Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogyan készítsek neki házat?

Hogyan készítsek neki házat?

Figyelt kérdés
A környezetemben van egy alkesz csávó, a kutyája láncon, alig kap enni, kint az összes bordája, a "háza" pedig már összetámasztott hullámpala. A jegyzőnek nem merek szólni, mert elsőre tuti csak figyelmeztetné, amikor visszamenne ellenőrizni, már tuti nem lenne meg a kutya mert a csávó eltüntetné (nem ez lenne az első eset). Nekem 5 kutyám van+ideiglenesek, nem tudok még egyet bevállalni, menhelyek tele..míg keresek neki gazdát, miből tudnék neki házat csinálni? Nagy papírdoboz, hungarocell, nylon van. Hogyan tegyem tartóssá? Köszi

2014. szept. 23. 22:59
 1/6 A kérdező kommentje:
*már helyett pár
2014. szept. 23. 23:00
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát, ezeket nehéz tartóssá tenni.

De pl az a pár hullámpala jó kiindulási alap lenne, ami alapból ott van a kutyusnál

A hungarocell nagyon jól szigetel, de nem nagyon szokták fedetlenül beépíteni a kutyaól külső fala alá, mert zörög és a kutya automatikusan kikaparja onnan.


Esőtől védi a srác által letett pala?


Ha igen, a legolcsóbb és talán a leghatékonyabb az lenne, ha egy kutyánál nagyobb léckeretet építenél, azt betennéd a pala alá és feltöltenéd szalmával.

A keret azért kell, hogy a lánccal ne rángassa nagyon szét a szalmát.

A szalma pedig pl sokkal jobb, mint a műanyag marhaságok, amivel manapság lefedik a kutyaólak belsejét- ráadásul nem mellékesen könnyen cserélhető, ha piszkos lesz vagy ellepik a bolhák stb.

A hőszigetelése is nagyon jó, szánhúzókutya-versenyeken a hóra "ágyaznak" meg vele a kutyáknak (oké, husky, malamut, stb bírja a telet amúgy is).


A legfontosabb, hogy oldjátok meg, hogy lehetőleg szél és eső védett legyen a kutya óla.


Szóval, szerintem ez a legegyszerűbb és leggazdaságosabb mód.


A hungarocellt, papírt sajna nem tudod tartóssá szedni, mert a kutyus is széttépheti, elázhat stb..

2014. szept. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt megengedi, hogy házat építs a kutyájának?


Első körben szerintem azt kellene megoldani, hogy rendesen kapjon enni. Építhetsz neki csodapalotát, de ha nincs egy deka hús sem rajta, állandóan fázni fog, láncon télen meg is fagyhat.


A palával az a baj, hogy nagyon rideg. A hungarocellt, ha elég nagy, letehetnéd alá, jól szigetene, köré viszont kellene valami, ami a szalmát benn tartja a házban (mert tényleg a szalma a legjobb). A legjobb az lenne, ha valahonnan tudnál szeretni fahulladékot, széles léceket, régi hajópadló-hulldékot, hasonlót és abból készítenél neki kocka-házat, kis küszöbbel, abba bele a hungaocell, rá a szalma. Ha ezt elfogadná a gazdája, talán valami olcsó tápot is elfogadna mellé, azok úgyis tele vannak gabonával, hátha hízna, esetleg kis olajat is lehetne rá tenni, ha van rá kapacitásotok.

2014. szept. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jelenleg nincs munkám, az itthoniak etetése is fejtörést okoz sokszor, de megteszem ami tőlem telik. Köszi a válaszokat
2014. szept. 26. 16:22
 5/6 anonim ***** válasza:

És a menhely nem tudna neki segíteni anyagban/élelemben? Már az is sok segítség lenne.. vagy esetleg étteremben/pékségben kéne megkérdezni, hogy nem-e tudnák odaadni neked (ill a hajléktalannak) a megmaradt ételeket, amiket már nem tudnak felhasználni. A semmitől a pékáru is jobb, ha hozzá jönne valamennyi "értékes" tápanyag az étteremből, akkor már nyert ügy lenne.

Itt Miskolcon is vannak állatvédők, akik önpénzből fedezik az óriási kiadásokat, ők így oldják meg az etetést (persze mellé kapnak tápot, de ugye az hamar fogy, ha sok kutyus van). Egy próbát megér.

2014. szept. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem hajléktalan a csávó, egész takaros kis háza van, csak szinte az összes pénzét piára meg cigire költi. Mindegy, ez nem is az én dolgom, csak zavar ahogy szerencsétlen kutyával bánik. Lehet elkéstem, most már nem láttam a kutyát :(( A legközelebbi menhely kétszeres létszámmal üzemel, elég előteremteniük a majd' 200 kutyának a napi betevőt. Szinte az összes menhelyen hasonló a helyzet...:( Köszönöm a válaszokat
2014. szept. 29. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!