Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért van az, hogy a legszebb...

Miért van az, hogy a legszebb állatok vannak kihaló félben?

Figyelt kérdés
Tigris, leopárd, oroszlán, panda, kétpúpú teve, hiénakutya, orrszarvú, párduchiúz stb.........
2014. aug. 1. 15:45
1 2
 1/14 Ghtyshd ***** válasza:
58%
mert az ember hülye, és irtsa őket. Jobb magyarázatot senki se tud! Nekem kedvenc állatom a Bengáli Tigris, de az is már olyan ritka...
2014. aug. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Vajon miért? A felsoroltjaid zöme esetében, abban a pillanatban, mikor meglátta őket először az ember, nekiállt vadászni a prémjéért. Nekem is iszonyúan tetszik a leopárd mintája, de én jobban szeretem magán az állaton nézegetni.
2014. aug. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Általában sajnos pont a szépségük, jó kiállásuk vagy impozáns erejük miatt lettek népszerű trófeák (gondolom mert oroszlánra vadászni "menőbb" dolog vadászkörökben, mint mezei nyúlra), vagy a szép prémjük, agyaruk, szarvuk keresett. Sok helyen pont a különleges, mágikus tulajdonságokkal felruházott állatok szerveit keresik az ostoba emberek akár vagyonokért (pl. potencianövelőnek vagy orvosságnak), a tigrisek ezzel sokat szívtak. A környezetváltozást, a területeik csökkenését is megsínylik, nem csak ők, de a kevésbé érdekes, nagy, különös állatokkal sajnos kevesebben is foglalkoznak (mert nem tudják, hogy létezik ilyen állat, azt meg pláne nem, hogy veszélyeztetett).
2014. aug. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Pont azért. Irígykedik, és irtja, hogy ő viselhesse a prémet. Én lenyúznám a bőrét annak, aki ezt csinálja.
2014. aug. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Csak annyit mondanék ehhez:

...mágikus tulajdonságokkal felruházott állatok szerveit keresik az ostoba emberek...

Ez betegség, nem kell ezt elítélni.

2014. aug. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Multkor is láttam h dél-afrikai medvefóka kölyköket ütöttek agyon bunkóval, azokat kéne agyonütni akik ezt teszik!
2014. aug. 1. 16:11
 7/14 anonim ***** válasza:
Az éjjeli papagájból pl.jó ha 50 maradt.Bár róluk szinte semmit nem tudunk,az éjszakai életmód miatt. :'(
2014. aug. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
mert az emberek olyan idióták, hogy le kell őket öldökölni, és pl. a tigris bundájából bundát készíteni.
2014. aug. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
22%
2014. aug. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%

9-es vagyok. azt fűzöm a képhez: Lehet, hogy látszik, hogy Photoshop, de így kell elképzelni, amikor halakat ölnek. Mintha pandákat ölnének...

Nem csak a kihaló állatokat kell már-már védeni. Lehet, hogy száz-kétszáz év múlva egy tonhal aranyakat fog érni...

2014. aug. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!