Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tegyünk a beteg kutyával,...

Mit tegyünk a beteg kutyával, ha nem tudunk anyagilag segíteni rajta?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves német juhász kutyánk, akinek elvileg a fülével van probléma. Eleinte gennyezett a füle, később már elkezdett hullani a szőre, aztán nagyon-nagyon büdös lett. Elvittük állatorvoshoz, ahol kimosták a fülét sok vér és genny jött belőle. Az orvos azt mondta, hogy allergiás a csirke húsra, azóta nem is adunk neki csirke húst és semmi nem változott. Felvittük másodjára az orvoshoz és azt mondta, hogy nem tud rajta segíteni. A fülmosás volt 20 ezer forint. Biztos tudnának rajta segíteni szerintem viszont az nagyon drága lenne a szüleim pedig azt már nem tudnák fizetni. Ha valaki tudd állatvédő egyesületet, akkor írja meg.. fontos lenne!!
2014. aug. 22. 21:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
2014. aug. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
2014. aug. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

De szerintem ez nem az allergia miatt van.

Valószínű műteni kellene a fülét, lehet van benne neki valami, ami mostanra tönkretette a folyamatos gyulladásbantartással. Próbálj segítséget kérni az alapítványtól, hátha csak az állatorvosi vizsgálat erejéig de hajlandóak segíteni.

Szerintem kicsi az esélye, de meg kell próbálni.

2014. aug. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm segítséget! Remélem tudnak rajta segíteni!!!
2014. aug. 22. 22:05
 5/11 anonim ***** válasza:

Ja és nekem csak a macskámnak volt ilyen gyulladása, akkor Tetrán szemkenőcsöt kellett neki nyomni bele, attól elmúlt.

Nem allergia volt, hanem fertőzés.


Ha ezek a fajtamentők nem tudnak segíteni (pedig arra hozták létre az alapítványukat ugye) akkor másik állatorvost kellene keresni.

2014. aug. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mindenképpen utána járunk más orvosoknak, mert szerintem ez a helyi állatorvos betudta ennyivel, hogy allergiás, nem tudnak rajta segíteni azt ennyi. :)
2014. aug. 22. 22:30
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyébként a szüleim gondoskodnak róla, de ők nem akarják semmilyen állatorvoshoz vinni, mert hogy nem tudják kifizetni a vizsgálatokat... legalábbis ezt mondják... illetve elvitetni sem akarják és elaltatni se! Én sem tudok anyagilag segíteni neki, mert nem dolgozom. De már egy ideje szenved a kutya és már elviselhetetlen a szaga!
2014. aug. 22. 22:37
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát még a kutyának milyen elviselhetetlen lehet, hogy rohad a füle...

Vagy mondjatok le róla és adjátok oda a fajtamentőknek, vagy kezeltessétek. Ez a két lehetőség van, ha egy kicsit is szeretitek a kutyát.

2014. aug. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bűzmirigy kinyomása.

Keress másik orvost, mert aki kezelte, az sarlatán. Nagyon elképzelhető, hogy régebben toklász ment bele .

Sajnos, orvos nélkül el fog pusztulni a kutya, mert a genny ráhúzódhat az agyra is.

2014. aug. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! :)
2014. aug. 24. 00:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!