Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ti elítélitek, ha valaki...

Ti elítélitek, ha valaki igazi szőrmét hord?

Figyelt kérdés
2014. máj. 14. 19:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%
Igen.
2014. máj. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
Konkrétan nem szoktam vele foglalkozni, mármint tenni úgy se lehet semmit, amíg jó pénzért veszik őket, addig úgy is lesznek akik csinálják őket.
2014. máj. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
18%
És mi van akkor ha ajándékba kaptam egy kabátot, aminek csak a süsüjén körbe van egy csík szőr, de az (sajnos) igazi?:(
2014. máj. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Zowie ***** válasza:
100%
teljes mértékben
2014. máj. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
68%

Igen!

Amúgy meg undorodom tőle mert a szemem elött van ahogy élve nyúzzák a szerencsétlent. Sajnos láttam ilyen videót......

Olyan kabátot se veszek aminek a kapucniján igazi szőrme van. Nem bírnám elviselni magamon.

2014. máj. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
56%

IGEN, IGEN, IGEN!

vannak elrettentő videók, amire senkit nem kényszerítenék rá, hogy megnézzen, (kivéve, ha "tudatosan" választ prémet magának!) az ember azt hiszi magáról, hogy mindent megtehet más érző lényekkel, mert azt hiszi több esze van, mint az állatoknak. de ha jobban gondolkodna, rájönne, hogy kevesebb, mert az állatok nem csinálják azt, amit az emberek, kivéve a ragadozókat, létfenntartás okán. Ma már SZÉGYEN állatbőrt viselni, vagy akár húsfélét enni, fejlettebb társadalmakban, még ha annyira is "jó bőrnek" akarnak tűnni mások előtt! egy régi tanárom mondta: - minél üresebb valaki belül, annál többet kell magára aggatnia! azt hiszem igaza van! A gondolkodás nem ölt meg senkit!, de a szőrme, az igen! miért kell szenvedni egy érző állatnak az ember hiúsága miatt? különben a fenti válasszal nem értek egyet, mert ha nincs kereslet, akkor kínálat sem lesz, így pedig a szőrme - business kihal, az állatok meg nem! remélem, segíthettem!

2014. máj. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%
Én nem hinném, hogy valamiért megérné az állatot élve megnyúzni, és nem jobb előtte mondjuk megölni, ha nem is átlyukasztva persze. Tehát ugyan biztos sokszor úgy történik, de arról nincsenek pontos adatok, hogy mikor mennyit szenved a prémes állat. Akkor már a mekibe, kfc-be se tegyétek be a lábatokat, mert azok támogatják a ketreces csirkenevelést. Én például az elefántcsontot is elítélem, de attól még szedhették elhullott elefántból is - csak az ritkább, általában lelövik őket érte.
2014. máj. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
39%
+ Egyébként a ragadozó állatokat egyáltalán nem érdekli, hogy mennyit szenved vagy nem szenved a zsákmányállat. Egy vágóhídon azért ez egy szempont. Filozófiai kérdést se csinálnak abból, hogy mit esznek meg, és mit nem, hogy lesz jó a karmájuk.
2014. máj. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
71%
Én teljes mértékben..! Csak egy bunda miatt több állatot i megölni...Ez szomorú.:/ Ha nagyon szeretnél szőrmét hordani akkor legalább NE IGAZIT..!
2014. máj. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Az más, ha a húsáért ölöd meg. Régen gyakran öltöztek szőrmékbe az emberek, de az állatokat tisztelték érte (inkább a természeti népek), illetve szükség volt erre, nem kényelemből, fényűzésből tették. Mondjuk egyszerűbb lett volna a meleg éghajlaton maradni. :)
2014. máj. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!