Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Kutyainvázió ellen mit lehet...

Kutyainvázió ellen mit lehet tenni? Egy utca 10 ház, kb.50 kutya. Kimennek a bicikliútra, és megtámadják aki arra közlekedik. Gyepmesteri telep tele, állatotthon tele, önkéntesek tele. A hivatal nem tesz semmit, állatvédők már tehetetlenek.

Figyelt kérdés
2014. okt. 15. 08:48
 1/3 anonim ***** válasza:
48%
A gyepmestert kell hívogatni, naponta többször. Hiába vannak tele, időről időre elaltatnak kutyákat, ha az idegeikre mész akkor lehet hogy kicsit hamarabb.
2014. okt. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért ezt nem hiszem el, hogy a hivatal nem tesz semmit.

Bejelentetted egyáltalán? Névvel, hivatalos úton, írásban?

Vagy csak várod, hogy valaki lépjen? Vagy valaki más jelentse?

Inkább az a jellemző, hogy az emberek ölbe tett kézzel várják, hogy történjen valami. Vagy hátha majd más jelzi, mert az ugye kiderül, hogy ki volt a "feljelentő", és azt már nem sokan vállalják.

Ha biztonságot akarsz, akkor írni kell egy levelet a jegyzőnek, és lépni fog, olyan nincs, hogy nem.

Szerintem te nem írtál.

Ki fognak menni ellenőrizni, megnézik, van-e chip a kutyákban, ha van, felelősségre vonják a tulajdonost. Ha nincs, begyűjtik az állatokat.

Én nagy állatvédő vagyok, és egyáltalán nem akarom elaltatni őket, de engem is támadott már meg kutya, és nem volt kellemes. Főleg meg ha gazdája sincs, és olyan sérülést okoz, ami miatt kórház/táppénz szükséges, vagy kárt tesz a ruhádban, télen pl. ha ellök, vagy belédharap, kabát/csizma több tízezer, és nincs kin számonkérni. Na ilyenkor lépni kell, és ha te lépsz, akkor a hivatal is fog.

2014. okt. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
Jelentsd a jegyzőnek.
2014. okt. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!