Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan készítsek kaparófát...

Hogyan készítsek kaparófát házilag? Lehetőleg hogy olcsóbban megússzam.

Figyelt kérdés
Két házi cicusnak lesz. :)
2014. aug. 2. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Én egyik ismerősömnek egy sima fa rönköt láttam aminek ki volt fúrva az egyik fele és egy talpra volt erősítve. Elvolt vele a cicus.
2014. aug. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is osztom az első ötletét. Sima rönkfát kell beállítani neki, a lehető legjobb kaparó. Még ha rokonod nincs kertesben élő, akkor is egy kertészettől, vagy fűrésztelepről hozhatsz egy jó talpas rönköt. Azt kaparhatják jó természetes, a macska is jobb kedvvel megy ehhez mint a bolti műanyag vackokhoz.
2014. aug. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én házilag gyártottam egy emeletes, 2,5 m magas, kuckós cicalakot 3 kedvencemnek, imádják. :)


Ami kellett hozzá: bútorlap, pvc cső, spárga, valami puha plüss anyag (ez volt a legdrágább), ragasztó, szögnelövő. Egy jó nagy, 1x1,5 m-es alapot vágtam, abba fúrtam 4 lukat, amibe beleragasztottam 4 pvc csüvet. Ezeket a csöveket körbetekertem spárgával. Elkészítettem az ülőkéket, kivágtam a bútorlapból és bevontam a plüss anyaggal, szögbelövővel rögzítettem. Készítettem kis kuckót is, ilyen bevont lapokból. Aztán a végén ezeket összeraktam biztonságosan, stabilan, hogy elbírja a cicákat.


Ami alapul szolgált: [link] innen vettem az ötleteket, de neten rengeteg képet is találsz. Ebből persze a kaparófát önállóan is el lehet készíteni.

2014. aug. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!