok tartatók és tenyészthetők.
2013. júl. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!