Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ti elítélitek, ha valaki...

Ti elítélitek, ha valaki igazi szőrmét hord?

Figyelt kérdés
2014. máj. 14. 19:11
1 2
 11/20 Almlili ***** válasza:
34%
IGEN!!!!!!!!!! VAJON AZOK, AKIK IGAZI SZŐRMÉT HORDANAK, DJÁK HOGY HOGY MEGY EGY ILYEN NYÚZÁS? TUDJÁK MILYEN SZŰK KIS KETRECEKBEN TARTJÁK SZEGÉNYEKET? HA BETENNÉK A LÁBUKAT EGY ILYEN TELEPRE, AKKOR ÖRÖKRE ELMENNE A KEDVÜK A BUNDAHORDÁSTÓL!
2014. máj. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
55%
Vajon Te tudod mi az a Caps Lock a billentyűzeten?
2014. máj. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

7 nek.

Akkor te még nem láttad azt a felvételt hogyan nyúzzák meg szerencsétlen rókát.

Kihúuzza a ketrecből nyakánál fogva, ütlegeli egy husángal a fejét, még rá is tapos a nyakára. Az állat ugyan mozgás képtelenné válik de mozgatja a száját. Lerántja a bőrét, majd a dögökre teszi a csupasz testet. Ám egyszer csak a csupasz test feje emelkedik, és nézi a saját testét.....

2014. máj. 28. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
49%

Nyilván nem vagyok nagyon tisztába, hogy pontosan hogy van ez, én is láttam szörnyűbbnél szörnyűbb videókat, de lenne egy kérdésem: MINDENHOL így csinálják? Mert olvasni mindenfélét lehet, sőt olyan is volt, hogy kiderült egy cégről hogy a felvétel amit közzétett valaki az interneten, több éves, és humánusabb megoldást találtak a szőrmére.

Félreértés ne essék, nem védeni akarom az állatkínzókat, csak arra vagyok kíváncsi, hogy mindenhol így csinálják, vagy esetleg vannak kivételek?

Mielőtt elítélnétek, soha életemben nem vettem még szőrmét, nem is fogok, ahogyan valódi bőr ruhát/cipőt sem, csak nem tudom, hogy mi az igazság.

2014. máj. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
olyan nincs, hogy "humánus" állat ölés! de van emberi tudatosság, ezt kell fejleszteni, tanulni, infót szerezni, és megosztani, hogy meg legyen kérdőjelezve némely "hagyomány" kultúrája. egy társadalom fejlettsége a közössége tudatosságát, állandó alakulását, haladását, (előre)tükrözi. erről szól az evolúció. (agyakban, szívekben, és lelkekben). ma már a jó ízl(el)és is ilyen keretekben működik, és a tudatlanságra már nem lehet kifogás. (az csak egyéni választás, és döntés kérdése).
2014. jún. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok. Inkább mondjuk azt, hogy nem igazán lehet biztosítani, hogy a megvett szőrmét olyan módon nyúzzák le, ahogy az nekünk "tetszik". (nem hiszem, hogy sokaknak tetszik az a rész) Valószínűleg nincsenek úgy beszabályozva, mint a disznó vágóhidak, hanem kb. azt csinálnak ott, amit akarnak. Így tehát jobb felé se nézni a terméknek.
2014. jún. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
49%
+ Tehát én is ezt mondom, hogy van pár éve nyúzós eljárásról felvétel, de ez nem jelenti azt, hogy mindig az van. Szerintem 1) ott veszik fel ezt kamerával a szadistább (vagy pont a tiltakozó) dolgozók, ahol "érdekesebb" a történet 2) azok nem terjedtek el az interneten, ahol tök nyugiban folyik az aránylag humánus termelés, és a rókákat előbb elaltatják (sőt, ezt minek kamerázzák le a beszivárgó aktivisták? ha a rókák nem szenvednek, akkor videó sincs, nem keltenek hírt). Szóval hogy mit láttok az interneten abban benne van az is, hogy a botrányos dolgok jobban terjednek. A híradó is direkt közöl több rossz hírt, mert különben "unalmas".
2014. jún. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
49%

14-es vagyok, csak azért kérdeztem, mert én is olvastam olyat (ami alatt a humánusabbat értettem), hogy előtte elaltatják az állatokat, mert mondjuk idősek, vagy betegek, vagy egyszerűen tartják őket, és amikor elpusztul (elvileg) természetes módon, akkor kezdenek bele.

Mondjuk ez se valami frankó megoldás, hiszen egy elpusztult állatnak meg kell adni a tiszteletet, hogy a testét békében hagyjuk, de még mindig jobb, mint az élve nyúzás:(

2014. jún. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Utolsó, ne haragudj, de nem lehetsz ilyen naiv:D


Persze, megvárják míg elpusztul az állat természetes módon, ami lehet 5 év, de lehet 15 év is, ők meg addig szépen bánnak velük és malmozgatnak....


Ki kell ábrándítsalak, ilyen SEHOL nincsen. Max olyan, hogy előtte árammal sokkolják őket vagy elaltatják őket. De attól még rossz körülmények között élnek sajnos, egy ketrecben, ahol meg sem tudnak mozdulni.

2014. jún. 6. 11:27
 20/20 anonim válasza:
Tudom hogy már egy éves kérdés de... Ez nagyon beteg: vannak helyek ahol te választhatod ki az "alapanyagot" a szőrméhez, Magyarul bemész egy csomó róka vagy csincsilla közé és kiválasztasz egyet és azt nyúzzák meg.. ÉS VAN OLYAN AKI KÉPES RÁ (persze milliókért)
2015. febr. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!